4d3e0a37
Фиренца
Умерено облачно среда, 28 јуни 2017
29℃
Се чувствува: 28 ℃
Изгрејсонце: 05:35
Зајдисонце: 21:01
Времетраење: 926 минути
Фаза на месечината
Влажност: 48.3 %
Ветер: 6 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 17 ℃
Измерено во: 14:50 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
16:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно со дожд
20 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
7Km/h
9Km/h
12Km/h
11Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
13Km/h
17Km/h
21Km/h
24Km/h
26Km/h
28Km/h
28Km/h
27Km/h
26Km/h
22Km/h
19Km/h
15Km/h
13Km/h
11Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
12Km/h
14Km/h
17Km/h
15Km/h
12Km/h
11Km/h
9Km/h
60 %61 %59 %57 %56 %53 %51 %48 %38 %28 %18 %22 %27 %31 %33 %34 %36 %38 %39 %41 %34 %28 %21 %15 %9 %3 %3 %3 %2 %3 %4 %5 %6 %6 %6 %6 %7 %8 %9 %9 %9 %8 %11 %13 %15 %22 %26 %49 %62 %
0.0 mm3.5 mm0.0 mm0.0 mm21.3 mm0.0 mm0.0 mm4.5 mm0.0 mm0.0 mm2.5 mm0.0 mm0.0 mm1.0 mm0.0 mm0.0 mm4.7 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm1.0 mm0.2 mm
64 %64 %69 %69 %69 %63 %63 %63 %58 %58 %58 %62 %62 %62 %61 %61 %61 %55 %55 %55 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1002 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa
67 %77 %79 %81 %84 %84 %85 %86 %83 %81 %78 %79 %80 %80 %84 %88 %91 %81 %72 %62 %56 %51 %45 %43 %41 %40 %45 %51 %56 %57 %58 %59 %62 %62 %65 %68 %69 %70 %71 %72 %74 %75 %70 %66 %61 %50 %46 %66 %78 %
85 %85 %100 %100 %100 %82 %82 %82 %42 %42 %42 %56 %56 %56 %74 %74 %74 %38 %38 %38 %35 %35 %35 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %2 %2 %2 %2 %9 %9 %9 %1 %1 %1 %3 %3 %3 %78 %78 %78 %85 %100 %83 %75 %
Четврток
29.06.2017
мин 20
26 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 57 %
Количество на дожд 7.2 mm
Веројатност за невреме 68 %
Ветер
28Km/h
Облачност 35 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:35 h
Зајдисонце 21:01 h
Времетраење 15h : 25 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
10Km/h
9Km/h
21Km/h
28Km/h
26Km/h
15Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %31 %36 %41 %21 %3 %2 %5 %
Количество на дожд2.5 mm1.0 mm4.7 mm0.4 mm0.3 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме58 %62 %61 %55 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1003 hPa1002 hPa1003 hPa1004 hPa1006 hPa1006 hPa1007 hPa1009 hPa
Влажност78 %80 %91 %62 %45 %40 %56 %59 %
Облачност42 %56 %74 %38 %35 %0 %1 %2 %
Петок
30.06.2017
мин 18
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 36 %
Количество на дожд 8.1 mm
Веројатност за невреме 8 %
Ветер
17Km/h
Облачност 46 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 05:35 h
Зајдисонце 21:00 h
Времетраење 15h : 24 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно со дожд
20 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
10Km/h
7Km/h
9Km/h
17Km/h
15Km/h
12Km/h
11Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %9 %8 %15 %22 %26 %49 %62 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm1.0 mm0.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1009 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa
Влажност68 %71 %75 %61 %50 %46 %66 %78 %
Облачност9 %1 %3 %78 %85 %100 %83 %75 %
Сабота
01.07.2017
мин 17
24 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 60 %
Количество на дожд 16.7 mm
Веројатност за невреме 61 %
Ветер
21Km/h
Облачност 56 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:36 h
Зајдисонце 21:00 h
Времетраење 15h : 24 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
17 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
Ветер
1Km/h
3Km/h
4Km/h
13Km/h
21Km/h
22Km/h
12Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд70 %72 %59 %68 %49 %22 %7 %22 %
Количество на дожд0.5 mm3.6 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1007 hPa1009 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност84 %87 %90 %80 %56 %54 %65 %76 %
Облачност60 %44 %21 %15 %93 %32 %25 %79 %
Недела
02.07.2017
мин 17
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 59 %
Количество на дожд 2.6 mm
Веројатност за невреме 49 %
Ветер
6Km/h
Облачност 65 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:37 h
Зајдисонце 21:00 h
Времетраење 15h : 23 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
17 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
18 ℃
Облачно
22 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
6Km/h
7Km/h
2Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд27 %34 %31 %45 %49 %43 %14 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.1 mm0.1 mm2.2 mm0.5 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %3 %3 %3 %12 %64 %46 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1015 hPa
Влажност78 %85 %90 %79 %61 %55 %74 %76 %
Облачност85 %87 %100 %88 %21 %29 %12 %1 %
Понеделник
03.07.2017
мин 16
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 14 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:37 h
Зајдисонце 21:00 h
Времетраење 15h : 22 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
3Km/h
1Km/h
6Km/h
12Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %7 %8 %10 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност86 %86 %85 %59 %43 %42 %67 %77 %
Облачност14 %14 %14 %14 %14 %14 %14 %14 %
Среда
28.06.2017
мин 22
28 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 65 %
Количество на дожд 35.9 mm
Веројатност за невреме 74 %
Ветер
20Km/h
Облачност 75 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:35 h
Зајдисонце 21:01 h
Времетраење 15h : 26 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
28 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
Ветер
20Km/h
3Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд59 %61 %56 %48 %
Количество на дожд5.1 mm3.5 mm21.3 mm4.5 mm
Веројатност за невреме43 %64 %69 %63 %
Атмосферски притисок1003 hPa1002 hPa1002 hPa1003 hPa
Влажност47 %77 %84 %86 %
Облачност62 %85 %100 %82 %
Четврток
29.06.2017
мин 20
26 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 57 %
Количество на дожд 7.2 mm
Веројатност за невреме 68 %
Ветер
28Km/h
Облачност 35 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:35 h
Зајдисонце 21:01 h
Времетраење 15h : 25 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
10Km/h
9Km/h
21Km/h
28Km/h
26Km/h
15Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %31 %36 %41 %21 %3 %2 %5 %
Количество на дожд2.5 mm1.0 mm4.7 mm0.4 mm0.3 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме58 %62 %61 %55 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1003 hPa1002 hPa1003 hPa1004 hPa1006 hPa1006 hPa1007 hPa1009 hPa
Влажност78 %80 %91 %62 %45 %40 %56 %59 %
Облачност42 %56 %74 %38 %35 %0 %1 %2 %
Петок
30.06.2017
мин 18
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 36 %
Количество на дожд 8.1 mm
Веројатност за невреме 8 %
Ветер
17Km/h
Облачност 46 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 05:35 h
Зајдисонце 21:00 h
Времетраење 15h : 24 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно со дожд
20 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
10Km/h
7Km/h
9Km/h
17Km/h
15Km/h
12Km/h
11Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %9 %8 %15 %22 %26 %49 %62 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm1.0 mm0.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1009 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa
Влажност68 %71 %75 %61 %50 %46 %66 %78 %
Облачност9 %1 %3 %78 %85 %100 %83 %75 %
Сабота
01.07.2017
мин 17
24 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 60 %
Количество на дожд 16.7 mm
Веројатност за невреме 61 %
Ветер
21Km/h
Облачност 56 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:36 h
Зајдисонце 21:00 h
Времетраење 15h : 24 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
17 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
Ветер
1Km/h
3Km/h
4Km/h
13Km/h
21Km/h
22Km/h
12Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд70 %72 %59 %68 %49 %22 %7 %22 %
Количество на дожд0.5 mm3.6 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1007 hPa1009 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност84 %87 %90 %80 %56 %54 %65 %76 %
Облачност60 %44 %21 %15 %93 %32 %25 %79 %
Недела
02.07.2017
мин 17
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 59 %
Количество на дожд 2.6 mm
Веројатност за невреме 49 %
Ветер
6Km/h
Облачност 65 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:37 h
Зајдисонце 21:00 h
Времетраење 15h : 23 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
17 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
18 ℃
Облачно
22 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
6Km/h
7Km/h
2Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд27 %34 %31 %45 %49 %43 %14 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.1 mm0.1 mm2.2 mm0.5 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %3 %3 %3 %12 %64 %46 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1015 hPa
Влажност78 %85 %90 %79 %61 %55 %74 %76 %
Облачност85 %87 %100 %88 %21 %29 %12 %1 %
Понеделник
03.07.2017
мин 16
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 14 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:37 h
Зајдисонце 21:00 h
Времетраење 15h : 22 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
3Km/h
1Km/h
6Km/h
12Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %7 %8 %10 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност86 %86 %85 %59 %43 %42 %67 %77 %
Облачност14 %14 %14 %14 %14 %14 %14 %14 %
Вторник
04.07.2017
мин 19
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 9 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:38 h
Зајдисонце 21:00 h
Времетраење 15h : 22 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.36
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
3Km/h
5Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност81 %82 %83 %64 %44 %33 %61 %60 %
Облачност9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %
Среда
05.07.2017
мин 20
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
9Km/h
Облачност 3 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:38 h
Зајдисонце 20:59 h
Времетраење 15h : 21 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.39
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
3Km/h
6Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %6 %10 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %64 %73 %40 %46 %32 %64 %67 %
Облачност3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Четврток
06.07.2017
мин 20
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 19 %
Ветер
10Km/h
Облачност 4 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:39 h
Зајдисонце 20:59 h
Времетраење 15h : 20 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.42
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
3Km/h
6Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %4 %5 %7 %7 %8 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност79 %83 %74 %58 %41 %61 %67 %71 %
Облачност4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Петок
07.07.2017
мин 20
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 26 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 22 %
Ветер
10Km/h
Облачност 13 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:40 h
Зајдисонце 20:59 h
Времетраење 15h : 19 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.45
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
7Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %8 %14 %19 %25 %13 %2 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме22 %22 %22 %22 %22 %22 %22 %22 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност79 %95 %92 %40 %53 %30 %63 %72 %
Облачност13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %