28360750
Париз
Ведро/Сончево сабота, 24 јуни 2017
25℃
Се чувствува: 23 ℃
Изгрејсонце: 05:47
Зајдисонце: 21:58
Времетраење: 971 минути
Фаза на месечината
Влажност: 41.4 %
Ветер: 17 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 11 ℃
Измерено во: 17:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
18:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
25 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Облачно
22 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
17Km/h
15Km/h
14Km/h
11Km/h
8Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
11Km/h
14Km/h
15Km/h
16Km/h
17Km/h
17Km/h
18Km/h
18Km/h
18Km/h
19Km/h
19Km/h
19Km/h
19Km/h
19Km/h
16Km/h
13Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
13Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %5 %6 %7 %14 %20 %27 %21 %16 %11 %8 %5 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %16 %26 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.5 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1012 hPa1011 hPa1009 hPa1010 hPa
37 %37 %37 %43 %50 %56 %60 %64 %68 %70 %73 %76 %73 %71 %69 %68 %67 %66 %60 %54 %48 %44 %41 %38 %42 %46 %50 %57 %64 %72 %75 %75 %78 %81 %82 %83 %84 %81 %77 %74 %69 %64 %59 %49 %43 %40 %49 %
8 %8 %8 %24 %24 %24 %84 %84 %84 %100 %100 %100 %97 %97 %97 %92 %92 %92 %77 %77 %77 %56 %56 %56 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %41 %41 %41 %75 %79 %97 %92 %
Недела
25.06.2017
мин 18
26 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 27 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 79 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:47 h
Зајдисонце 21:58 h
Времетраење 16h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Облачно
19 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
6Km/h
14Km/h
17Km/h
18Km/h
19Km/h
19Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %4 %7 %27 %11 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1016 hPa
Влажност68 %76 %69 %66 %48 %38 %50 %72 %
Облачност84 %100 %97 %92 %77 %56 %1 %0 %
Понеделник
26.06.2017
мин 16
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 40 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:48 h
Зајдисонце 21:58 h
Времетраење 16h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
Ветер
9Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %16 %26 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.5 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1012 hPa1011 hPa1009 hPa1010 hPa
Влажност81 %84 %74 %59 %49 %43 %40 %49 %
Облачност0 %0 %0 %41 %75 %79 %97 %92 %
Вторник
27.06.2017
мин 20
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 63 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 59 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:48 h
Зајдисонце 21:58 h
Времетраење 16h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно
Ветер
12Km/h
11Km/h
10Km/h
13Km/h
15Km/h
14Km/h
4Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд29 %29 %30 %33 %45 %45 %54 %45 %
Количество на дожд3.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm1.9 mm0.4 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %40 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1007 hPa1007 hPa1006 hPa1004 hPa1003 hPa1002 hPa1002 hPa
Влажност53 %51 %51 %41 %40 %38 %45 %59 %
Облачност96 %33 %88 %57 %96 %87 %83 %78 %
Среда
28.06.2017
мин 18
26 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 97 %
Количество на дожд 9.7 mm
Веројатност за невреме 37 %
Ветер
18Km/h
Облачност 62 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:49 h
Зајдисонце 21:58 h
Времетраење 16h : 08 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
18 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
23 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
6Km/h
8Km/h
13Km/h
18Km/h
18Km/h
14Km/h
9Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд32 %44 %53 %67 %81 %84 %75 %58 %
Количество на дожд0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.1 mm0.2 mm0.4 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1001 hPa1001 hPa1002 hPa1002 hPa1001 hPa1000 hPa1000 hPa1001 hPa
Влажност72 %82 %94 %64 %56 %47 %47 %70 %
Облачност83 %87 %61 %89 %56 %93 %76 %91 %
Четврток
29.06.2017
мин 17
21 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 84 %
Количество на дожд 3.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 73 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:49 h
Зајдисонце 21:58 h
Времетраење 16h : 08 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
19 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
10Km/h
13Km/h
20Km/h
21Km/h
22Km/h
17Km/h
10Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд38 %42 %48 %65 %65 %75 %84 %60 %
Количество на дожд3.7 mm3.7 mm3.7 mm3.7 mm3.7 mm3.7 mm3.7 mm3.7 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %85 %89 %74 %48 %57 %52 %65 %
Облачност73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %
Сабота
24.06.2017
мин 21
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 43 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 05:47 h
Зајдисонце 21:58 h
Времетраење 16h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Облачно
Ветер
18Km/h
19Km/h
14Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност41 %38 %37 %56 %
Облачност18 %20 %8 %24 %
Недела
25.06.2017
мин 18
26 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 27 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 79 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:47 h
Зајдисонце 21:58 h
Времетраење 16h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Облачно
19 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
6Km/h
14Km/h
17Km/h
18Km/h
19Km/h
19Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %4 %7 %27 %11 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1016 hPa
Влажност68 %76 %69 %66 %48 %38 %50 %72 %
Облачност84 %100 %97 %92 %77 %56 %1 %0 %
Понеделник
26.06.2017
мин 16
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 40 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:48 h
Зајдисонце 21:58 h
Времетраење 16h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
Ветер
9Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %16 %26 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.5 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1012 hPa1011 hPa1009 hPa1010 hPa
Влажност81 %84 %74 %59 %49 %43 %40 %49 %
Облачност0 %0 %0 %41 %75 %79 %97 %92 %
Вторник
27.06.2017
мин 20
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 63 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 59 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:48 h
Зајдисонце 21:58 h
Времетраење 16h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно
Ветер
12Km/h
11Km/h
10Km/h
13Km/h
15Km/h
14Km/h
4Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд29 %29 %30 %33 %45 %45 %54 %45 %
Количество на дожд3.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm1.9 mm0.4 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %40 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1007 hPa1007 hPa1006 hPa1004 hPa1003 hPa1002 hPa1002 hPa
Влажност53 %51 %51 %41 %40 %38 %45 %59 %
Облачност96 %33 %88 %57 %96 %87 %83 %78 %
Среда
28.06.2017
мин 18
26 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 97 %
Количество на дожд 9.7 mm
Веројатност за невреме 37 %
Ветер
18Km/h
Облачност 62 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:49 h
Зајдисонце 21:58 h
Времетраење 16h : 08 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
18 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
23 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
6Km/h
8Km/h
13Km/h
18Km/h
18Km/h
14Km/h
9Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд32 %44 %53 %67 %81 %84 %75 %58 %
Количество на дожд0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.1 mm0.2 mm0.4 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1001 hPa1001 hPa1002 hPa1002 hPa1001 hPa1000 hPa1000 hPa1001 hPa
Влажност72 %82 %94 %64 %56 %47 %47 %70 %
Облачност83 %87 %61 %89 %56 %93 %76 %91 %
Четврток
29.06.2017
мин 17
21 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 84 %
Количество на дожд 3.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 73 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:49 h
Зајдисонце 21:58 h
Времетраење 16h : 08 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
19 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
10Km/h
13Km/h
20Km/h
21Km/h
22Km/h
17Km/h
10Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд38 %42 %48 %65 %65 %75 %84 %60 %
Количество на дожд3.7 mm3.7 mm3.7 mm3.7 mm3.7 mm3.7 mm3.7 mm3.7 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %85 %89 %74 %48 %57 %52 %65 %
Облачност73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %
Петок
30.06.2017
мин 14
21 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 97 %
Количество на дожд 1.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 80 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:50 h
Зајдисонце 21:57 h
Времетраење 16h : 07 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
16Km/h
18Km/h
20Km/h
21Km/h
22Km/h
21Km/h
19Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд37 %42 %47 %72 %97 %93 %90 %69 %
Количество на дожд1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност63 %69 %75 %64 %53 %59 %65 %73 %
Облачност80 %80 %80 %80 %80 %80 %80 %80 %
Сабота
01.07.2017
мин 14
22 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 87 %
Количество на дожд 1.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
24Km/h
Облачност 91 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:50 h
Зајдисонце 21:57 h
Времетраење 16h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
Ветер
17Km/h
18Km/h
19Km/h
21Km/h
24Km/h
21Km/h
18Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд48 %42 %36 %61 %87 %83 %80 %66 %
Количество на дожд1.1 mm1.1 mm1.1 mm1.1 mm1.1 mm1.1 mm1.1 mm1.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност82 %80 %78 %63 %49 %47 %40 %64 %
Облачност91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %
Недела
02.07.2017
мин 15
22 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 73 %
Количество на дожд 0.7 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
20Km/h
Облачност 87 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:51 h
Зајдисонце 21:57 h
Времетраење 16h : 05 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Претежно сончево
Ветер
15Km/h
16Km/h
17Km/h
18Km/h
20Km/h
17Km/h
15Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд52 %51 %51 %62 %73 %65 %58 %39 %
Количество на дожд0.7 mm0.7 mm0.7 mm0.7 mm0.7 mm0.7 mm0.7 mm0.7 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност69 %71 %78 %52 %60 %38 %63 %71 %
Облачност87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %
Понеделник
03.07.2017
мин 14
27 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 47 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
15Km/h
Облачност 81 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:52 h
Зајдисонце 21:57 h
Времетраење 16h : 04 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Облачно
24 ℃
Облачно
23 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
10Km/h
11Km/h
12Km/h
14Km/h
15Km/h
14Km/h
12Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд19 %19 %19 %34 %48 %25 %2 %11 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност79 %83 %88 %49 %53 %40 %47 %67 %
Облачност81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %