38f408d4
Верона
Претежно сончево сабота, 24 јуни 2017
34℃
Се чувствува: 34 ℃
Изгрејсонце: 05:28
Зајдисонце: 21:08
Времетраење: 940 минути
Фаза на месечината
Влажност: 49.7 %
Ветер: 7 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 22 ℃
Измерено во: 16:50 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
18:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
31 ℃
Умерено облачно
31 ℃
Умерено облачно
32 ℃
Умерено облачно
31 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
5Km/h
5Km/h
4Km/h
7Km/h
9Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
8Km/h
10Km/h
13Km/h
11Km/h
9Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
10Km/h
11Km/h
8Km/h
6Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
6Km/h
2Km/h
6Km/h
22 %19 %15 %13 %11 %9 %8 %8 %8 %7 %7 %6 %14 %22 %30 %38 %45 %53 %58 %64 %69 %60 %52 %43 %36 %29 %22 %16 %10 %4 %3 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %4 %6 %8 %6 %2 %9 %8 %
0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm6.6 mm0.0 mm0.0 mm5.8 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
34 %34 %34 %8 %8 %8 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %71 %71 %71 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %36 %36 %36 %31 %31 %31 %5 %5 %5 %5 %4 %4 %4 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa
62 %60 %59 %63 %68 %73 %75 %77 %78 %83 %89 %94 %97 %99 %99 %98 %94 %90 %93 %96 %99 %90 %81 %72 %72 %72 %73 %81 %90 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %97 %93 %89 %82 %74 %67 %52 %49 %62 %62 %
76 %76 %76 %29 %29 %29 %5 %5 %5 %67 %67 %67 %86 %86 %86 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %49 %49 %49 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %0 %0 %0 %3 %3 %3 %1 %1 %1 %12 %12 %12 %3 %2 %15 %59 %
Недела
25.06.2017
мин 21
28 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 73 %
Количество на дожд 10.0 mm
Веројатност за невреме 80 %
Ветер
11Km/h
Облачност 74 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:28 h
Зајдисонце 21:08 h
Времетраење 15h : 40 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
26 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
13Km/h
6Km/h
7Km/h
11Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %6 %30 %53 %69 %43 %22 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.2 mm6.6 mm5.8 mm0.2 mm0.2 mm0.0 mm
Веројатност за невреме7 %7 %71 %72 %72 %36 %31 %5 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1010 hPa1010 hPa1012 hPa
Влажност78 %94 %99 %90 %99 %72 %73 %99 %
Облачност5 %67 %86 %87 %87 %49 %3 %3 %
Понеделник
26.06.2017
мин 18
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 14 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:28 h
Зајдисонце 21:08 h
Времетраење 15h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
6Km/h
2Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %8 %6 %2 %9 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa
Влажност99 %99 %89 %67 %52 %49 %62 %62 %
Облачност0 %3 %1 %12 %3 %2 %15 %59 %
Вторник
27.06.2017
мин 21
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 60 %
Количество на дожд 1.7 mm
Веројатност за невреме 44 %
Ветер
11Km/h
Облачност 50 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:29 h
Зајдисонце 21:08 h
Времетраење 15h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Умерено облачно
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
9Km/h
5Km/h
11Km/h
9Km/h
14Km/h
11Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %21 %26 %23 %27 %48 %47 %10 %
Количество на дожд0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %4 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1012 hPa1011 hPa1009 hPa1009 hPa1008 hPa1009 hPa
Влажност68 %75 %73 %46 %54 %66 %70 %76 %
Облачност53 %72 %36 %25 %3 %62 %32 %33 %
Среда
28.06.2017
мин 22
32 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 71 %
Количество на дожд 1.4 mm
Веројатност за невреме 62 %
Ветер
13Km/h
Облачност 55 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:29 h
Зајдисонце 21:08 h
Времетраење 15h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Умерено облачно
32 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
30 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
13Km/h
9Km/h
1Km/h
9Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %15 %18 %29 %45 %65 %59 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %3 %6 %7 %72 %68 %37 %20 %
Атмосферски притисок1009 hPa1007 hPa1008 hPa1008 hPa1006 hPa1005 hPa1004 hPa1003 hPa
Влажност74 %77 %72 %61 %54 %53 %66 %69 %
Облачност77 %71 %16 %78 %76 %75 %80 %63 %
Четврток
29.06.2017
мин 21
27 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 90 %
Количество на дожд 10.9 mm
Веројатност за невреме 84 %
Ветер
10Km/h
Облачност 58 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:30 h
Зајдисонце 21:08 h
Времетраење 15h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
18Km/h
20Km/h
7Km/h
10Km/h
3Km/h
15Km/h
11Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд32 %41 %37 %60 %75 %79 %83 %62 %
Количество на дожд10.9 mm10.9 mm10.9 mm10.9 mm10.9 mm10.9 mm10.9 mm10.9 mm
Веројатност за невреме84 %84 %84 %84 %84 %84 %84 %84 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност80 %80 %81 %80 %90 %49 %53 %72 %
Облачност58 %58 %58 %58 %58 %58 %58 %58 %
Сабота
24.06.2017
мин 27
33 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 27 %
Количество на дожд 3.6 mm
Веројатност за невреме 83 %
Ветер
3Km/h
Облачност 50 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:28 h
Зајдисонце 21:08 h
Времетраење 15h : 40 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
33 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
31 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
32 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
5Km/h
4Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %25 %15 %9 %
Количество на дожд0.0 mm2.3 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме8 %75 %34 %8 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност53 %64 %59 %73 %
Облачност4 %82 %76 %29 %
Недела
25.06.2017
мин 21
28 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 73 %
Количество на дожд 10.0 mm
Веројатност за невреме 80 %
Ветер
11Km/h
Облачност 74 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:28 h
Зајдисонце 21:08 h
Времетраење 15h : 40 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
26 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
13Km/h
6Km/h
7Km/h
11Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %6 %30 %53 %69 %43 %22 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.2 mm6.6 mm5.8 mm0.2 mm0.2 mm0.0 mm
Веројатност за невреме7 %7 %71 %72 %72 %36 %31 %5 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1010 hPa1010 hPa1012 hPa
Влажност78 %94 %99 %90 %99 %72 %73 %99 %
Облачност5 %67 %86 %87 %87 %49 %3 %3 %
Понеделник
26.06.2017
мин 18
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 14 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:28 h
Зајдисонце 21:08 h
Времетраење 15h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
6Km/h
2Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %8 %6 %2 %9 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa
Влажност99 %99 %89 %67 %52 %49 %62 %62 %
Облачност0 %3 %1 %12 %3 %2 %15 %59 %
Вторник
27.06.2017
мин 21
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 60 %
Количество на дожд 1.7 mm
Веројатност за невреме 44 %
Ветер
11Km/h
Облачност 50 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:29 h
Зајдисонце 21:08 h
Времетраење 15h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Умерено облачно
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
9Km/h
5Km/h
11Km/h
9Km/h
14Km/h
11Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %21 %26 %23 %27 %48 %47 %10 %
Количество на дожд0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %4 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1012 hPa1011 hPa1009 hPa1009 hPa1008 hPa1009 hPa
Влажност68 %75 %73 %46 %54 %66 %70 %76 %
Облачност53 %72 %36 %25 %3 %62 %32 %33 %
Среда
28.06.2017
мин 22
32 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 71 %
Количество на дожд 1.4 mm
Веројатност за невреме 62 %
Ветер
13Km/h
Облачност 55 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:29 h
Зајдисонце 21:08 h
Времетраење 15h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Умерено облачно
32 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
30 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
13Km/h
9Km/h
1Km/h
9Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %15 %18 %29 %45 %65 %59 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %3 %6 %7 %72 %68 %37 %20 %
Атмосферски притисок1009 hPa1007 hPa1008 hPa1008 hPa1006 hPa1005 hPa1004 hPa1003 hPa
Влажност74 %77 %72 %61 %54 %53 %66 %69 %
Облачност77 %71 %16 %78 %76 %75 %80 %63 %
Четврток
29.06.2017
мин 21
27 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 90 %
Количество на дожд 10.9 mm
Веројатност за невреме 84 %
Ветер
10Km/h
Облачност 58 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:30 h
Зајдисонце 21:08 h
Времетраење 15h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
18Km/h
20Km/h
7Km/h
10Km/h
3Km/h
15Km/h
11Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд32 %41 %37 %60 %75 %79 %83 %62 %
Количество на дожд10.9 mm10.9 mm10.9 mm10.9 mm10.9 mm10.9 mm10.9 mm10.9 mm
Веројатност за невреме84 %84 %84 %84 %84 %84 %84 %84 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност80 %80 %81 %80 %90 %49 %53 %72 %
Облачност58 %58 %58 %58 %58 %58 %58 %58 %
Петок
30.06.2017
мин 18
26 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 72 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 41 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:30 h
Зајдисонце 21:08 h
Времетраење 15h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
9Km/h
12Km/h
11Km/h
9Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд42 %37 %31 %51 %71 %67 %63 %51 %
Количество на дожд0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност78 %78 %79 %65 %52 %53 %54 %69 %
Облачност41 %41 %41 %41 %41 %41 %41 %41 %
Сабота
01.07.2017
мин 16
26 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 44 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 34 %
Ветер
9Km/h
Облачност 19 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:31 h
Зајдисонце 21:08 h
Времетраење 15h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд39 %36 %34 %38 %42 %41 %40 %26 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме34 %34 %34 %34 %34 %34 %34 %34 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност83 %92 %99 %80 %60 %30 %60 %71 %
Облачност19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %
Недела
02.07.2017
мин 16
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 31 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 8 %
Ветер
8Km/h
Облачност 17 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:31 h
Зајдисонце 21:08 h
Времетраење 15h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %14 %16 %23 %31 %29 %27 %17 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност79 %82 %75 %57 %61 %56 %61 %61 %
Облачност17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %
Понеделник
03.07.2017
мин 18
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 9 %
Ветер
7Km/h
Облачност 24 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:32 h
Зајдисонце 21:07 h
Времетраење 15h : 35 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %8 %8 %13 %18 %10 %2 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност86 %90 %74 %56 %54 %42 %64 %64 %
Облачност24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %