7b730ccc
Волфсбург
Ведро/Сончево среда, 23 август 2017
21℃
Се чувствува: 19 ℃
Изгрејсонце: 06:12
Зајдисонце: 20:26
Времетраење: 854 минути
Фаза на месечината
Влажност: 37.8 %
Ветер: 7 km/h
Видливост 30 km
Toчка на роса: 6 ℃
Измерено во: 15:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
16:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
4Km/h
4Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
15Km/h
18Km/h
21Km/h
20Km/h
18Km/h
16Km/h
14Km/h
12Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
7Km/h
4Km/h
9Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %4 %6 %8 %17 %26 %35 %44 %52 %61 %52 %42 %33 %28 %23 %18 %13 %9 %4 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1017 hPa1018 hPa
47 %45 %51 %58 %65 %68 %70 %73 %72 %72 %71 %70 %70 %69 %72 %75 %78 %84 %90 %95 %86 %77 %68 %67 %65 %64 %66 %69 %71 %75 %79 %83 %86 %86 %88 %91 %93 %94 %96 %95 %95 %95 %87 %79 %71 %52 %50 %67 %80 %
7 %7 %30 %30 %30 %30 %30 %30 %75 %75 %75 %64 %64 %64 %78 %78 %78 %100 %100 %100 %71 %71 %71 %89 %89 %89 %84 %84 %84 %45 %45 %45 %45 %77 %77 %77 %64 %64 %64 %54 %54 %54 %77 %77 %77 %100 %83 %64 %60 %
Четврток
24.08.2017
мин 11
22 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 69 %
Количество на дожд 2.1 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
21Km/h
Облачност 82 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 06:13 h
Зајдисонце 20:23 h
Времетраење 14h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Умерено облачно
Ветер
11Km/h
9Km/h
7Km/h
12Km/h
21Km/h
16Km/h
10Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %8 %35 %61 %33 %18 %4 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност71 %69 %78 %95 %68 %64 %71 %83 %
Облачност75 %64 %78 %100 %71 %89 %84 %45 %
Петок
25.08.2017
мин 13
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 59 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:15 h
Зајдисонце 20:21 h
Времетраење 14h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
7Km/h
4Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност91 %96 %95 %71 %52 %50 %67 %80 %
Облачност77 %64 %54 %77 %100 %83 %64 %60 %
Сабота
26.08.2017
мин 14
25 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 60 %
Количество на дожд 7.9 mm
Веројатност за невреме 45 %
Ветер
10Km/h
Облачност 84 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 06:17 h
Зајдисонце 20:19 h
Времетраење 14h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
10Km/h
10Km/h
11Km/h
6Km/h
10Km/h
12Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд19 %52 %67 %54 %42 %65 %27 %12 %
Количество на дожд0.0 mm1.4 mm1.5 mm0.2 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %2 %0 %1 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1012 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност78 %87 %92 %86 %70 %68 %82 %94 %
Облачност86 %93 %94 %67 %72 %51 %37 %20 %
Недела
27.08.2017
мин 14
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 41 %
Количество на дожд 1.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 69 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:18 h
Зајдисонце 20:17 h
Времетраење 13h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Облачно
23 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
9Km/h
10Km/h
8Km/h
7Km/h
12Km/h
3Km/h
6Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %8 %16 %28 %35 %28 %32 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.2 mm0.3 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност99 %96 %97 %76 %60 %59 %82 %96 %
Облачност18 %65 %96 %83 %100 %100 %89 %82 %
Понеделник
28.08.2017
мин 14
21 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 41 %
Количество на дожд 2.0 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
21Km/h
Облачност 69 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:20 h
Зајдисонце 20:14 h
Времетраење 13h : 54 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
Ветер
12Km/h
10Km/h
13Km/h
18Km/h
21Km/h
21Km/h
14Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд27 %24 %27 %25 %37 %34 %31 %23 %
Количество на дожд2.0 mm2.0 mm2.0 mm2.0 mm2.0 mm2.0 mm2.0 mm2.0 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %99 %98 %88 %69 %64 %72 %75 %
Облачност69 %69 %69 %69 %69 %69 %69 %69 %
Среда
23.08.2017
мин 13
22 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 11 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:12 h
Зајдисонце 20:26 h
Времетраење 14h : 13 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
8Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa
Влажност51 %45 %65 %73 %
Облачност5 %7 %30 %30 %
Четврток
24.08.2017
мин 11
22 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 69 %
Количество на дожд 2.1 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
21Km/h
Облачност 82 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 06:13 h
Зајдисонце 20:23 h
Времетраење 14h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Умерено облачно
Ветер
11Km/h
9Km/h
7Km/h
12Km/h
21Km/h
16Km/h
10Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %8 %35 %61 %33 %18 %4 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност71 %69 %78 %95 %68 %64 %71 %83 %
Облачност75 %64 %78 %100 %71 %89 %84 %45 %
Петок
25.08.2017
мин 13
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 59 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:15 h
Зајдисонце 20:21 h
Времетраење 14h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
7Km/h
4Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност91 %96 %95 %71 %52 %50 %67 %80 %
Облачност77 %64 %54 %77 %100 %83 %64 %60 %
Сабота
26.08.2017
мин 14
25 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 60 %
Количество на дожд 7.9 mm
Веројатност за невреме 45 %
Ветер
10Km/h
Облачност 84 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 06:17 h
Зајдисонце 20:19 h
Времетраење 14h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
10Km/h
10Km/h
11Km/h
6Km/h
10Km/h
12Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд19 %52 %67 %54 %42 %65 %27 %12 %
Количество на дожд0.0 mm1.4 mm1.5 mm0.2 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %2 %0 %1 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1012 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност78 %87 %92 %86 %70 %68 %82 %94 %
Облачност86 %93 %94 %67 %72 %51 %37 %20 %
Недела
27.08.2017
мин 14
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 41 %
Количество на дожд 1.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 69 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:18 h
Зајдисонце 20:17 h
Времетраење 13h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Облачно
23 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
9Km/h
10Km/h
8Km/h
7Km/h
12Km/h
3Km/h
6Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %8 %16 %28 %35 %28 %32 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.2 mm0.3 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност99 %96 %97 %76 %60 %59 %82 %96 %
Облачност18 %65 %96 %83 %100 %100 %89 %82 %
Понеделник
28.08.2017
мин 14
21 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 41 %
Количество на дожд 2.0 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
21Km/h
Облачност 69 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:20 h
Зајдисонце 20:14 h
Времетраење 13h : 54 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
Ветер
12Km/h
10Km/h
13Km/h
18Km/h
21Km/h
21Km/h
14Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд27 %24 %27 %25 %37 %34 %31 %23 %
Количество на дожд2.0 mm2.0 mm2.0 mm2.0 mm2.0 mm2.0 mm2.0 mm2.0 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %99 %98 %88 %69 %64 %72 %75 %
Облачност69 %69 %69 %69 %69 %69 %69 %69 %
Вторник
29.08.2017
мин 13
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 43 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 52 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:22 h
Зајдисонце 20:12 h
Времетраење 13h : 50 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
Ветер
11Km/h
12Km/h
13Km/h
17Km/h
21Km/h
17Km/h
13Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %17 %20 %29 %39 %41 %44 %33 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %82 %88 %83 %77 %74 %71 %80 %
Облачност52 %52 %52 %52 %52 %52 %52 %52 %
Среда
30.08.2017
мин 12
21 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 53 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 74 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:23 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 13h : 46 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.28
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
12Km/h
13Km/h
15Km/h
17Km/h
14Km/h
10Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %23 %24 %39 %53 %45 %37 %24 %
Количество на дожд0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %88 %87 %74 %60 %63 %78 %89 %
Облачност74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %
Четврток
31.08.2017
мин 12
22 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 37 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
13Km/h
Облачност 70 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:25 h
Зајдисонце 20:08 h
Времетраење 13h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
Ветер
10Km/h
10Km/h
10Km/h
12Km/h
13Km/h
11Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %14 %16 %26 %36 %35 %34 %27 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %92 %100 %89 %97 %58 %94 %93 %
Облачност70 %70 %70 %70 %70 %70 %70 %70 %
Петок
01.09.2017
мин 12
21 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 49 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
14Km/h
Облачност 73 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 20:05 h
Времетраење 13h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
Ветер
10Km/h
10Km/h
11Km/h
13Km/h
14Km/h
12Km/h
10Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд20 %25 %30 %39 %48 %25 %2 %15 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност96 %86 %99 %85 %54 %50 %70 %73 %
Облачност73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %