63210bb6
Виљареал
сабота, 17 февруари 2018
13℃
Се чувствува: 13 ℃
Изгрејсонце: 07:51
Зајдисонце: 18:38
Времетраење: 647 минути
Фаза на месечината
Влажност: 82 %
Ветер: 6 km/h
Видливост 14 km
Toчка на роса: 10 ℃
Измерено во: 22:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
23:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0016:0019:0022:00
12 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
12 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
15 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
1Km/h
4Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
4Km/h
4Km/h
9 %10 %10 %9 %7 %5 %4 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %4 %5 %5 %6 %8 %9 %11 %12 %13 %15 %22 %16 %11 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1023 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa
71 %65 %59 %56 %54 %52 %52 %51 %51 %50 %48 %47 %42 %38 %34 %35 %35 %36 %43 %50 %57 %63 %69 %75 %76 %77 %77 %77 %77 %77 %77 %76 %75 %74 %72 %70 %68 %62 %55 %49 %48 %64 %77 %
71 %80 %80 %80 %45 %45 %45 %75 %75 %75 %52 %52 %52 %3 %3 %3 %0 %0 %0 %28 %28 %28 %69 %69 %69 %69 %70 %70 %70 %94 %94 %94 %98 %98 %98 %96 %96 %96 %97 %97 %59 %58 %56 %
Недела
18.02.2018
мин 8
16 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 31 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 07:50 h
Зајдисонце 18:39 h
Времетраење 10h : 49 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
8Km/h
10Km/h
6Km/h
10Km/h
12Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %5 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1024 hPa1023 hPa1022 hPa1023 hPa1022 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa
Влажност59 %52 %51 %47 %34 %36 %57 %75 %
Облачност80 %45 %75 %52 %3 %0 %28 %69 %
Понеделник
19.02.2018
мин 6
15 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 25 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 85 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 07:48 h
Зајдисонце 18:40 h
Времетраење 10h : 51 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
15 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
6Km/h
5Km/h
1Km/h
8Km/h
10Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %4 %6 %11 %15 %22 %16 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa
Влажност77 %77 %74 %68 %49 %48 %64 %77 %
Облачност70 %94 %98 %96 %97 %59 %58 %56 %
Вторник
20.02.2018
мин 8
18 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 44 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 07:47 h
Зајдисонце 18:41 h
Времетраење 10h : 54 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
9Km/h
8Km/h
4Km/h
8Km/h
13Km/h
6Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1010 hPa1010 hPa1009 hPa
Влажност85 %73 %71 %59 %41 %42 %62 %60 %
Облачност74 %32 %8 %78 %8 %69 %78 %10 %
Среда
21.02.2018
мин 3
14 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 39 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 30 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:45 h
Зајдисонце 18:42 h
Времетраење 10h : 56 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
3Km/h
4Km/h
27Km/h
19Km/h
18Km/h
8Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %5 %16 %25 %30 %29 %26 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1006 hPa1006 hPa1009 hPa1009 hPa1008 hPa1010 hPa1012 hPa
Влажност70 %68 %59 %40 %20 %25 %35 %44 %
Облачност16 %30 %51 %82 %1 %0 %0 %2 %
Четврток
22.02.2018
мин 3
14 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 24 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 5 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:44 h
Зајдисонце 18:44 h
Времетраење 10h : 59 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
7Km/h
10Km/h
4Km/h
13Km/h
12Km/h
3Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %5 %4 %5 %16 %20 %26 %27 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност48 %55 %59 %41 %34 %39 %50 %72 %
Облачност5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %
Сабота
17.02.2018
мин 8
19 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 64 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:51 h
Зајдисонце 18:38 h
Времетраење 10h : 47 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
16:0019:0022:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %5 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1021 hPa1023 hPa
Влажност60 %78 %77 %
Облачност70 %43 %71 %
Недела
18.02.2018
мин 8
16 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 31 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 07:50 h
Зајдисонце 18:39 h
Времетраење 10h : 49 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
8Km/h
10Km/h
6Km/h
10Km/h
12Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %5 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1024 hPa1023 hPa1022 hPa1023 hPa1022 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa
Влажност59 %52 %51 %47 %34 %36 %57 %75 %
Облачност80 %45 %75 %52 %3 %0 %28 %69 %
Понеделник
19.02.2018
мин 6
15 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 25 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 85 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 07:48 h
Зајдисонце 18:40 h
Времетраење 10h : 51 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
15 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
6Km/h
5Km/h
1Km/h
8Km/h
10Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %4 %6 %11 %15 %22 %16 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa
Влажност77 %77 %74 %68 %49 %48 %64 %77 %
Облачност70 %94 %98 %96 %97 %59 %58 %56 %
Вторник
20.02.2018
мин 8
18 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 44 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 07:47 h
Зајдисонце 18:41 h
Времетраење 10h : 54 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
9Km/h
8Km/h
4Km/h
8Km/h
13Km/h
6Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1010 hPa1010 hPa1009 hPa
Влажност85 %73 %71 %59 %41 %42 %62 %60 %
Облачност74 %32 %8 %78 %8 %69 %78 %10 %
Среда
21.02.2018
мин 3
14 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 39 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 30 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:45 h
Зајдисонце 18:42 h
Времетраење 10h : 56 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
3Km/h
4Km/h
27Km/h
19Km/h
18Km/h
8Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %5 %16 %25 %30 %29 %26 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1006 hPa1006 hPa1009 hPa1009 hPa1008 hPa1010 hPa1012 hPa
Влажност70 %68 %59 %40 %20 %25 %35 %44 %
Облачност16 %30 %51 %82 %1 %0 %0 %2 %
Четврток
22.02.2018
мин 3
14 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 24 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 5 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:44 h
Зајдисонце 18:44 h
Времетраење 10h : 59 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
7Km/h
10Km/h
4Km/h
13Km/h
12Km/h
3Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %5 %4 %5 %16 %20 %26 %27 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност48 %55 %59 %41 %34 %39 %50 %72 %
Облачност5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %
Петок
23.02.2018
мин 2
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 27 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 42 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:43 h
Зајдисонце 18:45 h
Времетраење 11h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд26 %28 %30 %26 %22 %24 %25 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност67 %57 %46 %38 %31 %41 %52 %57 %
Облачност42 %42 %42 %42 %42 %42 %42 %42 %
Сабота
24.02.2018
мин 2
14 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 33 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 61 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:41 h
Зајдисонце 18:46 h
Времетраење 11h : 04 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
11Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд21 %21 %22 %25 %28 %30 %32 %27 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност61 %54 %47 %40 %33 %40 %46 %81 %
Облачност61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %
Недела
25.02.2018
мин 5
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 41 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:40 h
Зајдисонце 18:47 h
Времетраење 11h : 07 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
Ветер
7Km/h
7Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %22 %22 %21 %21 %23 %26 %22 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност69 %76 %62 %43 %28 %53 %42 %71 %
Облачност41 %41 %41 %41 %41 %41 %41 %41 %
Понеделник
26.02.2018
мин 7
16 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 26 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 55 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:38 h
Зајдисонце 18:48 h
Времетраење 11h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.36
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
10Km/h
11Km/h
10Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд19 %15 %12 %14 %15 %15 %16 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност70 %56 %65 %59 %36 %37 %76 %70 %
Облачност55 %55 %55 %55 %55 %55 %55 %55 %