3b0f0907
Скопје
Умерено облачно петок, 22 февруари 2019
8℃
Се чувствува: 8 ℃
Изгрејсонце: 06:21
Зајдисонце: 17:15
Времетраење: 654 минути
Фаза на месечината
Влажност: 61.2 %
Ветер: null km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 1 ℃
Измерено во: 13:30 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПетокСаботаНедела
15:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0013:0016:0019:0022:00
11 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Облачно со снег
-1 ℃
Облачно со снег
-3 ℃
Облачно со снег
-3 ℃
Умерено облачно со снег
-3 ℃
Умерено облачно со снег
-3 ℃
Умерено облачно со снег
-2 ℃
Умерено облачно со снег
-1 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Облачно со снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
4 ℃
Облачно со дожд и снег
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-6 ℃
Ведро/Сончево
-6 ℃
Ведро/Сончево
-6 ℃
Ведро/Сончево
-6 ℃
Ведро/Сончево
-6 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
78 %75 %73 %71 %69 %67 %66 %64 %69 %75 %80 %82 %84 %86 %89 %93 %96 %97 %97 %98 %92 %86 %81 %62 %43 %25 %18 %12 %5 %4 %3 %2 %2 %2 %2 %1 %1 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %6 %7 %7 %
0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm1.3 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1025 hPa1025 hPa1025 hPa1026 hPa1026 hPa1026 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1030 hPa1030 hPa1030 hPa1031 hPa1031 hPa1031 hPa1034 hPa1034 hPa1034 hPa1036 hPa1036 hPa1036 hPa1036 hPa1036 hPa1036 hPa1036 hPa1036 hPa1036 hPa1036 hPa1037 hPa1037 hPa1037 hPa1037 hPa1037 hPa1037 hPa1034 hPa1033 hPa1035 hPa1037 hPa
66 %70 %69 %67 %66 %68 %69 %71 %67 %62 %58 %57 %55 %54 %55 %55 %56 %53 %50 %47 %43 %39 %34 %32 %29 %27 %28 %29 %30 %34 %37 %41 %43 %46 %46 %49 %51 %54 %56 %56 %56 %56 %49 %43 %36 %32 %24 %18 %32 %46 %
98 %98 %98 %99 %99 %99 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %95 %95 %95 %92 %92 %92 %65 %65 %65 %42 %42 %42 %42 %6 %6 %6 %3 %3 %3 %2 %2 %2 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Сабота
23.02.2019
мин -7
5 макс
Умерено облачно со снег
Веројатност за врнежи 64 %
Количество на дожд 2.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 94 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:19 h
Зајдисонце 17:16 h
Времетраење 10h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.65
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно со снег
-3 ℃
Облачно со снег
-3 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
4 ℃
Облачно со дожд и снег
5 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд80 %86 %96 %98 %81 %25 %5 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1025 hPa1026 hPa1029 hPa1030 hPa1031 hPa1034 hPa1036 hPa
Влажност58 %54 %56 %47 %34 %27 %30 %41 %
Облачност100 %100 %100 %100 %95 %92 %65 %42 %
Недела
24.02.2019
мин -6
7 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:18 h
Зајдисонце 17:17 h
Времетраење 10h : 59m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.68
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-5 ℃
Ведро/Сончево
-6 ℃
Ведро/Сончево
-6 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд1 %2 %2 %2 %4 %6 %7 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1036 hPa1036 hPa1037 hPa1037 hPa1034 hPa1033 hPa1035 hPa1037 hPa
Влажност49 %56 %56 %36 %24 %18 %32 %46 %
Облачност6 %3 %2 %0 %0 %0 %0 %0 %
Понеделник
25.02.2019
мин -5
8 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 06:16 h
Зајдисонце 17:19 h
Времетраење 11h : 02m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.72
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-4 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1037 hPa1036 hPa1036 hPa1034 hPa1030 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa
Влажност50 %52 %48 %34 %25 %19 %21 %43 %
Облачност11 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %
Вторник
26.02.2019
мин 2
12 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 15 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:14 h
Зајдисонце 17:20 h
Времетраење 11h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.75
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-3 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1028 hPa1026 hPa1026 hPa1023 hPa1018 hPa1015 hPa1014 hPa1017 hPa
Влажност51 %68 %66 %43 %22 %28 %24 %35 %
Облачност0 %3 %1 %0 %14 %37 %43 %94 %
Среда
27.02.2019
мин -1
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 38 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 77 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:13 h
Зајдисонце 17:21 h
Времетраење 11h : 08m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.78
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Облачно
7 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %20 %18 %36 %30 %24 %18 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност59 %73 %65 %50 %36 %37 %46 %62 %
Облачност77 %77 %77 %77 %77 %77 %77 %77 %
Петок
22.02.2019
мин -4
13 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 59 %
Количество на дожд 2.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 91 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:21 h
Зајдисонце 17:15 h
Времетраење 10h : 54m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
13:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд86 %75 %69 %64 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa
Влажност59 %70 %66 %71 %
Облачност99 %98 %99 %100 %
Сабота
23.02.2019
мин -7
5 макс
Умерено облачно со снег
Веројатност за врнежи 64 %
Количество на дожд 2.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 94 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:19 h
Зајдисонце 17:16 h
Времетраење 10h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.65
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно со снег
-3 ℃
Облачно со снег
-3 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
4 ℃
Облачно со дожд и снег
5 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд80 %86 %96 %98 %81 %25 %5 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1025 hPa1026 hPa1029 hPa1030 hPa1031 hPa1034 hPa1036 hPa
Влажност58 %54 %56 %47 %34 %27 %30 %41 %
Облачност100 %100 %100 %100 %95 %92 %65 %42 %
Недела
24.02.2019
мин -6
7 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:18 h
Зајдисонце 17:17 h
Времетраење 10h : 59m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.68
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-5 ℃
Ведро/Сончево
-6 ℃
Ведро/Сончево
-6 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд1 %2 %2 %2 %4 %6 %7 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1036 hPa1036 hPa1037 hPa1037 hPa1034 hPa1033 hPa1035 hPa1037 hPa
Влажност49 %56 %56 %36 %24 %18 %32 %46 %
Облачност6 %3 %2 %0 %0 %0 %0 %0 %
Понеделник
25.02.2019
мин -5
8 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 06:16 h
Зајдисонце 17:19 h
Времетраење 11h : 02m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.72
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-4 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1037 hPa1036 hPa1036 hPa1034 hPa1030 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa
Влажност50 %52 %48 %34 %25 %19 %21 %43 %
Облачност11 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %
Вторник
26.02.2019
мин 2
12 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 15 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:14 h
Зајдисонце 17:20 h
Времетраење 11h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.75
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-3 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1028 hPa1026 hPa1026 hPa1023 hPa1018 hPa1015 hPa1014 hPa1017 hPa
Влажност51 %68 %66 %43 %22 %28 %24 %35 %
Облачност0 %3 %1 %0 %14 %37 %43 %94 %
Среда
27.02.2019
мин -1
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 38 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 77 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:13 h
Зајдисонце 17:21 h
Времетраење 11h : 08m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.78
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Облачно
7 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %20 %18 %36 %30 %24 %18 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност59 %73 %65 %50 %36 %37 %46 %62 %
Облачност77 %77 %77 %77 %77 %77 %77 %77 %
Четврток
28.02.2019
мин -3
13 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 2 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:11 h
Зајдисонце 17:22 h
Времетраење 11h : 10m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.81
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %8 %6 %4 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност78 %80 %82 %56 %29 %38 %46 %49 %
Облачност2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Петок
01.03.2019
мин 0
16 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
0Km/h
Облачност 10 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:10 h
Зајдисонце 17:23 h
Времетраење 11h : 13m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.84
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %4 %6 %7 %8 %8 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност51 %61 %71 %49 %28 %30 %42 %65 %
Облачност10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %
Сабота
02.03.2019
мин -1
16 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
0Km/h
Облачност 32 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:08 h
Зајдисонце 17:25 h
Времетраење 11h : 16m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.87
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %6 %4 %7 %9 %9 %9 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %87 %86 %59 %47 %27 %51 %52 %
Облачност32 %32 %32 %32 %32 %32 %32 %32 %
Недела
03.03.2019
мин -1
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 32 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:07 h
Зајдисонце 17:26 h
Времетраење 11h : 19m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.9
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %6 %6 %8 %9 %8 %7 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност73 %63 %60 %50 %41 %20 %47 %40 %
Облачност32 %32 %32 %32 %32 %32 %32 %32 %