1ab505fc
Виго
сабота, 17 февруари 2018
9℃
Се чувствува: 8 ℃
Изгрејсонце: 08:29
Зајдисонце: 19:09
Времетраење: 640 минути
Фаза на месечината
Влажност: 78.7 %
Ветер: 9 km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: 6 ℃
Измерено во: 21:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
23:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0016:0019:0022:00
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно
12 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Облачно
12 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Претежно сончево
10Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
9Km/h
11Km/h
14Km/h
15Km/h
17Km/h
18Km/h
16Km/h
14Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
13Km/h
15Km/h
18Km/h
15Km/h
15Km/h
12Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %3 %4 %4 %3 %3 %4 %6 %8 %20 %3 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1029 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1028 hPa1028 hPa1028 hPa1027 hPa1027 hPa1027 hPa1028 hPa1028 hPa1028 hPa1027 hPa1027 hPa1027 hPa1025 hPa1025 hPa1025 hPa1025 hPa1025 hPa1025 hPa1025 hPa1025 hPa1025 hPa1025 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1023 hPa1023 hPa1024 hPa
81 %83 %84 %83 %81 %80 %79 %79 %79 %77 %76 %75 %72 %69 %66 %64 %63 %61 %64 %67 %71 %77 %84 %90 %91 %91 %91 %92 %93 %94 %96 %95 %95 %95 %94 %93 %91 %84 %76 %69 %75 %77 %88 %
0 %70 %70 %70 %81 %81 %81 %78 %78 %78 %12 %12 %12 %79 %79 %79 %71 %71 %71 %96 %96 %96 %97 %97 %97 %97 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %99 %99 %99 %92 %92 %92 %92 %92 %96 %83 %64 %
Недела
18.02.2018
мин 7
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 63 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:27 h
Зајдисонце 19:10 h
Времетраење 10h : 43 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
Ветер
9Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
14Km/h
18Km/h
12Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %1 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1029 hPa1028 hPa1027 hPa1028 hPa1027 hPa1025 hPa1025 hPa1025 hPa
Влажност84 %80 %79 %75 %66 %61 %71 %90 %
Облачност70 %81 %78 %12 %79 %71 %96 %97 %
Понеделник
19.02.2018
мин 5
14 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 94 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 08:26 h
Зајдисонце 19:12 h
Времетраење 10h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
10 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Облачно
12 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
9Km/h
8Km/h
10Km/h
18Km/h
15Km/h
15Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %4 %3 %8 %20 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1024 hPa1023 hPa1023 hPa1024 hPa1024 hPa1023 hPa1023 hPa1024 hPa
Влажност92 %96 %95 %91 %69 %75 %77 %88 %
Облачност98 %98 %99 %92 %92 %96 %83 %64 %
Вторник
20.02.2018
мин 3
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 45 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 08:24 h
Зајдисонце 19:13 h
Времетраење 10h : 48 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
22Km/h
20Km/h
13Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %14 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1024 hPa1023 hPa1023 hPa1024 hPa1023 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa
Влажност91 %89 %93 %84 %64 %66 %76 %84 %
Облачност31 %22 %50 %2 %70 %76 %4 %4 %
Среда
21.02.2018
мин 1
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 29 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:23 h
Зајдисонце 19:14 h
Времетраење 10h : 51 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
11Km/h
10Km/h
14Km/h
23Km/h
21Km/h
14Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1017 hPa1015 hPa1014 hPa1016 hPa
Влажност87 %84 %89 %84 %61 %57 %61 %61 %
Облачност2 %0 %45 %1 %80 %4 %0 %0 %
Четврток
22.02.2018
мин -1
13 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:21 h
Зајдисонце 19:15 h
Времетраење 10h : 53 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
10Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност71 %73 %77 %70 %54 %53 %67 %65 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Сабота
17.02.2018
мин 4
14 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 9 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:29 h
Зајдисонце 19:09 h
Времетраење 10h : 40 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
13:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
15Km/h
17Km/h
11Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1029 hPa1027 hPa1028 hPa1029 hPa
Влажност63 %57 %65 %80 %
Облачност25 %6 %0 %0 %
Недела
18.02.2018
мин 7
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 63 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:27 h
Зајдисонце 19:10 h
Времетраење 10h : 43 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
Ветер
9Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
14Km/h
18Km/h
12Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %1 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1029 hPa1028 hPa1027 hPa1028 hPa1027 hPa1025 hPa1025 hPa1025 hPa
Влажност84 %80 %79 %75 %66 %61 %71 %90 %
Облачност70 %81 %78 %12 %79 %71 %96 %97 %
Понеделник
19.02.2018
мин 5
14 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 94 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 08:26 h
Зајдисонце 19:12 h
Времетраење 10h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
10 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Облачно
12 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
9Km/h
8Km/h
10Km/h
18Km/h
15Km/h
15Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %4 %3 %8 %20 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1024 hPa1023 hPa1023 hPa1024 hPa1024 hPa1023 hPa1023 hPa1024 hPa
Влажност92 %96 %95 %91 %69 %75 %77 %88 %
Облачност98 %98 %99 %92 %92 %96 %83 %64 %
Вторник
20.02.2018
мин 3
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 45 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 08:24 h
Зајдисонце 19:13 h
Времетраење 10h : 48 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
22Km/h
20Km/h
13Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %14 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1024 hPa1023 hPa1023 hPa1024 hPa1023 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa
Влажност91 %89 %93 %84 %64 %66 %76 %84 %
Облачност31 %22 %50 %2 %70 %76 %4 %4 %
Среда
21.02.2018
мин 1
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 29 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:23 h
Зајдисонце 19:14 h
Времетраење 10h : 51 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
11Km/h
10Km/h
14Km/h
23Km/h
21Km/h
14Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1017 hPa1015 hPa1014 hPa1016 hPa
Влажност87 %84 %89 %84 %61 %57 %61 %61 %
Облачност2 %0 %45 %1 %80 %4 %0 %0 %
Четврток
22.02.2018
мин -1
13 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:21 h
Зајдисонце 19:15 h
Времетраење 10h : 53 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
10Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност71 %73 %77 %70 %54 %53 %67 %65 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Петок
23.02.2018
мин -2
11 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 13 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 2 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:20 h
Зајдисонце 19:17 h
Времетраење 10h : 56 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %5 %8 %11 %14 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност73 %79 %85 %70 %54 %66 %77 %85 %
Облачност2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Сабота
24.02.2018
мин 2
12 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 13 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:18 h
Зајдисонце 19:18 h
Времетраење 10h : 59 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Претежно сончево
Ветер
7Km/h
7Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %12 %12 %14 %16 %15 %14 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %91 %89 %67 %44 %59 %73 %69 %
Облачност13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %
Недела
25.02.2018
мин 4
14 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 46 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 80 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:17 h
Зајдисонце 19:19 h
Времетраење 11h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
Ветер
9Km/h
10Km/h
10Km/h
13Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд33 %35 %37 %37 %38 %42 %47 %48 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност87 %88 %96 %92 %50 %58 %72 %75 %
Облачност80 %80 %80 %80 %80 %80 %80 %80 %
Понеделник
26.02.2018
мин 7
14 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 64 %
Количество на дожд 2.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 89 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:15 h
Зајдисонце 19:20 h
Времетраење 11h : 05 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.36
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
Ветер
14Km/h
15Km/h
15Km/h
18Km/h
21Km/h
19Km/h
17Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд49 %48 %47 %55 %63 %32 %2 %33 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %81 %92 %73 %51 %88 %83 %95 %
Облачност89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %