М.Брод
Облачно понеделник, 6 декември 2021
10℃
Се чувствува: 10 ℃
Изгрејсонце: 06:46
Зајдисонце: 16:05
Времетраење: 559 минути
Влажност: 63.6 %
Ветер: 18 km/h
Видливост 20 km
Измерено во: 04:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПонеделникВторникСреда
06:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
3Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
84 %91 %92 %94 %96 %96 %97 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %94 %91 %88 %83 %79 %75 %71 %67 %63 %64 %65 %66 %65 %63 %62 %54 %46 %38 %34 %30 %25 %22 %18 %18 %14 %11 %7 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %
0.0 mm0.0 mm2.7 mm0.0 mm0.0 mm2.2 mm0.0 mm0.0 mm1.5 mm0.0 mm0.0 mm2.7 mm0.0 mm0.0 mm1.5 mm0.0 mm0.0 mm2.2 mm0.0 mm0.0 mm1.0 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1005 hPa1005 hPa1005 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa
96 %96 %95 %96 %96 %95 %94 %94 %95 %96 %97 %97 %97 %97 %97 %96 %96 %96 %96 %95 %94 %92 %92 %90 %89 %88 %85 %83 %78 %75 %74 %69 %67 %66 %68 %68 %71 %72 %70 %69 %67 %67 %70 %70 %76 %78 %80 %81 %84 %84 %85 %79 %68 %63 %59 %55 %49 %45 %62 %53 %57 %65 %71 %75 %78 %81 %81 %80 %
100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %99 %99 %96 %96 %96 %98 %98 %98 %98 %40 %40 %40 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %20 %20 %20 %24 %24 %24 %4 %4 %4 %4 %
Понеделник
06.12.2021
мин 5
11 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 22.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 06:46 h
Зајдисонце 16:05 h
Времетраење 9h : 18m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
3Km/h
3Km/h
6Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд70 %91 %96 %98 %98 %98 %98 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1005 hPa1005 hPa1006 hPa1003 hPa1003 hPa1004 hPa1004 hPa
Влажност95 %96 %96 %94 %97 %97 %96 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Вторник
07.12.2021
мин -1
7 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 83 %
Количество на дожд 2.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 99 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 16:05 h
Времетраење 9h : 17m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
Ветер
4Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
9Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд98 %88 %75 %63 %66 %62 %38 %25 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1004 hPa1004 hPa1005 hPa1005 hPa1004 hPa1005 hPa1007 hPa1009 hPa
Влажност95 %92 %88 %78 %69 %68 %72 %67 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %99 %96 %98 %
Среда
08.12.2021
мин 2
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 3 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 16:05 h
Времетраење 9h : 16m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1012 hPa1015 hPa1015 hPa1012 hPa1013 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност76 %81 %85 %63 %49 %53 %71 %81 %
Облачност40 %1 %1 %0 %0 %20 %24 %4 %
Четврток
09.12.2021
мин 5
11 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 55 %
Количество на дожд 5.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 83 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 16:05 h
Времетраење 9h : 15m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
1Km/h
2Km/h
3Km/h
5Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %4 %2 %2 %11 %33 %65 %77 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1010 hPa1008 hPa1008 hPa1007 hPa
Влажност80 %69 %60 %55 %70 %87 %93 %95 %
Облачност13 %19 %49 %100 %95 %99 %100 %100 %
Петок
10.12.2021
мин 3
11 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 74 %
Количество на дожд 3.5 mm
Веројатност за невреме 23 %
Ветер
10Km/h
Облачност 67 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 16:05 h
Времетраење 9h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
6Km/h
4Km/h
6Km/h
10Km/h
6Km/h
4Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд82 %67 %57 %56 %64 %49 %33 %32 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме23 %23 %23 %23 %23 %23 %23 %23 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност95 %87 %81 %80 %66 %76 %82 %92 %
Облачност67 %67 %67 %67 %67 %67 %67 %67 %
Понеделник
06.12.2021
мин 5
11 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 22.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 06:46 h
Зајдисонце 16:05 h
Времетраење 9h : 18m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
3Km/h
3Km/h
6Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд70 %91 %96 %98 %98 %98 %98 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1005 hPa1005 hPa1006 hPa1003 hPa1003 hPa1004 hPa1004 hPa
Влажност95 %96 %96 %94 %97 %97 %96 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Вторник
07.12.2021
мин -1
7 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 83 %
Количество на дожд 2.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 99 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 16:05 h
Времетраење 9h : 17m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
Ветер
4Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
9Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд98 %88 %75 %63 %66 %62 %38 %25 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1004 hPa1004 hPa1005 hPa1005 hPa1004 hPa1005 hPa1007 hPa1009 hPa
Влажност95 %92 %88 %78 %69 %68 %72 %67 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %99 %96 %98 %
Среда
08.12.2021
мин 2
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 3 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 16:05 h
Времетраење 9h : 16m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1012 hPa1015 hPa1015 hPa1012 hPa1013 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност76 %81 %85 %63 %49 %53 %71 %81 %
Облачност40 %1 %1 %0 %0 %20 %24 %4 %
Четврток
09.12.2021
мин 5
11 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 55 %
Количество на дожд 5.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 83 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 16:05 h
Времетраење 9h : 15m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
1Km/h
2Km/h
3Km/h
5Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %4 %2 %2 %11 %33 %65 %77 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1010 hPa1008 hPa1008 hPa1007 hPa
Влажност80 %69 %60 %55 %70 %87 %93 %95 %
Облачност13 %19 %49 %100 %95 %99 %100 %100 %
Петок
10.12.2021
мин 3
11 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 74 %
Количество на дожд 3.5 mm
Веројатност за невреме 23 %
Ветер
10Km/h
Облачност 67 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 16:05 h
Времетраење 9h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
6Km/h
4Km/h
6Km/h
10Km/h
6Km/h
4Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд82 %67 %57 %56 %64 %49 %33 %32 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме23 %23 %23 %23 %23 %23 %23 %23 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност95 %87 %81 %80 %66 %76 %82 %92 %
Облачност67 %67 %67 %67 %67 %67 %67 %67 %
Сабота
11.12.2021
мин 7
10 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 71 %
Количество на дожд 3.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 100 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 16:05 h
Времетраење 9h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно со дожд и снег
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
Ветер
1Km/h
4Km/h
5Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд32 %48 %51 %56 %61 %67 %73 %77 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %92 %92 %91 %91 %90 %90 %90 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Недела
12.12.2021
мин 5
9 макс
Облачно со дожд и снег
Веројатност за врнежи 77 %
Количество на дожд 3.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 100 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 16:05 h
Времетраење 9h : 13m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд и снег
7 ℃
Облачно со дожд и снег
6 ℃
Облачно со дожд и снег
Ветер
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд80 %79 %77 %77 %77 %73 %68 %66 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %91 %91 %91 %92 %90 %88 %89 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Понеделник
13.12.2021
мин 4
9 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 47 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
6Km/h
Облачност 100 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:52 h
Зајдисонце 16:05 h
Времетраење 9h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно со дожд и снег
5 ℃
Облачно со дожд и снег
5 ℃
Облачно со дожд и снег
8 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
Ветер
6Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд64 %61 %58 %52 %45 %42 %40 %35 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %90 %90 %72 %84 %92 %83 %90 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Вторник
14.12.2021
мин 4
11 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
4Km/h
Облачност 93 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:53 h
Зајдисонце 16:05 h
Времетраење 9h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.36
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд31 %21 %10 %11 %12 %14 %15 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %87 %90 %86 %78 %82 %93 %88 %
Облачност93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %
Среда
15.12.2021
мин 5
11 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 21 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
4Km/h
Облачност 98 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:54 h
Зајдисонце 16:05 h
Времетраење 9h : 11m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.39
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд21 %22 %23 %24 %25 %17 %8 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %95 %89 %67 %68 %69 %67 %66 %
Облачност98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %