1a5705e3
Штип
сабота, 24 јуни 2017
33℃
Се чувствува: 30 ℃
Изгрејсонце: 04:57
Зајдисонце: 20:09
Времетраење: 912 минути
Фаза на месечината
Влажност: 30.1 %
Ветер: 25 km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: 14 ℃
Измерено во: 17:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
18:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
32 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Претежно сончево
34 ℃
Умерено облачно
31 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
12Km/h
12Km/h
11Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
8Km/h
11Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
13Km/h
13Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
4Km/h
10Km/h
2Km/h
7Km/h
4 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %4 %27 %40 %11 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm2.2 mm0.1 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %6 %0 %0 %
1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1009 hPa1012 hPa1011 hPa1012 hPa
31 %33 %34 %41 %47 %53 %54 %55 %57 %58 %59 %61 %57 %53 %49 %43 %36 %30 %26 %22 %19 %18 %17 %16 %22 %27 %32 %40 %47 %54 %59 %59 %63 %67 %70 %72 %74 %69 %65 %60 %54 %48 %42 %26 %23 %29 %49 %
35 %35 %35 %4 %4 %4 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %6 %6 %6 %17 %17 %17 %17 %27 %27 %27 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %29 %81 %68 %37 %
Недела
25.06.2017
мин 19
35 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 04:57 h
Зајдисонце 20:09 h
Времетраење 15h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
3Km/h
5Km/h
3Km/h
5Km/h
14Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %1 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1012 hPa1010 hPa1011 hPa1012 hPa
Влажност57 %61 %49 %30 %19 %16 %32 %54 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %1 %6 %17 %
Понеделник
26.06.2017
мин 21
34 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 33 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 24 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 04:57 h
Зајдисонце 20:09 h
Времетраење 15h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Претежно сончево
34 ℃
Умерено облачно
31 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
Ветер
10Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
4Km/h
10Km/h
2Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %4 %27 %40 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm2.2 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %6 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1012 hPa1013 hPa1012 hPa1009 hPa1012 hPa1011 hPa1012 hPa
Влажност67 %74 %60 %42 %26 %23 %29 %49 %
Облачност27 %0 %0 %1 %29 %81 %68 %37 %
Вторник
27.06.2017
мин 21
34 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 54 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 33 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 04:58 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 15h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Умерено облачно со дожд
30 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
9Km/h
0Km/h
5Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %5 %23 %51 %52 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm1.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %1 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1012 hPa1014 hPa1013 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa
Влажност60 %68 %56 %36 %30 %32 %43 %58 %
Облачност28 %0 %0 %8 %49 %55 %30 %0 %
Среда
28.06.2017
мин 22
35 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
5Km/h
Облачност 12 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:58 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 15h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Претежно сончево
35 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
7Km/h
13Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %4 %12 %17 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1012 hPa1013 hPa1012 hPa1010 hPa1009 hPa1010 hPa1012 hPa
Влажност70 %71 %60 %42 %29 %28 %40 %60 %
Облачност0 %0 %0 %6 %9 %17 %4 %0 %
Четврток
29.06.2017
мин 22
37 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 2 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:59 h
Зајдисонце 20:09 h
Времетраење 15h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
36 ℃
Ведро/Сончево
37 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
2Km/h
3Km/h
7Km/h
8Km/h
16Km/h
18Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %7 %8 %9 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност72 %75 %56 %39 %28 %28 %47 %59 %
Облачност2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Сабота
24.06.2017
мин 23
33 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 33 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 04:57 h
Зајдисонце 20:09 h
Времетраење 15h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
32 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
12Km/h
13Km/h
11Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %6 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност36 %29 %34 %53 %
Облачност43 %44 %35 %4 %
Недела
25.06.2017
мин 19
35 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 04:57 h
Зајдисонце 20:09 h
Времетраење 15h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
3Km/h
5Km/h
3Km/h
5Km/h
14Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %1 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1012 hPa1010 hPa1011 hPa1012 hPa
Влажност57 %61 %49 %30 %19 %16 %32 %54 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %1 %6 %17 %
Понеделник
26.06.2017
мин 21
34 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 33 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 24 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 04:57 h
Зајдисонце 20:09 h
Времетраење 15h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Претежно сончево
34 ℃
Умерено облачно
31 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
Ветер
10Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
4Km/h
10Km/h
2Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %4 %27 %40 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm2.2 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %6 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1012 hPa1013 hPa1012 hPa1009 hPa1012 hPa1011 hPa1012 hPa
Влажност67 %74 %60 %42 %26 %23 %29 %49 %
Облачност27 %0 %0 %1 %29 %81 %68 %37 %
Вторник
27.06.2017
мин 21
34 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 54 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 33 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 04:58 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 15h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Умерено облачно со дожд
30 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
9Km/h
0Km/h
5Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %5 %23 %51 %52 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm1.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %1 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1012 hPa1014 hPa1013 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa
Влажност60 %68 %56 %36 %30 %32 %43 %58 %
Облачност28 %0 %0 %8 %49 %55 %30 %0 %
Среда
28.06.2017
мин 22
35 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
5Km/h
Облачност 12 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:58 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 15h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Претежно сончево
35 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
7Km/h
13Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %4 %12 %17 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1012 hPa1013 hPa1012 hPa1010 hPa1009 hPa1010 hPa1012 hPa
Влажност70 %71 %60 %42 %29 %28 %40 %60 %
Облачност0 %0 %0 %6 %9 %17 %4 %0 %
Четврток
29.06.2017
мин 22
37 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 2 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:59 h
Зајдисонце 20:09 h
Времетраење 15h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
36 ℃
Ведро/Сончево
37 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
2Km/h
3Km/h
7Km/h
8Km/h
16Km/h
18Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %7 %8 %9 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност72 %75 %56 %39 %28 %28 %47 %59 %
Облачност2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Петок
30.06.2017
мин 23
39 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:59 h
Зајдисонце 20:09 h
Времетраење 15h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
27 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
39 ℃
Ведро/Сончево
38 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
7Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност71 %64 %57 %40 %23 %31 %39 %48 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Сабота
01.07.2017
мин 24
38 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
10Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:59 h
Зајдисонце 20:09 h
Времетраење 15h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
38 ℃
Ведро/Сончево
37 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
4Km/h
7Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %4 %5 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност56 %54 %51 %39 %27 %14 %36 %41 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Недела
02.07.2017
мин 22
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 12 %
Ветер
12Km/h
Облачност 2 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:00 h
Зајдисонце 20:09 h
Времетраење 15h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
28 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %5 %9 %9 %9 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност56 %79 %54 %25 %35 %25 %52 %63 %
Облачност2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Понеделник
03.07.2017
мин 19
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 13 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 24 %
Ветер
14Km/h
Облачност 2 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:01 h
Зајдисонце 20:09 h
Времетраење 15h : 08 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
9Km/h
11Km/h
13Km/h
14Km/h
12Km/h
11Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %7 %6 %10 %14 %8 %2 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност74 %69 %64 %47 %33 %45 %39 %69 %
Облачност2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %