0fc20483
Рен
Облачно среда, 28 јуни 2017
22℃
Се чувствува: 20 ℃
Изгрејсонце: 06:08
Зајдисонце: 22:10
Времетраење: 962 минути
Фаза на месечината
Влажност: 55.8 %
Ветер: 15 km/h
Видливост 50 km
Toчка на роса: 12 ℃
Измерено во: 15:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
16:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0014:0017:0020:0023:00
19 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
18 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Претежно сончево
15Km/h
16Km/h
16Km/h
17Km/h
17Km/h
15Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
13Km/h
14Km/h
15Km/h
17Km/h
18Km/h
20Km/h
17Km/h
14Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
17Km/h
16Km/h
9Km/h
49 %49 %47 %45 %43 %41 %40 %39 %34 %30 %25 %22 %18 %14 %16 %19 %22 %23 %24 %25 %32 %39 %47 %45 %43 %42 %42 %42 %42 %45 %49 %52 %47 %47 %43 %38 %40 %41 %42 %50 %59 %67 %74 %82 %90 %88 %84 %85 %67 %32 %
0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm6.7 mm0.0 mm0.0 mm3.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm1.2 mm1.1 mm0.9 mm0.6 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %15 %15 %15 %36 %36 %36 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
999 hPa999 hPa999 hPa999 hPa999 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa999 hPa999 hPa999 hPa999 hPa999 hPa999 hPa998 hPa998 hPa998 hPa998 hPa998 hPa998 hPa998 hPa998 hPa998 hPa999 hPa999 hPa999 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1005 hPa1006 hPa1009 hPa
62 %61 %66 %71 %76 %76 %76 %76 %75 %74 %72 %76 %80 %85 %85 %85 %85 %77 %70 %63 %60 %56 %52 %55 %57 %60 %64 %68 %72 %78 %84 %90 %89 %89 %89 %89 %91 %92 %93 %92 %91 %89 %88 %87 %85 %85 %84 %66 %79 %84 %
58 %58 %86 %86 %86 %97 %97 %97 %77 %77 %77 %65 %65 %65 %97 %97 %97 %91 %91 %91 %92 %92 %92 %85 %85 %85 %68 %68 %68 %61 %61 %61 %61 %64 %64 %64 %98 %98 %98 %95 %95 %95 %99 %99 %99 %100 %100 %99 %94 %42 %
Четврток
29.06.2017
мин 12
19 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 69 %
Количество на дожд 6.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 80 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:09 h
Зајдисонце 22:10 h
Времетраење 16h : 01 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Облачно
19 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
12Km/h
9Km/h
9Km/h
11Km/h
15Km/h
20Km/h
12Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд25 %14 %22 %25 %47 %42 %42 %52 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.7 mm6.7 mm3.2 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %15 %36 %0 %0 %
Атмосферски притисок1001 hPa999 hPa999 hPa998 hPa998 hPa998 hPa999 hPa1001 hPa
Влажност72 %85 %85 %63 %52 %60 %72 %90 %
Облачност77 %65 %97 %91 %92 %85 %68 %61 %
Петок
30.06.2017
мин 12
17 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 96 %
Количество на дожд 2.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 97 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:09 h
Зајдисонце 22:10 h
Времетраење 16h : 00 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
11Km/h
11Km/h
13Km/h
12Km/h
17Km/h
16Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд38 %42 %67 %90 %84 %85 %67 %32 %
Количество на дожд0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm1.2 mm1.1 mm0.9 mm0.6 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1002 hPa1002 hPa1003 hPa1004 hPa1004 hPa1005 hPa1006 hPa1009 hPa
Влажност89 %93 %89 %85 %84 %66 %79 %84 %
Облачност64 %98 %95 %99 %100 %99 %94 %42 %
Сабота
01.07.2017
мин 14
20 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 67 %
Количество на дожд 1.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 82 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:10 h
Зајдисонце 22:10 h
Времетраење 15h : 59 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
14Km/h
20Km/h
17Km/h
22Km/h
22Km/h
18Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд27 %33 %29 %52 %54 %23 %9 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1012 hPa1014 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1021 hPa1022 hPa
Влажност96 %98 %90 %83 %79 %65 %59 %78 %
Облачност81 %99 %97 %96 %35 %44 %33 %3 %
Недела
02.07.2017
мин 15
21 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 36 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
20Km/h
Облачност 77 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:11 h
Зајдисонце 22:10 h
Времетраење 15h : 59 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
19 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
12Km/h
14Km/h
20Km/h
20Km/h
18Km/h
16Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %6 %7 %30 %39 %25 %17 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1022 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1024 hPa
Влажност78 %84 %89 %71 %61 %54 %58 %82 %
Облачност86 %66 %100 %100 %44 %7 %0 %0 %
Понеделник
03.07.2017
мин 12
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 8 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:11 h
Зајдисонце 22:09 h
Времетраење 15h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %3 %4 %9 %15 %14 %14 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %91 %90 %66 %53 %48 %52 %82 %
Облачност8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %
Среда
28.06.2017
мин 15
19 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 96 %
Количество на дожд 5.3 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
14Km/h
Облачност 91 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:08 h
Зајдисонце 22:10 h
Времетраење 16h : 01 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
Ветер
14Km/h
16Km/h
17Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд49 %49 %43 %39 %
Количество на дожд1.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок999 hPa999 hPa999 hPa1001 hPa
Влажност65 %61 %76 %76 %
Облачност99 %58 %86 %97 %
Четврток
29.06.2017
мин 12
19 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 69 %
Количество на дожд 6.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 80 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:09 h
Зајдисонце 22:10 h
Времетраење 16h : 01 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Облачно
19 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
12Km/h
9Km/h
9Km/h
11Km/h
15Km/h
20Km/h
12Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд25 %14 %22 %25 %47 %42 %42 %52 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.7 mm6.7 mm3.2 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %15 %36 %0 %0 %
Атмосферски притисок1001 hPa999 hPa999 hPa998 hPa998 hPa998 hPa999 hPa1001 hPa
Влажност72 %85 %85 %63 %52 %60 %72 %90 %
Облачност77 %65 %97 %91 %92 %85 %68 %61 %
Петок
30.06.2017
мин 12
17 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 96 %
Количество на дожд 2.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 97 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:09 h
Зајдисонце 22:10 h
Времетраење 16h : 00 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
11Km/h
11Km/h
13Km/h
12Km/h
17Km/h
16Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд38 %42 %67 %90 %84 %85 %67 %32 %
Количество на дожд0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm1.2 mm1.1 mm0.9 mm0.6 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1002 hPa1002 hPa1003 hPa1004 hPa1004 hPa1005 hPa1006 hPa1009 hPa
Влажност89 %93 %89 %85 %84 %66 %79 %84 %
Облачност64 %98 %95 %99 %100 %99 %94 %42 %
Сабота
01.07.2017
мин 14
20 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 67 %
Количество на дожд 1.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 82 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:10 h
Зајдисонце 22:10 h
Времетраење 15h : 59 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
14Km/h
20Km/h
17Km/h
22Km/h
22Km/h
18Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд27 %33 %29 %52 %54 %23 %9 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1012 hPa1014 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1021 hPa1022 hPa
Влажност96 %98 %90 %83 %79 %65 %59 %78 %
Облачност81 %99 %97 %96 %35 %44 %33 %3 %
Недела
02.07.2017
мин 15
21 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 36 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
20Km/h
Облачност 77 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:11 h
Зајдисонце 22:10 h
Времетраење 15h : 59 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
19 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
12Km/h
14Km/h
20Km/h
20Km/h
18Km/h
16Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %6 %7 %30 %39 %25 %17 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1022 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1024 hPa
Влажност78 %84 %89 %71 %61 %54 %58 %82 %
Облачност86 %66 %100 %100 %44 %7 %0 %0 %
Понеделник
03.07.2017
мин 12
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 8 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:11 h
Зајдисонце 22:09 h
Времетраење 15h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %3 %4 %9 %15 %14 %14 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %91 %90 %66 %53 %48 %52 %82 %
Облачност8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %
Вторник
04.07.2017
мин 12
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 23 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:12 h
Зајдисонце 22:09 h
Времетраење 15h : 57 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.36
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
10Km/h
13Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %4 %4 %10 %17 %17 %18 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност97 %95 %93 %70 %48 %39 %45 %81 %
Облачност23 %23 %23 %23 %23 %23 %23 %23 %
Среда
05.07.2017
мин 15
25 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 26 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 41 %
Ветер
13Km/h
Облачност 61 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:13 h
Зајдисонце 22:09 h
Времетраење 15h : 55 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.39
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
10Km/h
11Km/h
11Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
15Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %10 %12 %18 %25 %25 %25 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме41 %41 %41 %41 %41 %41 %41 %41 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност60 %92 %81 %62 %65 %46 %76 %75 %
Облачност61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %
Четврток
06.07.2017
мин 15
27 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
12Km/h
Облачност 63 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:13 h
Зајдисонце 22:08 h
Времетраење 15h : 54 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.42
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %16 %21 %27 %33 %34 %36 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност81 %87 %84 %67 %52 %36 %50 %74 %
Облачност63 %63 %63 %63 %63 %63 %63 %63 %
Петок
07.07.2017
мин 15
28 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 36 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
14Km/h
Облачност 61 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:14 h
Зајдисонце 22:08 h
Времетраење 15h : 53 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.45
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
11Km/h
12Km/h
13Km/h
13Km/h
14Km/h
15Km/h
15Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд20 %18 %17 %27 %37 %19 %2 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %80 %89 %65 %67 %37 %57 %82 %
Облачност61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %