bb630fdb
Вест Бромвич
Претежно сончево сабота, 17 февруари 2018
9℃
Се чувствува: 7 ℃
Изгрејсонце: 07:21
Зајдисонце: 17:24
Времетраење: 603 минути
Фаза на месечината
Влажност: 57.2 %
Ветер: 13 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 1 ℃
Измерено во: 15:50 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
23:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0013:0016:0019:0022:00
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
13Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
17Km/h
17Km/h
16Km/h
19Km/h
2 %2 %2 %1 %1 %2 %2 %2 %3 %4 %4 %6 %7 %8 %10 %12 %14 %18 %22 %26 %31 %36 %41 %45 %49 %52 %62 %71 %80 %80 %80 %79 %69 %59 %49 %32 %41 %48 %60 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa
100 %100 %100 %100 %98 %98 %98 %98 %96 %93 %91 %90 %89 %88 %85 %81 %78 %79 %80 %81 %84 %87 %91 %93 %95 %97 %98 %99 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %98 %100 %98 %93 %100 %
15 %10 %10 %10 %94 %94 %94 %92 %92 %92 %89 %89 %89 %98 %98 %98 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Недела
18.02.2018
мин 6
10 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 26 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 96 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:19 h
Зајдисонце 17:25 h
Времетраење 10h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Облачно
3 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
Ветер
7Km/h
8Km/h
8Km/h
10Km/h
14Km/h
14Km/h
12Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %1 %2 %4 %8 %14 %26 %41 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa
Влажност100 %98 %98 %91 %88 %78 %81 %91 %
Облачност10 %94 %92 %89 %98 %100 %100 %100 %
Понеделник
19.02.2018
мин 6
10 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 66 %
Количество на дожд 1.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:17 h
Зајдисонце 17:27 h
Времетраење 10h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
12Km/h
11Km/h
10Km/h
12Km/h
17Km/h
17Km/h
16Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд52 %80 %79 %49 %32 %41 %48 %60 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност97 %100 %100 %98 %100 %98 %93 %100 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Вторник
20.02.2018
мин 0
8 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 60 %
Количество на дожд 1.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 97 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:14 h
Зајдисонце 17:29 h
Времетраење 10h : 14 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
Ветер
16Km/h
14Km/h
21Km/h
18Km/h
15Km/h
19Km/h
15Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд52 %46 %67 %60 %42 %29 %13 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1021 hPa1023 hPa1025 hPa1025 hPa1027 hPa1028 hPa
Влажност98 %100 %100 %93 %90 %70 %71 %75 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %95 %87 %
Среда
21.02.2018
мин -1
6 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 82 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:12 h
Зајдисонце 17:31 h
Времетраење 10h : 18 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
Ветер
9Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
10Km/h
8Km/h
4Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %4 %10 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1029 hPa1029 hPa1029 hPa1030 hPa1030 hPa1029 hPa1029 hPa1030 hPa
Влажност95 %98 %100 %90 %71 %67 %71 %83 %
Облачност91 %93 %43 %20 %99 %100 %90 %86 %
Четврток
22.02.2018
мин -2
5 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 78 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:10 h
Зајдисонце 17:33 h
Времетраење 10h : 22 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
3 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
7Km/h
6Km/h
7Km/h
9Km/h
7Km/h
4Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %4 %2 %8 %19 %17 %14 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност85 %84 %91 %66 %61 %61 %73 %79 %
Облачност78 %78 %78 %78 %78 %78 %78 %78 %
Сабота
17.02.2018
мин 2
9 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 49 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 73 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:21 h
Зајдисонце 17:24 h
Времетраење 10h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
13:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
17Km/h
14Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд38 %11 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1020 hPa1021 hPa1022 hPa
Влажност86 %63 %90 %100 %
Облачност99 %89 %23 %15 %
Недела
18.02.2018
мин 6
10 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 26 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 96 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:19 h
Зајдисонце 17:25 h
Времетраење 10h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Облачно
3 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
Ветер
7Km/h
8Km/h
8Km/h
10Km/h
14Km/h
14Km/h
12Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %1 %2 %4 %8 %14 %26 %41 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa
Влажност100 %98 %98 %91 %88 %78 %81 %91 %
Облачност10 %94 %92 %89 %98 %100 %100 %100 %
Понеделник
19.02.2018
мин 6
10 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 66 %
Количество на дожд 1.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:17 h
Зајдисонце 17:27 h
Времетраење 10h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
12Km/h
11Km/h
10Km/h
12Km/h
17Km/h
17Km/h
16Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд52 %80 %79 %49 %32 %41 %48 %60 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност97 %100 %100 %98 %100 %98 %93 %100 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Вторник
20.02.2018
мин 0
8 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 60 %
Количество на дожд 1.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 97 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:14 h
Зајдисонце 17:29 h
Времетраење 10h : 14 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
Ветер
16Km/h
14Km/h
21Km/h
18Km/h
15Km/h
19Km/h
15Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд52 %46 %67 %60 %42 %29 %13 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1021 hPa1023 hPa1025 hPa1025 hPa1027 hPa1028 hPa
Влажност98 %100 %100 %93 %90 %70 %71 %75 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %95 %87 %
Среда
21.02.2018
мин -1
6 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 82 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:12 h
Зајдисонце 17:31 h
Времетраење 10h : 18 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
Ветер
9Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
10Km/h
8Km/h
4Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %4 %10 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1029 hPa1029 hPa1029 hPa1030 hPa1030 hPa1029 hPa1029 hPa1030 hPa
Влажност95 %98 %100 %90 %71 %67 %71 %83 %
Облачност91 %93 %43 %20 %99 %100 %90 %86 %
Четврток
22.02.2018
мин -2
5 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 78 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:10 h
Зајдисонце 17:33 h
Времетраење 10h : 22 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
3 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
7Km/h
6Km/h
7Km/h
9Km/h
7Km/h
4Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %4 %2 %8 %19 %17 %14 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност85 %84 %91 %66 %61 %61 %73 %79 %
Облачност78 %78 %78 %78 %78 %78 %78 %78 %
Петок
23.02.2018
мин -2
3 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 26 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 85 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:08 h
Зајдисонце 17:35 h
Времетраење 10h : 26 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
3 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
Ветер
15Km/h
15Km/h
14Km/h
18Km/h
22Km/h
19Km/h
17Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %21 %26 %23 %20 %23 %25 %21 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност87 %89 %91 %78 %65 %77 %90 %93 %
Облачност85 %85 %85 %85 %85 %85 %85 %85 %
Сабота
24.02.2018
мин -2
3 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 27 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
25Km/h
Облачност 38 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:06 h
Зајдисонце 17:37 h
Времетраење 10h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Претежно сончево
Ветер
17Km/h
17Km/h
17Km/h
21Km/h
25Km/h
22Km/h
19Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %16 %14 %13 %12 %20 %27 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност96 %92 %88 %62 %36 %78 %77 %75 %
Облачност38 %38 %38 %38 %38 %38 %38 %38 %
Недела
25.02.2018
мин -3
4 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 29 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 32 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:04 h
Зајдисонце 17:39 h
Времетраење 10h : 34 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
16Km/h
15Km/h
15Km/h
18Km/h
21Km/h
19Km/h
17Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %17 %16 %18 %20 %25 %29 %24 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %100 %91 %83 %61 %58 %88 %90 %
Облачност32 %32 %32 %32 %32 %32 %32 %32 %
Понеделник
26.02.2018
мин -3
3 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 28 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
20Km/h
Облачност 64 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:02 h
Зајдисонце 17:40 h
Времетраење 10h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.37
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Умерено облачно
Ветер
14Km/h
14Km/h
14Km/h
17Km/h
20Km/h
18Km/h
16Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %20 %22 %25 %28 %15 %2 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %75 %86 %94 %61 %44 %82 %71 %
Облачност64 %64 %64 %64 %64 %64 %64 %64 %