39e508f5
Торино
Ведро/Сончево сабота, 24 јуни 2017
34℃
Се чувствува: 32 ℃
Изгрејсонце: 05:42
Зајдисонце: 21:20
Времетраење: 938 минути
Фаза на месечината
Влажност: 41.3 %
Ветер: 9 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 19 ℃
Измерено во: 16:50 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
18:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
32 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
18 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно
29 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
7Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
4Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
4Km/h
5Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
11Km/h
4Km/h
11 %7 %3 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %12 %19 %27 %32 %36 %40 %43 %46 %49 %44 %39 %33 %27 %22 %16 %12 %7 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %5 %8 %11 %29 %64 %75 %71 %
0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm1.7 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm2.4 mm0.2 mm0.1 mm
22 %22 %22 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %49 %49 %49 %36 %36 %36 %32 %32 %32 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %59 %62 %40 %
1011 hPa1011 hPa1011 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa
51 %55 %59 %64 %69 %75 %81 %88 %95 %96 %97 %98 %99 %99 %99 %99 %95 %88 %82 %77 %71 %68 %64 %61 %60 %60 %60 %67 %74 %81 %86 %86 %90 %95 %95 %95 %95 %88 %81 %73 %66 %60 %53 %48 %58 %93 %90 %
15 %15 %15 %15 %15 %15 %72 %72 %72 %84 %84 %84 %90 %90 %90 %64 %64 %64 %48 %48 %48 %22 %22 %22 %7 %7 %7 %1 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %3 %3 %3 %40 %40 %40 %44 %44 %44 %29 %80 %70 %67 %
Недела
25.06.2017
мин 18
28 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 56 %
Количество на дожд 6.5 mm
Веројатност за невреме 85 %
Ветер
10Km/h
Облачност 67 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:43 h
Зајдисонце 21:20 h
Времетраење 15h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
6Km/h
9Km/h
4Km/h
10Km/h
6Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %27 %40 %49 %33 %16 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm1.7 mm0.6 mm0.0 mm0.2 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме8 %81 %81 %49 %36 %32 %2 %2 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa1012 hPa
Влажност95 %98 %99 %88 %71 %61 %60 %81 %
Облачност72 %84 %90 %64 %48 %22 %7 %1 %
Понеделник
26.06.2017
мин 19
29 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 68 %
Количество на дожд 5.5 mm
Веројатност за невреме 52 %
Ветер
7Km/h
Облачност 56 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:43 h
Зајдисонце 21:20 h
Времетраење 15h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Умерено облачно
29 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Ветер
3Km/h
3Km/h
2Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
11Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %11 %29 %64 %75 %71 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm2.4 mm0.2 mm0.1 mm
Веројатност за невреме1 %1 %0 %0 %0 %59 %62 %40 %
Атмосферски притисок1012 hPa1012 hPa1014 hPa1014 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност95 %95 %73 %53 %48 %58 %93 %90 %
Облачност0 %3 %40 %44 %29 %80 %70 %67 %
Вторник
27.06.2017
мин 17
27 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 80 %
Количество на дожд 3.2 mm
Веројатност за невреме 12 %
Ветер
2Km/h
Облачност 79 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:43 h
Зајдисонце 21:20 h
Времетраење 15h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
17 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Облачно
Ветер
6Km/h
5Km/h
4Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
7Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд74 %73 %75 %54 %42 %45 %35 %49 %
Количество на дожд5.2 mm3.0 mm0.4 mm0.6 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме72 %65 %22 %0 %0 %0 %2 %5 %
Атмосферски притисок1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1009 hPa1008 hPa1009 hPa
Влажност99 %99 %99 %72 %68 %62 %64 %76 %
Облачност76 %100 %95 %88 %90 %30 %55 %84 %
Среда
28.06.2017
мин 19
25 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 91 %
Количество на дожд 6.8 mm
Веројатност за невреме 70 %
Ветер
9Km/h
Облачност 78 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:44 h
Зајдисонце 21:20 h
Времетраење 15h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
9Km/h
6Km/h
10Km/h
11Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд44 %50 %55 %64 %68 %86 %77 %72 %
Количество на дожд0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm11.9 mm7.6 mm8.4 mm
Веројатност за невреме16 %63 %35 %6 %68 %74 %73 %77 %
Атмосферски притисок1008 hPa1008 hPa1008 hPa1007 hPa1006 hPa1005 hPa1003 hPa1002 hPa
Влажност86 %93 %78 %70 %83 %89 %86 %80 %
Облачност79 %44 %25 %73 %79 %91 %100 %100 %
Четврток
29.06.2017
мин 16
22 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 78 %
Количество на дожд 5.5 mm
Веројатност за невреме 80 %
Ветер
8Km/h
Облачност 79 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:44 h
Зајдисонце 21:20 h
Времетраење 15h : 35 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
16 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
17 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
14Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд66 %64 %61 %62 %61 %68 %76 %62 %
Количество на дожд5.5 mm5.5 mm5.5 mm5.5 mm5.5 mm5.5 mm5.5 mm5.5 mm
Веројатност за невреме80 %80 %80 %80 %80 %80 %80 %80 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %98 %97 %83 %89 %80 %75 %92 %
Облачност79 %79 %79 %79 %79 %79 %79 %79 %
Сабота
24.06.2017
мин 24
33 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 1.1 mm
Веројатност за невреме 76 %
Ветер
6Km/h
Облачност 30 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:42 h
Зајдисонце 21:20 h
Времетраење 15h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
33 ℃
Умерено облачно
33 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
30 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
6Km/h
7Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %14 %3 %4 %
Количество на дожд0.2 mm1.0 mm0.2 mm0.0 mm
Веројатност за невреме6 %61 %22 %8 %
Атмосферски притисок1013 hPa1011 hPa1011 hPa1013 hPa
Влажност48 %47 %59 %75 %
Облачност59 %39 %15 %15 %
Недела
25.06.2017
мин 18
28 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 56 %
Количество на дожд 6.5 mm
Веројатност за невреме 85 %
Ветер
10Km/h
Облачност 67 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:43 h
Зајдисонце 21:20 h
Времетраење 15h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
6Km/h
9Km/h
4Km/h
10Km/h
6Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %27 %40 %49 %33 %16 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm1.7 mm0.6 mm0.0 mm0.2 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме8 %81 %81 %49 %36 %32 %2 %2 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa1012 hPa
Влажност95 %98 %99 %88 %71 %61 %60 %81 %
Облачност72 %84 %90 %64 %48 %22 %7 %1 %
Понеделник
26.06.2017
мин 19
29 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 68 %
Количество на дожд 5.5 mm
Веројатност за невреме 52 %
Ветер
7Km/h
Облачност 56 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:43 h
Зајдисонце 21:20 h
Времетраење 15h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Умерено облачно
29 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Ветер
3Km/h
3Km/h
2Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
11Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %11 %29 %64 %75 %71 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm2.4 mm0.2 mm0.1 mm
Веројатност за невреме1 %1 %0 %0 %0 %59 %62 %40 %
Атмосферски притисок1012 hPa1012 hPa1014 hPa1014 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност95 %95 %73 %53 %48 %58 %93 %90 %
Облачност0 %3 %40 %44 %29 %80 %70 %67 %
Вторник
27.06.2017
мин 17
27 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 80 %
Количество на дожд 3.2 mm
Веројатност за невреме 12 %
Ветер
2Km/h
Облачност 79 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:43 h
Зајдисонце 21:20 h
Времетраење 15h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
17 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Облачно
Ветер
6Km/h
5Km/h
4Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
7Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд74 %73 %75 %54 %42 %45 %35 %49 %
Количество на дожд5.2 mm3.0 mm0.4 mm0.6 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме72 %65 %22 %0 %0 %0 %2 %5 %
Атмосферски притисок1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1009 hPa1008 hPa1009 hPa
Влажност99 %99 %99 %72 %68 %62 %64 %76 %
Облачност76 %100 %95 %88 %90 %30 %55 %84 %
Среда
28.06.2017
мин 19
25 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 91 %
Количество на дожд 6.8 mm
Веројатност за невреме 70 %
Ветер
9Km/h
Облачност 78 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:44 h
Зајдисонце 21:20 h
Времетраење 15h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
9Km/h
6Km/h
10Km/h
11Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд44 %50 %55 %64 %68 %86 %77 %72 %
Количество на дожд0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm11.9 mm7.6 mm8.4 mm
Веројатност за невреме16 %63 %35 %6 %68 %74 %73 %77 %
Атмосферски притисок1008 hPa1008 hPa1008 hPa1007 hPa1006 hPa1005 hPa1003 hPa1002 hPa
Влажност86 %93 %78 %70 %83 %89 %86 %80 %
Облачност79 %44 %25 %73 %79 %91 %100 %100 %
Четврток
29.06.2017
мин 16
22 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 78 %
Количество на дожд 5.5 mm
Веројатност за невреме 80 %
Ветер
8Km/h
Облачност 79 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:44 h
Зајдисонце 21:20 h
Времетраење 15h : 35 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
16 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
17 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
14Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд66 %64 %61 %62 %61 %68 %76 %62 %
Количество на дожд5.5 mm5.5 mm5.5 mm5.5 mm5.5 mm5.5 mm5.5 mm5.5 mm
Веројатност за невреме80 %80 %80 %80 %80 %80 %80 %80 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %98 %97 %83 %89 %80 %75 %92 %
Облачност79 %79 %79 %79 %79 %79 %79 %79 %
Петок
30.06.2017
мин 14
22 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 65 %
Количество на дожд 1.0 mm
Веројатност за невреме 48 %
Ветер
7Km/h
Облачност 45 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:45 h
Зајдисонце 21:20 h
Времетраење 15h : 34 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд48 %42 %36 %46 %57 %62 %67 %50 %
Количество на дожд1.0 mm1.0 mm1.0 mm1.0 mm1.0 mm1.0 mm1.0 mm1.0 mm
Веројатност за невреме48 %48 %48 %48 %48 %48 %48 %48 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %97 %91 %80 %69 %77 %85 %97 %
Облачност45 %45 %45 %45 %45 %45 %45 %45 %
Сабота
01.07.2017
мин 13
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 30 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 54 %
Ветер
6Km/h
Облачност 17 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:45 h
Зајдисонце 21:20 h
Времетраење 15h : 34 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд32 %24 %15 %19 %24 %27 %31 %22 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме54 %54 %54 %54 %54 %54 %54 %54 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %100 %100 %74 %44 %28 %68 %50 %
Облачност17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %
Недела
02.07.2017
мин 14
25 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
5Km/h
Облачност 10 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:46 h
Зајдисонце 21:19 h
Времетраење 15h : 33 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %9 %5 %6 %7 %11 %14 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност64 %49 %60 %33 %34 %33 %48 %65 %
Облачност10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %
Понеделник
03.07.2017
мин 15
26 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
6Km/h
Облачност 13 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:46 h
Зајдисонце 21:19 h
Времетраење 15h : 32 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %4 %3 %5 %8 %5 %2 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност73 %77 %69 %59 %43 %46 %48 %70 %
Облачност13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %