616e0b4b
Штудгарт
Облачно со дожд четврток, 18 јануари 2018
7℃
Се чувствува: 4 ℃
Изгрејсонце: 08:09
Зајдисонце: 16:58
Времетраење: 529 минути
Фаза на месечината
Влажност: 88.3 %
Ветер: 14 km/h
Видливост 55 km
Toчка на роса: 5 ℃
Измерено во: 17:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ЧетвртокПетокСабота
19:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0016:0019:0022:00
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Облачно со дожд и снег
21Km/h
21Km/h
20Km/h
19Km/h
18Km/h
17Km/h
17Km/h
18Km/h
19Km/h
21Km/h
20Km/h
20Km/h
19Km/h
19Km/h
19Km/h
18Km/h
20Km/h
21Km/h
22Km/h
18Km/h
14Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
13Km/h
15Km/h
17Km/h
19Km/h
17Km/h
14Km/h
14Km/h
12Km/h
14Km/h
17Km/h
19Km/h
18Km/h
17Km/h
15Km/h
15Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
13Km/h
3Km/h
5Km/h
15Km/h
74 %69 %64 %58 %68 %77 %86 %83 %81 %78 %67 %56 %45 %37 %30 %23 %25 %26 %28 %32 %36 %39 %51 %64 %76 %81 %87 %93 %72 %52 %52 %31 %42 %52 %62 %68 %75 %81 %81 %80 %80 %83 %86 %90 %94 %89 %80 %
0.0 mm2.4 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm1.3 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm1.3 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm1.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1006 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1006 hPa1006 hPa1004 hPa1005 hPa1009 hPa
82 %84 %85 %86 %89 %92 %95 %93 %90 %87 %86 %85 %84 %84 %84 %84 %77 %69 %62 %62 %61 %61 %66 %72 %77 %81 %84 %87 %87 %87 %87 %87 %85 %83 %81 %80 %80 %80 %80 %81 %81 %82 %82 %82 %92 %95 %97 %
83 %83 %61 %61 %61 %86 %86 %86 %70 %70 %70 %50 %50 %50 %44 %44 %44 %56 %56 %56 %97 %97 %97 %96 %96 %96 %84 %84 %84 %84 %72 %72 %72 %97 %97 %97 %98 %98 %98 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Петок
19.01.2018
мин 1
5 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 69 %
Количество на дожд 4.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 65 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:08 h
Зајдисонце 17:00 h
Времетраење 8h : 51 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.07
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
Ветер
17Km/h
21Km/h
19Km/h
18Km/h
22Km/h
9Km/h
13Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд86 %78 %45 %23 %28 %39 %76 %93 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1007 hPa1008 hPa1011 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1011 hPa1013 hPa
Влажност95 %87 %84 %84 %62 %61 %77 %87 %
Облачност86 %70 %50 %44 %56 %97 %96 %84 %
Сабота
20.01.2018
мин 0
4 макс
Облачно со дожд и снег
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 10.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:07 h
Зајдисонце 17:01 h
Времетраење 8h : 53 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Облачно со дожд и снег
Ветер
12Km/h
19Km/h
15Km/h
14Km/h
13Km/h
3Km/h
5Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд31 %62 %81 %80 %90 %94 %89 %80 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1013 hPa1011 hPa1009 hPa1006 hPa1004 hPa1005 hPa1009 hPa
Влажност87 %81 %80 %81 %82 %92 %95 %97 %
Облачност72 %97 %98 %100 %100 %100 %100 %100 %
Недела
21.01.2018
мин -3
4 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 51 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 80 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:06 h
Зајдисонце 17:03 h
Времетраење 8h : 56 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Умерено облачно
Ветер
15Km/h
15Km/h
11Km/h
8Km/h
4Km/h
2Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд59 %54 %40 %33 %36 %29 %29 %36 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1013 hPa1015 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa
Влажност97 %93 %91 %88 %73 %58 %79 %83 %
Облачност56 %80 %72 %89 %79 %75 %82 %85 %
Понеделник
22.01.2018
мин 5
8 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 16.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 99 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:05 h
Зајдисонце 17:04 h
Времетраење 8h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Облачно со снег
2 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
9Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
22Km/h
16Km/h
22Km/h
23Km/h
Веројатност за врнежи од дожд41 %66 %85 %95 %94 %90 %89 %86 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1008 hPa1005 hPa1003 hPa1006 hPa
Влажност85 %84 %81 %91 %90 %82 %87 %96 %
Облачност41 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Вторник
23.01.2018
мин 4
9 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 61 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 74 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:04 h
Зајдисонце 17:06 h
Времетраење 9h : 01 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Облачно
7 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
21Km/h
14Km/h
13Km/h
13Km/h
14Km/h
10Km/h
9Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд77 %61 %58 %40 %49 %49 %50 %43 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност98 %88 %86 %86 %76 %68 %80 %92 %
Облачност74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %
Четврток
18.01.2018
мин 3
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 7.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
38Km/h
Облачност 91 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:09 h
Зајдисонце 16:58 h
Времетраење 8h : 49 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.04
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
13:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
38Km/h
31Km/h
21Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд77 %77 %74 %58 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1002 hPa1004 hPa1006 hPa1007 hPa
Влажност74 %76 %82 %86 %
Облачност90 %78 %83 %61 %
Петок
19.01.2018
мин 1
5 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 69 %
Количество на дожд 4.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 65 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:08 h
Зајдисонце 17:00 h
Времетраење 8h : 51 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.07
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
Ветер
17Km/h
21Km/h
19Km/h
18Km/h
22Km/h
9Km/h
13Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд86 %78 %45 %23 %28 %39 %76 %93 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1007 hPa1008 hPa1011 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1011 hPa1013 hPa
Влажност95 %87 %84 %84 %62 %61 %77 %87 %
Облачност86 %70 %50 %44 %56 %97 %96 %84 %
Сабота
20.01.2018
мин 0
4 макс
Облачно со дожд и снег
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 10.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:07 h
Зајдисонце 17:01 h
Времетраење 8h : 53 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Облачно со дожд и снег
Ветер
12Km/h
19Km/h
15Km/h
14Km/h
13Km/h
3Km/h
5Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд31 %62 %81 %80 %90 %94 %89 %80 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1013 hPa1011 hPa1009 hPa1006 hPa1004 hPa1005 hPa1009 hPa
Влажност87 %81 %80 %81 %82 %92 %95 %97 %
Облачност72 %97 %98 %100 %100 %100 %100 %100 %
Недела
21.01.2018
мин -3
4 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 51 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 80 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:06 h
Зајдисонце 17:03 h
Времетраење 8h : 56 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Умерено облачно
Ветер
15Km/h
15Km/h
11Km/h
8Km/h
4Km/h
2Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд59 %54 %40 %33 %36 %29 %29 %36 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1013 hPa1015 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa
Влажност97 %93 %91 %88 %73 %58 %79 %83 %
Облачност56 %80 %72 %89 %79 %75 %82 %85 %
Понеделник
22.01.2018
мин 5
8 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 16.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 99 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:05 h
Зајдисонце 17:04 h
Времетраење 8h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Облачно со снег
2 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
9Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
22Km/h
16Km/h
22Km/h
23Km/h
Веројатност за врнежи од дожд41 %66 %85 %95 %94 %90 %89 %86 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1008 hPa1005 hPa1003 hPa1006 hPa
Влажност85 %84 %81 %91 %90 %82 %87 %96 %
Облачност41 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Вторник
23.01.2018
мин 4
9 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 61 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 74 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:04 h
Зајдисонце 17:06 h
Времетраење 9h : 01 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Облачно
7 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
21Km/h
14Km/h
13Km/h
13Km/h
14Km/h
10Km/h
9Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд77 %61 %58 %40 %49 %49 %50 %43 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност98 %88 %86 %86 %76 %68 %80 %92 %
Облачност74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %
Среда
24.01.2018
мин 2
11 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 17 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 79 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:03 h
Зајдисонце 17:07 h
Времетраење 9h : 04 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд35 %31 %28 %21 %15 %10 %5 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %91 %88 %78 %67 %75 %84 %81 %
Облачност79 %79 %79 %79 %79 %79 %79 %79 %
Четврток
25.01.2018
мин 2
12 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 81 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:02 h
Зајдисонце 17:09 h
Времетраење 9h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
Ветер
9Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %5 %6 %9 %12 %13 %14 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност79 %75 %71 %66 %61 %72 %82 %97 %
Облачност81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %
Петок
26.01.2018
мин 2
10 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 46 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 97 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:01 h
Зајдисонце 17:10 h
Времетраење 9h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.3
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
3 ℃
Умерено облачно
Ветер
9Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %19 %23 %31 %40 %43 %47 %43 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност98 %85 %93 %90 %85 %81 %92 %85 %
Облачност97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %
Сабота
27.01.2018
мин 0
6 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 42 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 92 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:00 h
Зајдисонце 17:12 h
Времетраење 9h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
3 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд39 %42 %45 %46 %47 %25 %2 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %100 %99 %99 %73 %77 %67 %89 %
Облачност92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %