7ea00d76
Ваљадолид
сабота, 17 февруари 2018
6℃
Се чувствува: 5 ℃
Изгрејсонце: 08:12
Зајдисонце: 18:54
Времетраење: 642 минути
Фаза на месечината
Влажност: 66.8 %
Ветер: 6 km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: 0 ℃
Измерено во: 21:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
23:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0016:0019:0022:00
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
7 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно
12Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
3Km/h
1Km/h
4Km/h
7Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
12Km/h
7Km/h
7Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %4 %4 %5 %5 %6 %8 %9 %13 %16 %20 %17 %15 %12 %16 %19 %19 %23 %28 %33 %39 %40 %42 %43 %39 %34 %30 %28 %25 %23 %31 %21 %7 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1029 hPa1030 hPa1030 hPa1030 hPa1030 hPa1030 hPa1030 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1027 hPa1027 hPa1027 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1019 hPa1020 hPa1021 hPa
72 %76 %81 %84 %87 %91 %92 %93 %94 %94 %94 %93 %85 %77 %69 %64 %59 %54 %58 %63 %68 %71 %75 %78 %80 %82 %82 %84 %84 %85 %86 %86 %86 %86 %85 %85 %84 %79 %75 %70 %55 %66 %77 %
54 %0 %0 %0 %3 %3 %3 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %52 %52 %52 %53 %53 %53 %55 %55 %55 %96 %96 %96 %96 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %90 %90 %90 %100 %100 %100 %86 %86 %100 %100 %85 %
Недела
18.02.2018
мин 4
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 64 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 08:10 h
Зајдисонце 18:55 h
Времетраење 10h : 44 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Облачно
Ветер
9Km/h
8Km/h
5Km/h
3Km/h
3Km/h
6Km/h
1Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %4 %5 %9 %20 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1030 hPa1030 hPa1029 hPa1029 hPa1027 hPa1023 hPa1023 hPa1024 hPa
Влажност81 %91 %94 %93 %69 %54 %68 %78 %
Облачност0 %3 %81 %81 %52 %53 %55 %96 %
Понеделник
19.02.2018
мин 3
12 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 37 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 95 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 08:09 h
Зајдисонце 18:56 h
Времетраење 10h : 47 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Облачно
10 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
8Km/h
9Km/h
6Km/h
7Km/h
12Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %39 %43 %30 %23 %31 %21 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1021 hPa1019 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност84 %86 %86 %84 %70 %55 %66 %77 %
Облачност99 %99 %90 %100 %86 %100 %100 %85 %
Вторник
20.02.2018
мин 3
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 17 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 60 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 08:08 h
Зајдисонце 18:58 h
Времетраење 10h : 50 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Умерено облачно
Ветер
7Km/h
7Km/h
6Km/h
8Km/h
13Km/h
18Km/h
11Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %3 %3 %2 %3 %13 %5 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1021 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa
Влажност87 %91 %93 %85 %61 %43 %54 %69 %
Облачност42 %59 %51 %27 %87 %88 %15 %87 %
Среда
21.02.2018
мин -1
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
26Km/h
Облачност 75 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:06 h
Зајдисонце 18:59 h
Времетраење 10h : 52 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
13Km/h
9Km/h
13Km/h
18Km/h
26Km/h
25Km/h
20Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %6 %5 %4 %11 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1014 hPa1016 hPa1018 hPa
Влажност81 %84 %79 %75 %47 %34 %44 %61 %
Облачност100 %45 %96 %99 %59 %73 %7 %48 %
Четврток
22.02.2018
мин -5
9 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
24Km/h
Облачност 26 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:05 h
Зајдисонце 19:00 h
Времетраење 10h : 55 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Облачно
2 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
20Km/h
17Km/h
15Km/h
22Km/h
24Km/h
26Km/h
17Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %5 %4 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност68 %73 %77 %66 %49 %40 %44 %61 %
Облачност26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %
Сабота
17.02.2018
мин -1
11 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 24 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:12 h
Зајдисонце 18:54 h
Времетраење 10h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
13:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
6 ℃
Претежно сончево
Ветер
17Km/h
14Km/h
8Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %7 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1027 hPa1027 hPa1027 hPa1029 hPa
Влажност75 %63 %59 %67 %
Облачност99 %97 %94 %54 %
Недела
18.02.2018
мин 4
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 64 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 08:10 h
Зајдисонце 18:55 h
Времетраење 10h : 44 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Облачно
Ветер
9Km/h
8Km/h
5Km/h
3Km/h
3Km/h
6Km/h
1Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %4 %5 %9 %20 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1030 hPa1030 hPa1029 hPa1029 hPa1027 hPa1023 hPa1023 hPa1024 hPa
Влажност81 %91 %94 %93 %69 %54 %68 %78 %
Облачност0 %3 %81 %81 %52 %53 %55 %96 %
Понеделник
19.02.2018
мин 3
12 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 37 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 95 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 08:09 h
Зајдисонце 18:56 h
Времетраење 10h : 47 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Облачно
10 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
8Km/h
9Km/h
6Km/h
7Km/h
12Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %39 %43 %30 %23 %31 %21 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1021 hPa1019 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност84 %86 %86 %84 %70 %55 %66 %77 %
Облачност99 %99 %90 %100 %86 %100 %100 %85 %
Вторник
20.02.2018
мин 3
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 17 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 60 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 08:08 h
Зајдисонце 18:58 h
Времетраење 10h : 50 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Умерено облачно
Ветер
7Km/h
7Km/h
6Km/h
8Km/h
13Km/h
18Km/h
11Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %3 %3 %2 %3 %13 %5 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1021 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa
Влажност87 %91 %93 %85 %61 %43 %54 %69 %
Облачност42 %59 %51 %27 %87 %88 %15 %87 %
Среда
21.02.2018
мин -1
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
26Km/h
Облачност 75 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:06 h
Зајдисонце 18:59 h
Времетраење 10h : 52 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
13Km/h
9Km/h
13Km/h
18Km/h
26Km/h
25Km/h
20Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %6 %5 %4 %11 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1014 hPa1016 hPa1018 hPa
Влажност81 %84 %79 %75 %47 %34 %44 %61 %
Облачност100 %45 %96 %99 %59 %73 %7 %48 %
Четврток
22.02.2018
мин -5
9 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
24Km/h
Облачност 26 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:05 h
Зајдисонце 19:00 h
Времетраење 10h : 55 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Облачно
2 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
20Km/h
17Km/h
15Km/h
22Km/h
24Km/h
26Km/h
17Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %5 %4 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност68 %73 %77 %66 %49 %40 %44 %61 %
Облачност26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %
Петок
23.02.2018
мин -5
8 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 30 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 48 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:03 h
Зајдисонце 19:01 h
Времетраење 10h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
8Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %4 %6 %10 %14 %16 %19 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност70 %76 %82 %69 %56 %52 %47 %60 %
Облачност48 %48 %48 %48 %48 %48 %48 %48 %
Сабота
24.02.2018
мин -4
10 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 38 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 47 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:02 h
Зајдисонце 19:02 h
Времетраење 11h : 00 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %11 %8 %12 %15 %19 %23 %25 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност72 %78 %83 %65 %47 %47 %46 %78 %
Облачност47 %47 %47 %47 %47 %47 %47 %47 %
Недела
25.02.2018
мин -2
13 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 39 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 73 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:00 h
Зајдисонце 19:04 h
Времетраење 11h : 03 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд26 %25 %24 %27 %30 %35 %40 %37 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност69 %61 %79 %80 %39 %32 %37 %49 %
Облачност73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %
Понеделник
26.02.2018
мин -1
13 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 44 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 72 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:59 h
Зајдисонце 19:05 h
Времетраење 11h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.36
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
Ветер
11Km/h
11Km/h
11Km/h
14Km/h
16Km/h
15Km/h
13Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд34 %36 %38 %42 %46 %24 %2 %25 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност72 %74 %76 %57 %40 %60 %48 %84 %
Облачност72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %