3a7b08e9
Свонси
сабота, 17 февруари 2018
7℃
Се чувствува: 5 ℃
Изгрејсонце: 07:26
Зајдисонце: 17:33
Времетраење: 607 минути
Фаза на месечината
Влажност: 94.7 %
Ветер: 15 km/h
Видливост null km
Toчка на роса: 7 ℃
Измерено во: 20:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
23:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0013:0016:0019:0022:00
6 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8Km/h
10Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
15Km/h
15Km/h
16Km/h
16Km/h
17Km/h
17Km/h
15Km/h
13Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
13Km/h
14Km/h
12Km/h
10Km/h
7 %6 %8 %9 %11 %12 %13 %15 %15 %15 %16 %17 %18 %20 %22 %25 %28 %38 %49 %59 %62 %64 %66 %70 %73 %77 %69 %62 %55 %46 %37 %28 %25 %22 %18 %15 %18 %10 %18 %
0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1018 hPa1019 hPa1018 hPa
98 %96 %94 %92 %90 %94 %97 %100 %100 %100 %100 %100 %96 %92 %90 %89 %88 %90 %93 %96 %96 %97 %97 %99 %100 %100 %100 %100 %98 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %94 %88 %93 %100 %
56 %100 %100 %100 %86 %86 %86 %86 %86 %86 %81 %81 %81 %100 %100 %100 %98 %98 %98 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %99 %69 %
Недела
18.02.2018
мин 6
11 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 59 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 93 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:24 h
Зајдисонце 17:35 h
Времетраење 10h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
Ветер
10Km/h
14Km/h
14Km/h
16Km/h
17Km/h
11Km/h
9Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %11 %15 %16 %20 %28 %59 %66 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1021 hPa1020 hPa
Влажност96 %90 %100 %100 %92 %88 %96 %97 %
Облачност100 %86 %86 %81 %100 %98 %100 %100 %
Понеделник
19.02.2018
мин 6
11 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 26 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:22 h
Зајдисонце 17:37 h
Времетраење 10h : 14 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
Ветер
3Km/h
4Km/h
8Km/h
11Km/h
13Km/h
14Km/h
12Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд77 %55 %28 %18 %15 %18 %10 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1018 hPa1019 hPa1018 hPa
Влажност100 %98 %100 %100 %94 %88 %93 %100 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %99 %99 %69 %
Вторник
20.02.2018
мин -1
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 56 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
28Km/h
Облачност 74 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:20 h
Зајдисонце 17:39 h
Времетраење 10h : 18 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
Ветер
9Km/h
29Km/h
29Km/h
22Km/h
28Km/h
21Km/h
14Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд37 %62 %68 %56 %42 %33 %18 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1019 hPa1022 hPa1024 hPa1025 hPa1027 hPa1028 hPa
Влажност100 %86 %84 %92 %75 %76 %84 %73 %
Облачност84 %94 %100 %100 %100 %92 %85 %70 %
Среда
21.02.2018
мин -1
6 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 25 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:18 h
Зајдисонце 17:41 h
Времетраење 10h : 22 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
8Km/h
8Km/h
11Km/h
13Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %8 %4 %4 %7 %9 %4 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1029 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1028 hPa1028 hPa1028 hPa
Влажност93 %86 %93 %93 %72 %67 %85 %93 %
Облачност55 %72 %78 %77 %83 %100 %96 %33 %
Четврток
22.02.2018
мин -1
5 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 31 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:16 h
Зајдисонце 17:42 h
Времетраење 10h : 25 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
12Km/h
9Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
8Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %3 %3 %4 %11 %13 %16 %17 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %85 %88 %81 %66 %60 %81 %80 %
Облачност31 %31 %31 %31 %31 %31 %31 %31 %
Сабота
17.02.2018
мин 4
9 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 52 %
Количество на дожд 2.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 56 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:26 h
Зајдисонце 17:33 h
Времетраење 10h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
13:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
Ветер
10Km/h
14Km/h
9Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %12 %5 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa
Влажност78 %84 %100 %99 %
Облачност84 %42 %62 %56 %
Недела
18.02.2018
мин 6
11 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 59 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 93 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:24 h
Зајдисонце 17:35 h
Времетраење 10h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
Ветер
10Km/h
14Km/h
14Km/h
16Km/h
17Km/h
11Km/h
9Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %11 %15 %16 %20 %28 %59 %66 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1021 hPa1020 hPa
Влажност96 %90 %100 %100 %92 %88 %96 %97 %
Облачност100 %86 %86 %81 %100 %98 %100 %100 %
Понеделник
19.02.2018
мин 6
11 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 26 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:22 h
Зајдисонце 17:37 h
Времетраење 10h : 14 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
Ветер
3Km/h
4Km/h
8Km/h
11Km/h
13Km/h
14Km/h
12Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд77 %55 %28 %18 %15 %18 %10 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1018 hPa1019 hPa1018 hPa
Влажност100 %98 %100 %100 %94 %88 %93 %100 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %99 %99 %69 %
Вторник
20.02.2018
мин -1
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 56 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
28Km/h
Облачност 74 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:20 h
Зајдисонце 17:39 h
Времетраење 10h : 18 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
Ветер
9Km/h
29Km/h
29Km/h
22Km/h
28Km/h
21Km/h
14Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд37 %62 %68 %56 %42 %33 %18 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1019 hPa1022 hPa1024 hPa1025 hPa1027 hPa1028 hPa
Влажност100 %86 %84 %92 %75 %76 %84 %73 %
Облачност84 %94 %100 %100 %100 %92 %85 %70 %
Среда
21.02.2018
мин -1
6 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 25 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:18 h
Зајдисонце 17:41 h
Времетраење 10h : 22 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
8Km/h
8Km/h
11Km/h
13Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %8 %4 %4 %7 %9 %4 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1029 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1028 hPa1028 hPa1028 hPa
Влажност93 %86 %93 %93 %72 %67 %85 %93 %
Облачност55 %72 %78 %77 %83 %100 %96 %33 %
Четврток
22.02.2018
мин -1
5 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 31 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:16 h
Зајдисонце 17:42 h
Времетраење 10h : 25 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
12Km/h
9Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
8Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %3 %3 %4 %11 %13 %16 %17 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %85 %88 %81 %66 %60 %81 %80 %
Облачност31 %31 %31 %31 %31 %31 %31 %31 %
Петок
23.02.2018
мин -1
4 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 25 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
28Km/h
Облачност 77 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:14 h
Зајдисонце 17:44 h
Времетраење 10h : 29 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
Ветер
26Km/h
24Km/h
23Km/h
26Km/h
28Km/h
27Km/h
26Km/h
28Km/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %19 %21 %19 %16 %21 %25 %26 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %88 %88 %82 %77 %80 %83 %85 %
Облачност77 %77 %77 %77 %77 %77 %77 %77 %
Сабота
24.02.2018
мин -1
4 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 26 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
31Km/h
Облачност 30 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:12 h
Зајдисонце 17:46 h
Времетраење 10h : 33 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
29Km/h
28Km/h
28Km/h
30Km/h
31Km/h
30Km/h
27Km/h
27Km/h
Веројатност за врнежи од дожд27 %25 %22 %21 %20 %23 %26 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност87 %86 %84 %78 %73 %93 %83 %99 %
Облачност30 %30 %30 %30 %30 %30 %30 %30 %
Недела
25.02.2018
мин -2
4 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 22 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
31Km/h
Облачност 12 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:10 h
Зајдисонце 17:48 h
Времетраење 10h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
27Km/h
27Km/h
26Km/h
28Km/h
31Km/h
28Km/h
24Km/h
25Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %10 %10 %13 %16 %19 %22 %19 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност98 %98 %84 %74 %66 %72 %91 %94 %
Облачност12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %
Понеделник
26.02.2018
мин 0
4 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 26 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
28Km/h
Облачност 61 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:08 h
Зајдисонце 17:50 h
Времетраење 10h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.37
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
Ветер
25Km/h
24Km/h
23Km/h
26Km/h
28Km/h
27Km/h
26Km/h
25Km/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %17 %20 %23 %25 %14 %2 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %92 %77 %90 %56 %55 %77 %78 %
Облачност61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %