27a60731
Стоук
Умерено облачно сабота, 17 февруари 2018
6℃
Се чувствува: 5 ℃
Изгрејсонце: 07:22
Зајдисонце: 17:23
Времетраење: 601 минути
Фаза на месечината
Влажност: 75.5 %
Ветер: 6 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 2 ℃
Измерено во: 20:20 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
23:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0013:0016:0019:0022:00
3 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
7Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
14Km/h
15Km/h
15Km/h
14Km/h
14Km/h
12Km/h
9Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
14Km/h
15Km/h
19Km/h
19Km/h
17Km/h
18Km/h
2 %2 %2 %1 %1 %1 %2 %2 %3 %3 %4 %5 %7 %8 %10 %12 %14 %20 %26 %33 %40 %47 %54 %59 %64 %69 %74 %79 %84 %79 %75 %71 %63 %55 %47 %46 %45 %44 %53 %61 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa
95 %98 %97 %96 %95 %95 %95 %95 %94 %92 %90 %90 %89 %88 %87 %86 %85 %86 %88 %90 %90 %90 %89 %91 %93 %94 %94 %94 %94 %95 %95 %96 %96 %96 %96 %98 %100 %100 %100 %95 %
28 %49 %49 %49 %67 %67 %67 %78 %78 %78 %88 %88 %88 %96 %96 %96 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Недела
18.02.2018
мин 6
8 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 33 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 93 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:20 h
Зајдисонце 17:25 h
Времетраење 10h : 04 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
Ветер
7Km/h
9Km/h
8Km/h
11Km/h
15Km/h
14Km/h
6Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %1 %2 %4 %8 %14 %33 %54 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa
Влажност98 %95 %95 %90 %88 %85 %90 %89 %
Облачност49 %67 %78 %88 %96 %100 %100 %100 %
Понеделник
19.02.2018
мин 5
8 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 66 %
Количество на дожд 1.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:18 h
Зајдисонце 17:27 h
Времетраење 10h : 08 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
Ветер
11Km/h
9Km/h
8Km/h
14Km/h
19Km/h
19Km/h
17Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд69 %84 %71 %47 %45 %44 %53 %61 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност94 %94 %96 %96 %100 %100 %100 %95 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Вторник
20.02.2018
мин -2
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 60 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 92 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:16 h
Зајдисонце 17:29 h
Времетраење 10h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно
5 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
15Km/h
13Km/h
20Km/h
12Km/h
12Km/h
14Km/h
9Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд56 %60 %72 %60 %44 %30 %7 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1020 hPa1022 hPa1024 hPa1025 hPa1026 hPa1027 hPa1029 hPa
Влажност97 %97 %95 %92 %87 %72 %74 %97 %
Облачност100 %100 %100 %100 %94 %100 %86 %83 %
Среда
21.02.2018
мин -1
4 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 72 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:14 h
Зајдисонце 17:31 h
Времетраење 10h : 16 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
10Km/h
8Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %2 %4 %9 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1030 hPa1030 hPa1030 hPa1030 hPa1030 hPa1029 hPa1030 hPa1030 hPa
Влажност98 %94 %91 %90 %70 %69 %75 %79 %
Облачност90 %22 %5 %0 %100 %98 %73 %68 %
Четврток
22.02.2018
мин -2
4 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 78 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:12 h
Зајдисонце 17:33 h
Времетраење 10h : 20 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
12Km/h
11Km/h
5Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %2 %2 %3 %11 %13 %15 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност83 %85 %86 %78 %58 %60 %74 %75 %
Облачност78 %78 %78 %78 %78 %78 %78 %78 %
Сабота
17.02.2018
мин 0
8 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 68 %
Количество на дожд 1.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 76 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:22 h
Зајдисонце 17:23 h
Времетраење 10h : 00 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
13:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно
8 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
Ветер
14Km/h
13Km/h
8Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд37 %15 %4 %1 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1020 hPa1021 hPa1022 hPa
Влажност78 %70 %87 %94 %
Облачност95 %60 %23 %28 %
Недела
18.02.2018
мин 6
8 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 33 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 93 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:20 h
Зајдисонце 17:25 h
Времетраење 10h : 04 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
Ветер
7Km/h
9Km/h
8Km/h
11Km/h
15Km/h
14Km/h
6Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %1 %2 %4 %8 %14 %33 %54 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa
Влажност98 %95 %95 %90 %88 %85 %90 %89 %
Облачност49 %67 %78 %88 %96 %100 %100 %100 %
Понеделник
19.02.2018
мин 5
8 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 66 %
Количество на дожд 1.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:18 h
Зајдисонце 17:27 h
Времетраење 10h : 08 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
Ветер
11Km/h
9Km/h
8Km/h
14Km/h
19Km/h
19Km/h
17Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд69 %84 %71 %47 %45 %44 %53 %61 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност94 %94 %96 %96 %100 %100 %100 %95 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Вторник
20.02.2018
мин -2
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 60 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 92 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:16 h
Зајдисонце 17:29 h
Времетраење 10h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно
5 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
15Km/h
13Km/h
20Km/h
12Km/h
12Km/h
14Km/h
9Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд56 %60 %72 %60 %44 %30 %7 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1020 hPa1022 hPa1024 hPa1025 hPa1026 hPa1027 hPa1029 hPa
Влажност97 %97 %95 %92 %87 %72 %74 %97 %
Облачност100 %100 %100 %100 %94 %100 %86 %83 %
Среда
21.02.2018
мин -1
4 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 72 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:14 h
Зајдисонце 17:31 h
Времетраење 10h : 16 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
10Km/h
8Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %2 %4 %9 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1030 hPa1030 hPa1030 hPa1030 hPa1030 hPa1029 hPa1030 hPa1030 hPa
Влажност98 %94 %91 %90 %70 %69 %75 %79 %
Облачност90 %22 %5 %0 %100 %98 %73 %68 %
Четврток
22.02.2018
мин -2
4 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 78 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:12 h
Зајдисонце 17:33 h
Времетраење 10h : 20 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
12Km/h
11Km/h
5Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %2 %2 %3 %11 %13 %15 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност83 %85 %86 %78 %58 %60 %74 %75 %
Облачност78 %78 %78 %78 %78 %78 %78 %78 %
Петок
23.02.2018
мин -3
3 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 29 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 84 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:10 h
Зајдисонце 17:35 h
Времетраење 10h : 24 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
Ветер
17Km/h
16Km/h
15Km/h
19Km/h
23Km/h
21Km/h
18Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %17 %24 %27 %29 %28 %26 %22 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %85 %87 %77 %67 %75 %82 %89 %
Облачност84 %84 %84 %84 %84 %84 %84 %84 %
Сабота
24.02.2018
мин -3
3 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 24 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
28Km/h
Облачност 35 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:08 h
Зајдисонце 17:37 h
Времетраење 10h : 29 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
Ветер
20Km/h
20Km/h
19Km/h
24Km/h
28Km/h
24Km/h
21Km/h
20Km/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %19 %20 %20 %21 %22 %24 %22 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност95 %90 %86 %67 %47 %83 %74 %92 %
Облачност35 %35 %35 %35 %35 %35 %35 %35 %
Недела
25.02.2018
мин -3
2 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 33 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
25Km/h
Облачност 39 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:05 h
Зајдисонце 17:39 h
Времетраење 10h : 33 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
19Km/h
18Km/h
18Km/h
21Km/h
25Km/h
21Km/h
17Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд20 %22 %24 %22 %21 %27 %33 %27 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %100 %87 %95 %61 %69 %83 %100 %
Облачност39 %39 %39 %39 %39 %39 %39 %39 %
Понеделник
26.02.2018
мин -2
3 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 60 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:03 h
Зајдисонце 17:40 h
Времетраење 10h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.37
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Умерено облачно
Ветер
17Km/h
16Km/h
15Km/h
19Km/h
22Km/h
19Km/h
17Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %23 %25 %28 %32 %17 %2 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %92 %75 %96 %61 %52 %83 %87 %
Облачност60 %60 %60 %60 %60 %60 %60 %60 %