27a4072d
Тулуз
Умерено облачно среда, 28 јуни 2017
25℃
Се чувствува: 23 ℃
Изгрејсонце: 06:14
Зајдисонце: 21:39
Времетраење: 925 минути
Фаза на месечината
Влажност: 41.4 %
Ветер: 13 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 11 ℃
Измерено во: 15:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
16:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0014:0017:0020:0023:00
24 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно
19Km/h
23Km/h
21Km/h
19Km/h
17Km/h
20Km/h
22Km/h
25Km/h
28Km/h
31Km/h
35Km/h
31Km/h
28Km/h
24Km/h
24Km/h
24Km/h
24Km/h
26Km/h
28Km/h
31Km/h
30Km/h
30Km/h
30Km/h
29Km/h
28Km/h
28Km/h
26Km/h
23Km/h
21Km/h
19Km/h
17Km/h
15Km/h
14Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
11Km/h
13Km/h
15Km/h
18Km/h
26Km/h
28Km/h
26Km/h
22Km/h
47 %52 %61 %69 %77 %61 %46 %30 %31 %32 %33 %40 %48 %56 %49 %42 %35 %36 %37 %39 %37 %35 %33 %29 %25 %21 %21 %21 %21 %16 %12 %7 %7 %7 %7 %6 %7 %7 %7 %13 %18 %23 %30 %36 %43 %52 %71 %75 %59 %46 %
0.0 mm2.7 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.1 mm1.2 mm2.0 mm
62 %62 %56 %56 %56 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1004 hPa1004 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1015 hPa
56 %57 %62 %67 %73 %73 %73 %73 %75 %77 %80 %82 %84 %86 %85 %83 %82 %79 %76 %73 %66 %60 %54 %52 %51 %49 %50 %51 %53 %58 %62 %67 %70 %70 %73 %76 %77 %78 %80 %78 %77 %76 %71 %66 %60 %61 %63 %57 %69 %83 %
82 %82 %93 %93 %93 %51 %51 %51 %86 %86 %86 %98 %98 %98 %47 %47 %47 %69 %69 %69 %12 %12 %12 %33 %33 %33 %55 %55 %55 %65 %65 %65 %65 %11 %11 %11 %21 %21 %21 %41 %41 %41 %9 %9 %9 %39 %39 %69 %98 %100 %
Четврток
29.06.2017
мин 15
21 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 61 %
Количество на дожд 1.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
31Km/h
Облачност 47 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:15 h
Зајдисонце 21:39 h
Времетраење 15h : 24 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
35Km/h
24Km/h
24Km/h
31Km/h
30Km/h
28Km/h
21Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд33 %56 %35 %39 %33 %21 %21 %7 %
Количество на дожд0.1 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1007 hPa1008 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1011 hPa
Влажност80 %86 %82 %73 %54 %49 %53 %67 %
Облачност86 %98 %47 %69 %12 %33 %55 %65 %
Петок
30.06.2017
мин 14
19 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 79 %
Количество на дожд 1.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
26Km/h
Облачност 91 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:15 h
Зајдисонце 21:39 h
Времетраење 15h : 23 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно
Ветер
12Km/h
6Km/h
9Km/h
15Km/h
26Km/h
28Km/h
26Km/h
22Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %7 %23 %43 %71 %75 %59 %46 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.1 mm1.2 mm2.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1015 hPa
Влажност76 %80 %76 %60 %63 %57 %69 %83 %
Облачност11 %21 %41 %9 %39 %69 %98 %100 %
Сабота
01.07.2017
мин 14
19 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 11.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
31Km/h
Облачност 93 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:16 h
Зајдисонце 21:39 h
Времетраење 15h : 23 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
24Km/h
24Km/h
21Km/h
31Km/h
28Km/h
28Km/h
23Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд54 %66 %79 %85 %91 %86 %76 %55 %
Количество на дожд0.3 mm0.5 mm3.7 mm1.4 mm1.9 mm5.7 mm0.9 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %13 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1014 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1022 hPa
Влажност90 %89 %91 %95 %80 %71 %84 %94 %
Облачност97 %94 %97 %98 %95 %72 %89 %70 %
Недела
02.07.2017
мин 14
21 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 47 %
Количество на дожд 2.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
20Km/h
Облачност 81 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:16 h
Зајдисонце 21:39 h
Времетраење 15h : 22 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
20 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
21Km/h
18Km/h
17Km/h
17Km/h
20Km/h
21Km/h
18Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд50 %48 %41 %57 %40 %25 %6 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.6 mm0.1 mm0.2 mm0.3 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1023 hPa1024 hPa1025 hPa1025 hPa1024 hPa1024 hPa1025 hPa
Влажност99 %89 %89 %88 %73 %64 %77 %93 %
Облачност64 %74 %100 %89 %99 %99 %92 %96 %
Понеделник
03.07.2017
мин 16
26 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 19 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:17 h
Зајдисонце 21:39 h
Времетраење 15h : 21 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
9Km/h
6Km/h
5Km/h
3Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %5 %9 %7 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %97 %99 %78 %57 %48 %57 %63 %
Облачност19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %
Среда
28.06.2017
мин 18
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 96 %
Количество на дожд 6.2 mm
Веројатност за невреме 16 %
Ветер
13Km/h
Облачност 77 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:14 h
Зајдисонце 21:39 h
Времетраење 15h : 24 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
13Km/h
23Km/h
17Km/h
25Km/h
Веројатност за врнежи од дожд37 %52 %77 %30 %
Количество на дожд0.1 mm2.7 mm0.7 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %62 %56 %0 %
Атмосферски притисок1004 hPa1004 hPa1006 hPa1006 hPa
Влажност55 %57 %73 %73 %
Облачност23 %82 %93 %51 %
Четврток
29.06.2017
мин 15
21 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 61 %
Количество на дожд 1.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
31Km/h
Облачност 47 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:15 h
Зајдисонце 21:39 h
Времетраење 15h : 24 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
35Km/h
24Km/h
24Km/h
31Km/h
30Km/h
28Km/h
21Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд33 %56 %35 %39 %33 %21 %21 %7 %
Количество на дожд0.1 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1007 hPa1008 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1011 hPa
Влажност80 %86 %82 %73 %54 %49 %53 %67 %
Облачност86 %98 %47 %69 %12 %33 %55 %65 %
Петок
30.06.2017
мин 14
19 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 79 %
Количество на дожд 1.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
26Km/h
Облачност 91 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:15 h
Зајдисонце 21:39 h
Времетраење 15h : 23 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно
Ветер
12Km/h
6Km/h
9Km/h
15Km/h
26Km/h
28Km/h
26Km/h
22Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %7 %23 %43 %71 %75 %59 %46 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.1 mm1.2 mm2.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1015 hPa
Влажност76 %80 %76 %60 %63 %57 %69 %83 %
Облачност11 %21 %41 %9 %39 %69 %98 %100 %
Сабота
01.07.2017
мин 14
19 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 11.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
31Km/h
Облачност 93 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:16 h
Зајдисонце 21:39 h
Времетраење 15h : 23 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
24Km/h
24Km/h
21Km/h
31Km/h
28Km/h
28Km/h
23Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд54 %66 %79 %85 %91 %86 %76 %55 %
Количество на дожд0.3 mm0.5 mm3.7 mm1.4 mm1.9 mm5.7 mm0.9 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %13 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1014 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1022 hPa
Влажност90 %89 %91 %95 %80 %71 %84 %94 %
Облачност97 %94 %97 %98 %95 %72 %89 %70 %
Недела
02.07.2017
мин 14
21 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 47 %
Количество на дожд 2.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
20Km/h
Облачност 81 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:16 h
Зајдисонце 21:39 h
Времетраење 15h : 22 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
20 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
21Km/h
18Km/h
17Km/h
17Km/h
20Km/h
21Km/h
18Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд50 %48 %41 %57 %40 %25 %6 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.6 mm0.1 mm0.2 mm0.3 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1023 hPa1024 hPa1025 hPa1025 hPa1024 hPa1024 hPa1025 hPa
Влажност99 %89 %89 %88 %73 %64 %77 %93 %
Облачност64 %74 %100 %89 %99 %99 %92 %96 %
Понеделник
03.07.2017
мин 16
26 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 19 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:17 h
Зајдисонце 21:39 h
Времетраење 15h : 21 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
9Km/h
6Km/h
5Km/h
3Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %5 %9 %7 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %97 %99 %78 %57 %48 %57 %63 %
Облачност19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %
Вторник
04.07.2017
мин 16
29 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:18 h
Зајдисонце 21:38 h
Времетраење 15h : 20 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.36
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност89 %92 %94 %70 %47 %36 %50 %55 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Среда
05.07.2017
мин 18
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 40 %
Ветер
14Km/h
Облачност 4 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:18 h
Зајдисонце 21:38 h
Времетраење 15h : 19 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.39
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
12Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %11 %17 %16 %16 %14 %12 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме40 %40 %40 %40 %40 %40 %40 %40 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност66 %89 %77 %56 %52 %46 %82 %78 %
Облачност4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Четврток
06.07.2017
мин 18
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 27 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 17 %
Ветер
12Km/h
Облачност 44 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:19 h
Зајдисонце 21:38 h
Времетраење 15h : 18 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.42
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
13Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %21 %27 %26 %25 %23 %20 %20 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %84 %94 %67 %59 %43 %57 %80 %
Облачност44 %44 %44 %44 %44 %44 %44 %44 %
Петок
07.07.2017
мин 17
26 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 30 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 13 %
Ветер
12Km/h
Облачност 26 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:20 h
Зајдисонце 21:37 h
Времетраење 15h : 17 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.45
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
12Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд20 %23 %26 %28 %30 %16 %2 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %84 %89 %93 %68 %47 %69 %76 %
Облачност26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %