7ec20d43
Валенсија
Умерено облачно со дожд сабота, 17 февруари 2018
14℃
Се чувствува: 14 ℃
Изгрејсонце: 07:51
Зајдисонце: 18:40
Времетраење: 649 минути
Фаза на месечината
Влажност: 87.7 %
Ветер: 2 km/h
Видливост 8 km
Toчка на роса: 12 ℃
Измерено во: 21:30 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
23:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0016:0019:0022:00
14 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно
12 ℃
Облачно
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
9 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
6Km/h
8Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
8Km/h
10Km/h
13Km/h
11Km/h
9Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
12Km/h
6Km/h
1Km/h
27 %26 %25 %20 %15 %11 %9 %7 %6 %6 %6 %5 %6 %6 %6 %5 %5 %4 %3 %3 %2 %2 %2 %1 %1 %1 %1 %1 %2 %2 %2 %3 %4 %5 %6 %8 %9 %10 %12 %13 %14 %10 %18 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1023 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
68 %56 %44 %49 %54 %60 %63 %66 %70 %63 %55 %48 %46 %44 %42 %44 %46 %48 %56 %64 %72 %74 %77 %80 %80 %81 %81 %81 %82 %83 %84 %83 %81 %80 %75 %70 %65 %59 %53 %47 %48 %72 %79 %
97 %98 %98 %98 %79 %79 %79 %85 %85 %85 %26 %26 %26 %34 %34 %34 %24 %24 %24 %59 %59 %59 %68 %68 %68 %68 %70 %70 %70 %88 %88 %88 %97 %97 %97 %79 %79 %79 %61 %61 %36 %40 %50 %
Недела
18.02.2018
мин 7
16 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 44 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:50 h
Зајдисонце 18:41 h
Времетраење 10h : 50 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Облачно
11 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Умерено облачно
Ветер
10Km/h
5Km/h
6Km/h
4Km/h
4Km/h
13Km/h
7Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд25 %11 %6 %5 %6 %4 %2 %1 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1024 hPa1023 hPa1022 hPa1023 hPa1022 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa
Влажност44 %60 %70 %48 %42 %48 %72 %80 %
Облачност98 %79 %85 %26 %34 %24 %59 %68 %
Понеделник
19.02.2018
мин 6
17 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 66 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 07:49 h
Зајдисонце 18:42 h
Времетраење 10h : 53 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Облачно
12 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
6Km/h
7Km/h
5Km/h
5Km/h
12Km/h
6Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд1 %2 %5 %9 %13 %14 %10 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност81 %84 %80 %65 %47 %48 %72 %79 %
Облачност70 %88 %97 %79 %61 %36 %40 %50 %
Вторник
20.02.2018
мин 8
20 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 30 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 07:47 h
Зајдисонце 18:43 h
Времетраење 10h : 55 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
12Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa
Влажност82 %78 %81 %57 %41 %41 %52 %51 %
Облачност69 %35 %4 %10 %19 %76 %56 %7 %
Среда
21.02.2018
мин 2
14 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 49 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 50 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:46 h
Зајдисонце 18:44 h
Времетраење 10h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Облачно
13 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
11Km/h
14Km/h
13Km/h
10Km/h
13Km/h
18Km/h
1Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %7 %20 %29 %37 %40 %51 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1006 hPa1006 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1010 hPa1012 hPa
Влажност59 %63 %63 %39 %29 %30 %45 %75 %
Облачност2 %59 %37 %99 %78 %0 %0 %27 %
Четврток
22.02.2018
мин 3
14 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 26 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 11 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:45 h
Зајдисонце 18:45 h
Времетраење 11h : 00 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
9Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд37 %18 %10 %14 %18 %24 %25 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност61 %55 %69 %48 %34 %37 %66 %75 %
Облачност11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %
Сабота
17.02.2018
мин 9
19 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 69 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:51 h
Зајдисонце 18:40 h
Времетраење 10h : 48 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
16:0019:0022:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
Ветер
3Km/h
2Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %11 %27 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1021 hPa1023 hPa
Влажност66 %73 %80 %
Облачност73 %95 %97 %
Недела
18.02.2018
мин 7
16 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 44 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:50 h
Зајдисонце 18:41 h
Времетраење 10h : 50 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Облачно
11 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Умерено облачно
Ветер
10Km/h
5Km/h
6Km/h
4Km/h
4Km/h
13Km/h
7Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд25 %11 %6 %5 %6 %4 %2 %1 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1024 hPa1023 hPa1022 hPa1023 hPa1022 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa
Влажност44 %60 %70 %48 %42 %48 %72 %80 %
Облачност98 %79 %85 %26 %34 %24 %59 %68 %
Понеделник
19.02.2018
мин 6
17 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 66 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 07:49 h
Зајдисонце 18:42 h
Времетраење 10h : 53 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Облачно
12 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
6Km/h
7Km/h
5Km/h
5Km/h
12Km/h
6Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд1 %2 %5 %9 %13 %14 %10 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност81 %84 %80 %65 %47 %48 %72 %79 %
Облачност70 %88 %97 %79 %61 %36 %40 %50 %
Вторник
20.02.2018
мин 8
20 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 30 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 07:47 h
Зајдисонце 18:43 h
Времетраење 10h : 55 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
12Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa
Влажност82 %78 %81 %57 %41 %41 %52 %51 %
Облачност69 %35 %4 %10 %19 %76 %56 %7 %
Среда
21.02.2018
мин 2
14 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 49 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 50 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:46 h
Зајдисонце 18:44 h
Времетраење 10h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Облачно
13 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
11Km/h
14Km/h
13Km/h
10Km/h
13Km/h
18Km/h
1Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %7 %20 %29 %37 %40 %51 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1006 hPa1006 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1010 hPa1012 hPa
Влажност59 %63 %63 %39 %29 %30 %45 %75 %
Облачност2 %59 %37 %99 %78 %0 %0 %27 %
Четврток
22.02.2018
мин 3
14 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 26 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 11 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:45 h
Зајдисонце 18:45 h
Времетраење 11h : 00 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
9Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд37 %18 %10 %14 %18 %24 %25 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност61 %55 %69 %48 %34 %37 %66 %75 %
Облачност11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %
Петок
23.02.2018
мин 2
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 37 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 39 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:43 h
Зајдисонце 18:46 h
Времетраење 11h : 03 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
Ветер
10Km/h
11Km/h
12Km/h
10Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд28 %32 %35 %32 %28 %32 %37 %32 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %65 %54 %45 %36 %47 %58 %62 %
Облачност39 %39 %39 %39 %39 %39 %39 %39 %
Сабота
24.02.2018
мин 3
15 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 34 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 62 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:42 h
Зајдисонце 18:47 h
Времетраење 11h : 05 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
Ветер
11Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд28 %26 %24 %27 %30 %32 %33 %32 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност67 %75 %83 %62 %42 %53 %63 %84 %
Облачност62 %62 %62 %62 %62 %62 %62 %62 %
Недела
25.02.2018
мин 5
16 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 53 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:40 h
Зајдисонце 18:49 h
Времетраење 11h : 08 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
Ветер
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд30 %28 %25 %24 %23 %23 %22 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %83 %75 %46 %26 %51 %58 %72 %
Облачност53 %53 %53 %53 %53 %53 %53 %53 %
Понеделник
26.02.2018
мин 5
17 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 27 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 51 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:39 h
Зајдисонце 18:50 h
Времетраење 11h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.36
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
Ветер
10Km/h
12Km/h
13Km/h
12Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %22 %19 %20 %22 %18 %14 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност66 %67 %82 %68 %27 %46 %65 %66 %
Облачност51 %51 %51 %51 %51 %51 %51 %51 %