5fda0b55
Струмица
Облачно со дожд недела, 21 јануари 2018
1℃
Се чувствува: 1 ℃
Изгрејсонце: 06:50
Зајдисонце: 16:31
Времетраење: 581 минути
Фаза на месечината
Влажност: 99.3 %
Ветер: null km/h
Видливост null km
Toчка на роса: 0 ℃
Измерено во: 10:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
НеделаПонеделникВторник
12:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
2 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
1 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
2 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Претежно сончево
-4 ℃
Претежно сончево
-4 ℃
Претежно сончево
-5 ℃
Претежно сончево
-5 ℃
Претежно сончево
-5 ℃
Претежно сончево
-6 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
1Km/h
1Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
6Km/h
9Km/h
12Km/h
14Km/h
16Km/h
18Km/h
19Km/h
19Km/h
19Km/h
20Km/h
22Km/h
23Km/h
22Km/h
22Km/h
21Km/h
19Km/h
18Km/h
16Km/h
15Km/h
14Km/h
13Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
5Km/h
4Km/h
7Km/h
10Km/h
7Km/h
6Km/h
7Km/h
58 %74 %82 %89 %97 %85 %73 %61 %60 %60 %59 %71 %82 %93 %94 %96 %98 %95 %91 %88 %67 %46 %25 %19 %13 %7 %5 %4 %3 %3 %3 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %4 %5 %6 %
0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm3.1 mm0.0 mm0.0 mm1.8 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1006 hPa1006 hPa1006 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1020 hPa1021 hPa1020 hPa1022 hPa1024 hPa1027 hPa
95 %96 %89 %83 %76 %77 %77 %78 %83 %87 %92 %97 %100 %100 %98 %91 %83 %83 %82 %82 %80 %78 %76 %66 %56 %45 %46 %48 %49 %56 %63 %71 %76 %82 %87 %93 %99 %99 %100 %100 %100 %100 %68 %47 %50 %64 %78 %
100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %98 %98 %98 %52 %52 %52 %32 %32 %32 %7 %7 %7 %65 %65 %65 %4 %4 %4 %4 %42 %42 %42 %25 %21 %1 %49 %76 %44 %1 %
Недела
21.01.2018
мин 0
6 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 97 %
Количество на дожд 4.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 99 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 16:31 h
Времетраење 9h : 40 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-3 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
3 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
Ветер
5Km/h
4Km/h
3Km/h
1Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %25 %74 %97 %61 %59 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1010 hPa1010 hPa1006 hPa1004 hPa1003 hPa1002 hPa
Влажност100 %86 %93 %96 %76 %78 %92 %
Облачност54 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Понеделник
22.01.2018
мин -7
5 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 46 %
Количество на дожд 3.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 49 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 16:32 h
Времетраење 9h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
2 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
12Km/h
18Km/h
19Km/h
23Km/h
21Km/h
16Km/h
13Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд93 %98 %88 %25 %7 %3 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1003 hPa1004 hPa1007 hPa1009 hPa1009 hPa1012 hPa1015 hPa1017 hPa
Влажност100 %83 %82 %76 %45 %49 %71 %87 %
Облачност100 %100 %98 %52 %32 %7 %65 %4 %
Вторник
23.01.2018
мин -8
4 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 37 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 16:33 h
Времетраење 9h : 44 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-5 ℃
Претежно сончево
-5 ℃
Претежно сончево
-6 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
5Km/h
4Km/h
7Km/h
10Km/h
7Km/h
6Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %4 %5 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1020 hPa1021 hPa1020 hPa1022 hPa1024 hPa1027 hPa
Влажност100 %100 %100 %68 %47 %50 %64 %78 %
Облачност42 %25 %21 %1 %49 %76 %44 %1 %
Среда
24.01.2018
мин -7
4 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 22 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 16:35 h
Времетраење 9h : 46 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-6 ℃
Ведро/Сончево
-6 ℃
Ведро/Сончево
-7 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1029 hPa1031 hPa1033 hPa1034 hPa1032 hPa1033 hPa1034 hPa1034 hPa
Влажност100 %100 %100 %67 %43 %58 %81 %85 %
Облачност4 %3 %3 %2 %24 %68 %0 %0 %
Четврток
25.01.2018
мин -4
7 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 16:36 h
Времетраење 9h : 48 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-6 ℃
Ведро/Сончево
-6 ℃
Ведро/Сончево
-6 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
2Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
0Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %100 %100 %46 %27 %36 %63 %70 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Недела
21.01.2018
мин 0
6 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 97 %
Количество на дожд 4.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 99 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 16:31 h
Времетраење 9h : 40 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-3 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
3 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
Ветер
5Km/h
4Km/h
3Km/h
1Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %25 %74 %97 %61 %59 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1010 hPa1010 hPa1006 hPa1004 hPa1003 hPa1002 hPa
Влажност100 %86 %93 %96 %76 %78 %92 %
Облачност54 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Понеделник
22.01.2018
мин -7
5 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 46 %
Количество на дожд 3.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 49 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 16:32 h
Времетраење 9h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
2 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
12Km/h
18Km/h
19Km/h
23Km/h
21Km/h
16Km/h
13Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд93 %98 %88 %25 %7 %3 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1003 hPa1004 hPa1007 hPa1009 hPa1009 hPa1012 hPa1015 hPa1017 hPa
Влажност100 %83 %82 %76 %45 %49 %71 %87 %
Облачност100 %100 %98 %52 %32 %7 %65 %4 %
Вторник
23.01.2018
мин -8
4 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 37 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 16:33 h
Времетраење 9h : 44 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-5 ℃
Претежно сончево
-5 ℃
Претежно сончево
-6 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
5Km/h
4Km/h
7Km/h
10Km/h
7Km/h
6Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %4 %5 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1020 hPa1021 hPa1020 hPa1022 hPa1024 hPa1027 hPa
Влажност100 %100 %100 %68 %47 %50 %64 %78 %
Облачност42 %25 %21 %1 %49 %76 %44 %1 %
Среда
24.01.2018
мин -7
4 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 22 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 16:35 h
Времетраење 9h : 46 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-6 ℃
Ведро/Сончево
-6 ℃
Ведро/Сончево
-7 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1029 hPa1031 hPa1033 hPa1034 hPa1032 hPa1033 hPa1034 hPa1034 hPa
Влажност100 %100 %100 %67 %43 %58 %81 %85 %
Облачност4 %3 %3 %2 %24 %68 %0 %0 %
Четврток
25.01.2018
мин -4
7 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 16:36 h
Времетраење 9h : 48 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-6 ℃
Ведро/Сончево
-6 ℃
Ведро/Сончево
-6 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
2Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
0Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %100 %100 %46 %27 %36 %63 %70 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Петок
26.01.2018
мин -3
7 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 16:37 h
Времетраење 9h : 50 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.3
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-3 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Претежно сончево
Ветер
1Km/h
1Km/h
1Km/h
0Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност79 %73 %72 %35 %32 %52 %71 %83 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Сабота
27.01.2018
мин -2
7 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 46 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:46 h
Зајдисонце 16:38 h
Времетраење 9h : 52 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %9 %11 %12 %13 %13 %14 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност95 %94 %93 %68 %43 %61 %80 %84 %
Облачност46 %46 %46 %46 %46 %46 %46 %46 %
Недела
28.01.2018
мин -3
8 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 81 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:45 h
Зајдисонце 16:40 h
Времетраење 9h : 54 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %17 %16 %12 %8 %10 %12 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %92 %97 %72 %53 %42 %89 %82 %
Облачност81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %
Понеделник
29.01.2018
мин -2
8 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 21 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:44 h
Зајдисонце 16:41 h
Времетраење 9h : 56 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.42
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
10Km/h
8Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %11 %12 %12 %11 %9 %7 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %100 %100 %62 %48 %42 %81 %74 %
Облачност21 %21 %21 %21 %21 %21 %21 %21 %
Вторник
30.01.2018
мин -1
9 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 9 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:43 h
Зајдисонце 16:42 h
Времетраење 9h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.46
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %8 %8 %7 %6 %4 %2 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %95 %100 %63 %48 %38 %59 %68 %
Облачност9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %