29950792
Удине
Претежно сончево сабота, 24 јуни 2017
32℃
Се чувствува: 32 ℃
Изгрејсонце: 05:16
Зајдисонце: 21:02
Времетраење: 946 минути
Фаза на месечината
Влажност: 49.9 %
Ветер: 14 km/h
Видливост null km
Toчка на роса: 21 ℃
Измерено во: 16:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
18:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
30 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
30 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
29 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
28 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
22 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
21 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
21 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Умерено облачно
4Km/h
6Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
1Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
7Km/h
7Km/h
2Km/h
4Km/h
26 %22 %19 %16 %12 %9 %14 %19 %24 %27 %30 %32 %30 %27 %24 %33 %43 %52 %57 %62 %67 %74 %82 %90 %86 %81 %77 %73 %69 %64 %56 %56 %48 %40 %28 %16 %4 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %3 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm1.2 mm0.0 mm0.0 mm1.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm10.6 mm0.0 mm0.0 mm8.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
8 %8 %8 %8 %8 %8 %78 %78 %78 %74 %74 %74 %7 %7 %7 %60 %60 %60 %67 %67 %67 %74 %74 %74 %68 %68 %68 %6 %6 %6 %6 %2 %2 %2 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa
57 %58 %58 %65 %71 %77 %81 %84 %88 %88 %89 %90 %88 %86 %85 %81 %78 %75 %76 %77 %78 %78 %79 %79 %79 %78 %78 %84 %89 %95 %96 %96 %97 %98 %98 %98 %98 %93 %88 %84 %77 %70 %63 %44 %42 %54 %79 %
40 %40 %40 %68 %68 %68 %72 %72 %72 %29 %29 %29 %77 %77 %77 %75 %75 %75 %83 %83 %83 %100 %100 %100 %67 %67 %67 %22 %22 %22 %22 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %2 %12 %
Недела
25.06.2017
мин 21
26 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 90 %
Количество на дожд 43.4 mm
Веројатност за невреме 80 %
Ветер
13Km/h
Облачност 83 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:16 h
Зајдисонце 21:02 h
Времетраење 15h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
10Km/h
8Km/h
14Km/h
10Km/h
6Km/h
4Km/h
1Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %32 %24 %52 %67 %90 %77 %64 %
Количество на дожд1.2 mm1.0 mm0.0 mm0.8 mm0.6 mm10.6 mm8.2 mm0.0 mm
Веројатност за невреме78 %74 %7 %60 %67 %74 %68 %6 %
Атмосферски притисок1014 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1013 hPa
Влажност88 %90 %85 %75 %78 %79 %78 %95 %
Облачност72 %29 %77 %75 %83 %100 %67 %22 %
Понеделник
26.06.2017
мин 18
29 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 3.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 7 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:17 h
Зајдисонце 21:02 h
Времетраење 15h : 44 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
18 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Умерено облачно
Ветер
3Km/h
5Km/h
3Km/h
2Km/h
7Km/h
7Km/h
2Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд40 %4 %2 %2 %3 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa
Влажност98 %98 %84 %63 %44 %42 %54 %79 %
Облачност1 %0 %0 %0 %0 %0 %2 %12 %
Вторник
27.06.2017
мин 19
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 67 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
6Km/h
Облачност 62 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:17 h
Зајдисонце 21:02 h
Времетраење 15h : 44 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Умерено облачно
29 ℃
Умерено облачно со дожд
28 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
3Km/h
1Km/h
1Km/h
6Km/h
1Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %6 %9 %21 %50 %57 %42 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %2 %0 %6 %7 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1010 hPa1009 hPa1010 hPa
Влажност78 %84 %73 %54 %47 %48 %62 %84 %
Облачност20 %51 %39 %36 %44 %39 %42 %32 %
Среда
28.06.2017
мин 19
29 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 72 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
11Km/h
Облачност 53 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:18 h
Зајдисонце 21:02 h
Времетраење 15h : 44 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Умерено облачно со дожд
29 ℃
Умерено облачно со дожд
28 ℃
Умерено облачно со дожд
28 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
1Km/h
5Km/h
11Km/h
8Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %15 %22 %50 %67 %64 %66 %50 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.1 mm0.0 mm0.2 mm
Веројатност за невреме3 %0 %0 %6 %75 %33 %10 %18 %
Атмосферски притисок1010 hPa1008 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1007 hPa1007 hPa1006 hPa
Влажност92 %87 %68 %60 %53 %62 %66 %85 %
Облачност29 %74 %50 %79 %73 %67 %82 %35 %
Четврток
29.06.2017
мин 19
27 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 88 %
Количество на дожд 24.6 mm
Веројатност за невреме 74 %
Ветер
10Km/h
Облачност 65 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:18 h
Зајдисонце 21:02 h
Времетраење 15h : 43 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
7Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
10Km/h
6Km/h
16Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд54 %54 %66 %78 %85 %86 %87 %77 %
Количество на дожд24.6 mm24.6 mm24.6 mm24.6 mm24.6 mm24.6 mm24.6 mm24.6 mm
Веројатност за невреме74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност83 %84 %66 %71 %65 %85 %81 %86 %
Облачност65 %65 %65 %65 %65 %65 %65 %65 %
Сабота
24.06.2017
мин 24
30 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 29 %
Количество на дожд 1.8 mm
Веројатност за невреме 87 %
Ветер
4Km/h
Облачност 49 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:16 h
Зајдисонце 21:02 h
Времетраење 15h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
30 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
30 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
29 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно
Ветер
4Km/h
2Km/h
9Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %29 %19 %9 %
Количество на дожд1.9 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме84 %8 %8 %8 %
Атмосферски притисок1015 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa
Влажност59 %57 %58 %77 %
Облачност71 %55 %40 %68 %
Недела
25.06.2017
мин 21
26 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 90 %
Количество на дожд 43.4 mm
Веројатност за невреме 80 %
Ветер
13Km/h
Облачност 83 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:16 h
Зајдисонце 21:02 h
Времетраење 15h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
10Km/h
8Km/h
14Km/h
10Km/h
6Km/h
4Km/h
1Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %32 %24 %52 %67 %90 %77 %64 %
Количество на дожд1.2 mm1.0 mm0.0 mm0.8 mm0.6 mm10.6 mm8.2 mm0.0 mm
Веројатност за невреме78 %74 %7 %60 %67 %74 %68 %6 %
Атмосферски притисок1014 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1013 hPa
Влажност88 %90 %85 %75 %78 %79 %78 %95 %
Облачност72 %29 %77 %75 %83 %100 %67 %22 %
Понеделник
26.06.2017
мин 18
29 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 3.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 7 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:17 h
Зајдисонце 21:02 h
Времетраење 15h : 44 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
18 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Умерено облачно
Ветер
3Km/h
5Km/h
3Km/h
2Km/h
7Km/h
7Km/h
2Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд40 %4 %2 %2 %3 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa
Влажност98 %98 %84 %63 %44 %42 %54 %79 %
Облачност1 %0 %0 %0 %0 %0 %2 %12 %
Вторник
27.06.2017
мин 19
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 67 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
6Km/h
Облачност 62 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:17 h
Зајдисонце 21:02 h
Времетраење 15h : 44 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Умерено облачно
29 ℃
Умерено облачно со дожд
28 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
3Km/h
1Km/h
1Km/h
6Km/h
1Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %6 %9 %21 %50 %57 %42 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %2 %0 %6 %7 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1010 hPa1009 hPa1010 hPa
Влажност78 %84 %73 %54 %47 %48 %62 %84 %
Облачност20 %51 %39 %36 %44 %39 %42 %32 %
Среда
28.06.2017
мин 19
29 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 72 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
11Km/h
Облачност 53 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:18 h
Зајдисонце 21:02 h
Времетраење 15h : 44 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Умерено облачно со дожд
29 ℃
Умерено облачно со дожд
28 ℃
Умерено облачно со дожд
28 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
1Km/h
5Km/h
11Km/h
8Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %15 %22 %50 %67 %64 %66 %50 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.1 mm0.0 mm0.2 mm
Веројатност за невреме3 %0 %0 %6 %75 %33 %10 %18 %
Атмосферски притисок1010 hPa1008 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1007 hPa1007 hPa1006 hPa
Влажност92 %87 %68 %60 %53 %62 %66 %85 %
Облачност29 %74 %50 %79 %73 %67 %82 %35 %
Четврток
29.06.2017
мин 19
27 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 88 %
Количество на дожд 24.6 mm
Веројатност за невреме 74 %
Ветер
10Km/h
Облачност 65 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:18 h
Зајдисонце 21:02 h
Времетраење 15h : 43 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
7Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
10Km/h
6Km/h
16Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд54 %54 %66 %78 %85 %86 %87 %77 %
Количество на дожд24.6 mm24.6 mm24.6 mm24.6 mm24.6 mm24.6 mm24.6 mm24.6 mm
Веројатност за невреме74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност83 %84 %66 %71 %65 %85 %81 %86 %
Облачност65 %65 %65 %65 %65 %65 %65 %65 %
Петок
30.06.2017
мин 17
25 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 92 %
Количество на дожд 6.0 mm
Веројатност за невреме 13 %
Ветер
11Km/h
Облачност 48 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:19 h
Зајдисонце 21:01 h
Времетраење 15h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
8Km/h
11Km/h
9Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд67 %65 %62 %76 %90 %86 %82 %65 %
Количество на дожд6.0 mm6.0 mm6.0 mm6.0 mm6.0 mm6.0 mm6.0 mm6.0 mm
Веројатност за невреме13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %87 %80 %67 %53 %58 %64 %71 %
Облачност48 %48 %48 %48 %48 %48 %48 %48 %
Сабота
01.07.2017
мин 15
25 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 77 %
Количество на дожд 1.7 mm
Веројатност за невреме 75 %
Ветер
9Km/h
Облачност 33 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:19 h
Зајдисонце 21:01 h
Времетраење 15h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
6Km/h
6Km/h
5Km/h
7Km/h
9Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд47 %41 %35 %54 %73 %72 %71 %53 %
Количество на дожд1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm
Веројатност за невреме75 %75 %75 %75 %75 %75 %75 %75 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност78 %86 %94 %83 %72 %28 %67 %72 %
Облачност33 %33 %33 %33 %33 %33 %33 %33 %
Недела
02.07.2017
мин 15
26 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 41 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
7Km/h
Облачност 29 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:20 h
Зајдисонце 21:01 h
Времетраење 15h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
Ветер
7Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд35 %29 %23 %29 %36 %40 %44 %32 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %69 %72 %48 %45 %68 %57 %78 %
Облачност29 %29 %29 %29 %29 %29 %29 %29 %
Понеделник
03.07.2017
мин 15
26 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 34 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 8 %
Ветер
7Km/h
Облачност 34 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:20 h
Зајдисонце 21:01 h
Времетраење 15h : 40 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
4Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд20 %19 %18 %24 %31 %16 %2 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност71 %81 %66 %45 %46 %41 %61 %73 %
Облачност34 %34 %34 %34 %34 %34 %34 %34 %