37870896
Њукасл
Претежно сончево сабота, 17 февруари 2018
4℃
Се чувствува: 2 ℃
Изгрејсонце: 07:25
Зајдисонце: 17:16
Времетраење: 591 минути
Фаза на месечината
Влажност: 80.8 %
Ветер: 9 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 1 ℃
Измерено во: 20:20 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
23:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0013:0016:0019:0022:00
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
6Km/h
7Km/h
5Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %5 %8 %11 %28 %44 %60 %67 %74 %81 %82 %83 %84 %84 %83 %83 %80 %78 %75 %76 %77 %78 %79 %82 %73 %77 %74 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm1.4 mm0.0 mm0.0 mm1.2 mm0.0 mm0.0 mm1.7 mm0.0 mm0.0 mm1.3 mm0.0 mm0.0 mm1.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1021 hPa
96 %97 %97 %98 %99 %98 %96 %95 %94 %93 %92 %90 %88 %86 %83 %80 %77 %82 %87 %92 %93 %94 %94 %93 %92 %90 %93 %96 %98 %98 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %98 %99 %98 %100 %
79 %70 %70 %70 %50 %50 %50 %51 %51 %51 %92 %92 %92 %85 %85 %85 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %98 %
Недела
18.02.2018
мин 5
8 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 60 %
Количество на дожд 3.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 87 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:23 h
Зајдисонце 17:18 h
Времетраење 9h : 55 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
8Km/h
7Km/h
7Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
11Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %11 %60 %81 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1020 hPa1019 hPa1018 hPa
Влажност97 %99 %95 %92 %86 %77 %92 %94 %
Облачност70 %50 %51 %92 %85 %100 %100 %100 %
Понеделник
19.02.2018
мин 4
10 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 86 %
Количество на дожд 6.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 07:20 h
Зајдисонце 17:20 h
Времетраење 9h : 59 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
10Km/h
7Km/h
11Km/h
11Km/h
12Km/h
6Km/h
7Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд84 %83 %75 %78 %82 %73 %77 %74 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1021 hPa
Влажност90 %98 %97 %97 %98 %99 %98 %100 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %98 %
Вторник
20.02.2018
мин 2
7 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 64 %
Количество на дожд 1.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:18 h
Зајдисонце 17:22 h
Времетраење 10h : 04 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
Ветер
6Km/h
9Km/h
10Km/h
7Km/h
10Km/h
11Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд71 %75 %72 %62 %52 %41 %16 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1022 hPa1023 hPa1025 hPa1027 hPa1028 hPa1029 hPa1030 hPa
Влажност97 %100 %93 %92 %83 %75 %87 %93 %
Облачност99 %100 %100 %100 %99 %95 %84 %99 %
Среда
21.02.2018
мин 0
6 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 36 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 85 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:16 h
Зајдисонце 17:25 h
Времетраење 10h : 08 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
3 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
Ветер
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
6Km/h
9Km/h
10Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %22 %23 %18 %32 %23 %11 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1031 hPa1030 hPa1030 hPa1031 hPa1031 hPa1030 hPa1031 hPa1031 hPa
Влажност90 %98 %92 %90 %77 %72 %80 %81 %
Облачност99 %100 %100 %99 %97 %98 %86 %68 %
Четврток
22.02.2018
мин 0
5 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 29 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 61 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:14 h
Зајдисонце 17:27 h
Времетраење 10h : 13 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
10Km/h
10Km/h
12Km/h
15Km/h
15Km/h
10Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %8 %14 %20 %25 %27 %28 %31 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност98 %92 %86 %80 %60 %55 %71 %76 %
Облачност61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %
Сабота
17.02.2018
мин 0
8 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 78 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 57 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:25 h
Зајдисонце 17:16 h
Времетраење 9h : 51 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
13:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Умерено облачно
Ветер
15Km/h
14Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд26 %6 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1019 hPa1021 hPa
Влажност74 %69 %97 %96 %
Облачност37 %55 %16 %79 %
Недела
18.02.2018
мин 5
8 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 60 %
Количество на дожд 3.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 87 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:23 h
Зајдисонце 17:18 h
Времетраење 9h : 55 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
8Km/h
7Km/h
7Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
11Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %11 %60 %81 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1020 hPa1019 hPa1018 hPa
Влажност97 %99 %95 %92 %86 %77 %92 %94 %
Облачност70 %50 %51 %92 %85 %100 %100 %100 %
Понеделник
19.02.2018
мин 4
10 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 86 %
Количество на дожд 6.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 07:20 h
Зајдисонце 17:20 h
Времетраење 9h : 59 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
10Km/h
7Km/h
11Km/h
11Km/h
12Km/h
6Km/h
7Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд84 %83 %75 %78 %82 %73 %77 %74 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1021 hPa
Влажност90 %98 %97 %97 %98 %99 %98 %100 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %98 %
Вторник
20.02.2018
мин 2
7 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 64 %
Количество на дожд 1.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:18 h
Зајдисонце 17:22 h
Времетраење 10h : 04 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
Ветер
6Km/h
9Km/h
10Km/h
7Km/h
10Km/h
11Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд71 %75 %72 %62 %52 %41 %16 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1022 hPa1023 hPa1025 hPa1027 hPa1028 hPa1029 hPa1030 hPa
Влажност97 %100 %93 %92 %83 %75 %87 %93 %
Облачност99 %100 %100 %100 %99 %95 %84 %99 %
Среда
21.02.2018
мин 0
6 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 36 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 85 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:16 h
Зајдисонце 17:25 h
Времетраење 10h : 08 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
3 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
Ветер
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
6Km/h
9Km/h
10Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %22 %23 %18 %32 %23 %11 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1031 hPa1030 hPa1030 hPa1031 hPa1031 hPa1030 hPa1031 hPa1031 hPa
Влажност90 %98 %92 %90 %77 %72 %80 %81 %
Облачност99 %100 %100 %99 %97 %98 %86 %68 %
Четврток
22.02.2018
мин 0
5 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 29 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 61 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:14 h
Зајдисонце 17:27 h
Времетраење 10h : 13 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
10Km/h
10Km/h
12Km/h
15Km/h
15Km/h
10Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %8 %14 %20 %25 %27 %28 %31 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност98 %92 %86 %80 %60 %55 %71 %76 %
Облачност61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %
Петок
23.02.2018
мин -1
4 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 38 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 88 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:11 h
Зајдисонце 17:29 h
Времетраење 10h : 17 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
Ветер
17Km/h
17Km/h
16Km/h
19Km/h
22Km/h
21Km/h
20Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд34 %39 %44 %41 %37 %37 %38 %35 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %87 %90 %80 %70 %74 %77 %90 %
Облачност88 %88 %88 %88 %88 %88 %88 %88 %
Сабота
24.02.2018
мин -1
4 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 42 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 87 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:09 h
Зајдисонце 17:31 h
Времетраење 10h : 21 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
Ветер
22Km/h
21Km/h
20Km/h
23Km/h
27Km/h
24Km/h
21Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд32 %35 %38 %39 %39 %41 %42 %41 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %96 %88 %74 %60 %82 %74 %88 %
Облачност87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %
Недела
25.02.2018
мин -2
5 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 53 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 74 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:07 h
Зајдисонце 17:33 h
Времетраење 10h : 26 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно со дожд
-1 ℃
Умерено облачно со снег
Ветер
21Km/h
19Km/h
19Km/h
21Km/h
23Km/h
21Km/h
19Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд39 %38 %37 %41 %45 %48 %51 %50 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %99 %88 %77 %63 %68 %96 %79 %
Облачност74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %
Понеделник
26.02.2018
мин -2
2 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 49 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 86 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:04 h
Зајдисонце 17:35 h
Времетраење 10h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.37
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Облачно
Ветер
19Km/h
18Km/h
18Km/h
20Km/h
21Km/h
19Km/h
17Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд50 %50 %50 %49 %49 %26 %2 %32 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %82 %90 %97 %72 %60 %97 %78 %
Облачност86 %86 %86 %86 %86 %86 %86 %86 %