С.Николе
Облачно понеделник, 6 декември 2021
10℃
Се чувствува: 10 ℃
Изгрејсонце: 06:44
Зајдисонце: 15:59
Времетраење: 555 минути
Влажност: 75.2 %
Ветер: 36 km/h
Видливост 20 km
Измерено во: 04:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПонеделникВторникСреда
07:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
9 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
4 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Облачно со снег
1 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
23Km/h
22Km/h
22Km/h
21Km/h
20Km/h
19Km/h
18Km/h
17Km/h
16Km/h
15Km/h
14Km/h
12Km/h
11Km/h
13Km/h
14Km/h
16Km/h
17Km/h
17Km/h
17Km/h
17Km/h
18Km/h
19Km/h
18Km/h
17Km/h
16Km/h
16Km/h
17Km/h
17Km/h
20Km/h
23Km/h
25Km/h
25Km/h
24Km/h
24Km/h
25Km/h
26Km/h
27Km/h
27Km/h
28Km/h
28Km/h
27Km/h
26Km/h
26Km/h
25Km/h
24Km/h
23Km/h
22Km/h
21Km/h
19Km/h
17Km/h
17Km/h
18Km/h
18Km/h
16Km/h
14Km/h
12Km/h
13Km/h
13Km/h
14Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
70 %75 %80 %84 %87 %89 %92 %94 %96 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %95 %91 %88 %84 %79 %75 %75 %76 %77 %77 %77 %77 %74 %71 %69 %67 %66 %65 %64 %63 %61 %54 %46 %46 %39 %31 %23 %14 %10 %6 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm3.8 mm0.0 mm0.0 mm2.1 mm0.0 mm0.0 mm2.7 mm0.0 mm0.0 mm5.5 mm0.0 mm0.0 mm6.1 mm0.0 mm0.0 mm5.0 mm0.0 mm0.0 mm2.3 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1005 hPa1005 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa
91 %93 %92 %93 %93 %93 %94 %94 %93 %95 %96 %95 %96 %94 %93 %93 %92 %91 %91 %88 %86 %85 %83 %82 %80 %80 %79 %78 %78 %78 %74 %75 %75 %77 %76 %76 %76 %75 %73 %72 %70 %69 %69 %67 %65 %65 %66 %66 %66 %68 %67 %63 %61 %60 %58 %56 %55 %65 %63 %71 %69 %73 %72 %71 %74 %73 %67 %
100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %98 %98 %98 %93 %93 %93 %79 %79 %79 %15 %15 %15 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %3 %3 %3 %20 %20 %20 %20 %
Понеделник
06.12.2021
мин 2
11 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 25.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 06:44 h
Зајдисонце 15:59 h
Времетраење 9h : 15m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
24Km/h
23Km/h
21Km/h
18Km/h
15Km/h
11Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд34 %70 %84 %92 %98 %98 %98 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1005 hPa1005 hPa1006 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa
Влажност91 %91 %93 %94 %95 %96 %93 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Вторник
07.12.2021
мин -1
4 макс
Облачно со дожд и снег
Веројатност за врнежи 92 %
Количество на дожд 7.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
25Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:45 h
Зајдисонце 15:59 h
Времетраење 9h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд и снег
4 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
Ветер
17Km/h
19Km/h
16Km/h
17Km/h
25Km/h
24Km/h
27Km/h
28Km/h
Веројатност за врнежи од дожд98 %88 %75 %77 %77 %69 %65 %61 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1003 hPa1005 hPa1006 hPa1008 hPa
Влажност91 %85 %80 %78 %74 %77 %76 %72 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Среда
08.12.2021
мин -1
5 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 22 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:46 h
Зајдисонце 15:59 h
Времетраење 9h : 13m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Облачно
0 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
25Km/h
22Km/h
17Km/h
18Km/h
12Km/h
14Km/h
12Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд39 %14 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1011 hPa1014 hPa1015 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност67 %66 %68 %61 %56 %63 %73 %74 %
Облачност98 %93 %79 %15 %0 %0 %3 %20 %
Четврток
09.12.2021
мин 7
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 13 %
Количество на дожд 2.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
26Km/h
Облачност 69 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 15:59 h
Времетраење 9h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Облачно
Ветер
10Km/h
14Km/h
13Km/h
20Km/h
26Km/h
23Km/h
31Km/h
31Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %4 %5 %18 %33 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1011 hPa1010 hPa1009 hPa1008 hPa
Влажност64 %68 %66 %61 %64 %71 %81 %80 %
Облачност11 %3 %29 %26 %100 %100 %100 %99 %
Петок
10.12.2021
мин 3
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 80 %
Количество на дожд 6.2 mm
Веројатност за невреме 30 %
Ветер
19Km/h
Облачност 71 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 15:59 h
Времетраење 9h : 11m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Облачно
11 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
26Km/h
20Km/h
15Km/h
19Km/h
19Km/h
17Km/h
16Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд51 %62 %57 %41 %51 %41 %30 %26 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме30 %30 %30 %30 %30 %30 %30 %30 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %94 %96 %90 %72 %78 %75 %90 %
Облачност71 %71 %71 %71 %71 %71 %71 %71 %
Понеделник
06.12.2021
мин 2
11 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 25.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 06:44 h
Зајдисонце 15:59 h
Времетраење 9h : 15m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
24Km/h
23Km/h
21Km/h
18Km/h
15Km/h
11Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд34 %70 %84 %92 %98 %98 %98 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1005 hPa1005 hPa1006 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa
Влажност91 %91 %93 %94 %95 %96 %93 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Вторник
07.12.2021
мин -1
4 макс
Облачно со дожд и снег
Веројатност за врнежи 92 %
Количество на дожд 7.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
25Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:45 h
Зајдисонце 15:59 h
Времетраење 9h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд и снег
4 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
Ветер
17Km/h
19Km/h
16Km/h
17Km/h
25Km/h
24Km/h
27Km/h
28Km/h
Веројатност за врнежи од дожд98 %88 %75 %77 %77 %69 %65 %61 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1003 hPa1005 hPa1006 hPa1008 hPa
Влажност91 %85 %80 %78 %74 %77 %76 %72 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Среда
08.12.2021
мин -1
5 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 22 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:46 h
Зајдисонце 15:59 h
Времетраење 9h : 13m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Облачно
0 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
25Km/h
22Km/h
17Km/h
18Km/h
12Km/h
14Km/h
12Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд39 %14 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1011 hPa1014 hPa1015 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност67 %66 %68 %61 %56 %63 %73 %74 %
Облачност98 %93 %79 %15 %0 %0 %3 %20 %
Четврток
09.12.2021
мин 7
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 13 %
Количество на дожд 2.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
26Km/h
Облачност 69 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 15:59 h
Времетраење 9h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Облачно
Ветер
10Km/h
14Km/h
13Km/h
20Km/h
26Km/h
23Km/h
31Km/h
31Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %4 %5 %18 %33 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1011 hPa1010 hPa1009 hPa1008 hPa
Влажност64 %68 %66 %61 %64 %71 %81 %80 %
Облачност11 %3 %29 %26 %100 %100 %100 %99 %
Петок
10.12.2021
мин 3
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 80 %
Количество на дожд 6.2 mm
Веројатност за невреме 30 %
Ветер
19Km/h
Облачност 71 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 15:59 h
Времетраење 9h : 11m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Облачно
11 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
26Km/h
20Km/h
15Km/h
19Km/h
19Km/h
17Km/h
16Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд51 %62 %57 %41 %51 %41 %30 %26 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме30 %30 %30 %30 %30 %30 %30 %30 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %94 %96 %90 %72 %78 %75 %90 %
Облачност71 %71 %71 %71 %71 %71 %71 %71 %
Сабота
11.12.2021
мин 7
11 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 62 %
Количество на дожд 1.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 98 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 15:59 h
Времетраење 9h : 11m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Облачно
3 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
Ветер
11Km/h
11Km/h
14Km/h
20Km/h
27Km/h
24Km/h
21Km/h
22Km/h
Веројатност за врнежи од дожд29 %34 %41 %38 %41 %50 %59 %65 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %89 %88 %79 %77 %80 %83 %87 %
Облачност98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %
Недела
12.12.2021
мин 5
9 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 77 %
Количество на дожд 5.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 100 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 15:59 h
Времетраење 9h : 10m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
Ветер
23Km/h
19Km/h
15Km/h
18Km/h
21Km/h
18Km/h
15Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд70 %71 %71 %69 %67 %67 %67 %67 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %89 %87 %90 %94 %92 %90 %91 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Понеделник
13.12.2021
мин 4
6 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 56 %
Количество на дожд 1.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
13Km/h
Облачност 100 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 16:00 h
Времетраење 9h : 09m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
Ветер
11Km/h
9Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
13Km/h
15Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд66 %65 %65 %55 %45 %44 %42 %36 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %94 %96 %76 %90 %88 %87 %94 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Вторник
14.12.2021
мин 3
7 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
6Km/h
Облачност 92 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 16:00 h
Времетраење 9h : 09m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.36
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Облачно
Ветер
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд30 %24 %18 %16 %15 %13 %12 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %73 %95 %78 %80 %72 %90 %89 %
Облачност92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %
Среда
15.12.2021
мин 0
11 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
6Km/h
Облачност 90 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 16:00 h
Времетраење 9h : 08m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.39
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
7 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
Ветер
4Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %12 %13 %12 %10 %7 %5 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност98 %91 %100 %74 %84 %65 %75 %75 %
Облачност90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %