Скопје
19 Мај 2019
Недела, 18:32
+24 ℃
0 km/h
Наликува на: +24 ℃
Изгрејсонце: 05:10
Зајдисонце: 19:51
Прогноза за денес
 • 19:00
  +22 ℃
  null km/h
  Видливост: km
  Облачност: 31 %
  Влажност: 47 %
 • 20:00
  +21 ℃
  null km/h
  Видливост: km
  Облачност: 31 %
  Влажност: 52 %
 • 21:00
  +20 ℃
  null km/h
  Видливост: km
  Облачност: 73 %
  Влажност: 58 %
 • 22:00
  +18 ℃
  null km/h
  Видливост: km
  Облачност: 73 %
  Влажност: 63 %
 • 23:00
  +17 ℃
  null km/h
  Видливост: km
  Облачност: 73 %
  Влажност: 69 %
ВИДЕО - Бројот на загинатите од пожарите во Атина се искачи на 81
Официјално досега во пожарите во Атина пронајдени се 81 загинат. Но овој број се очекува да се зголемува бидејќи потрага...
И денес умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд, слично време и утре
БАЛКАН - На Балканскиот полуостров умерено облачно и нестабилно време со врнежи од дожд и грмотевици и ветровито време с...
Претпладне претежно сончево, попладне нестабилно со врнежи од дожд и услови за невреме
БАЛКАН - На Балканскиот полуостров во утринските и претпладневните часови претежно сончево, попладне нестабилно време со...