3a6908eb
Севиља
Ведро/Сончево сабота, 17 февруари 2018
12℃
Се чувствува: 12 ℃
Изгрејсонце: 08:11
Зајдисонце: 19:05
Времетраење: 654 минути
Фаза на месечината
Влажност: 81.9 %
Ветер: 7 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 9 ℃
Измерено во: 22:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
23:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0016:0019:0022:00
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Ведро/Сончево
7Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
13Km/h
13Km/h
14Km/h
13Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
9Km/h
11Km/h
13Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
13Km/h
5Km/h
6Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %1 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
88 %92 %95 %99 %100 %100 %100 %100 %97 %89 %81 %73 %65 %58 %51 %47 %44 %40 %43 %47 %50 %46 %43 %40 %41 %42 %42 %43 %48 %54 %59 %62 %65 %68 %65 %61 %58 %53 %49 %45 %31 %40 %57 %
55 %31 %31 %31 %100 %100 %100 %95 %95 %95 %23 %23 %23 %43 %43 %43 %4 %4 %4 %69 %69 %69 %3 %3 %3 %3 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %53 %53 %53 %57 %57 %57 %45 %45 %83 %68 %6 %
Недела
18.02.2018
мин 8
21 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 44 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 08:10 h
Зајдисонце 19:06 h
Времетраење 10h : 56 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
12 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
3Km/h
8Km/h
12Km/h
14Km/h
10Km/h
8Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1021 hPa1019 hPa1018 hPa1019 hPa
Влажност95 %100 %97 %73 %51 %40 %50 %40 %
Облачност31 %100 %95 %23 %43 %4 %69 %3 %
Понеделник
19.02.2018
мин 7
20 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 59 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 08:08 h
Зајдисонце 19:07 h
Времетраење 10h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
8Km/h
7Km/h
8Km/h
11Km/h
13Km/h
5Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1018 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност43 %59 %68 %58 %45 %31 %40 %57 %
Облачност0 %1 %53 %57 %45 %83 %68 %6 %
Вторник
20.02.2018
мин 7
21 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 28 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 08:07 h
Зајдисонце 19:08 h
Времетраење 11h : 00 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Облачно
19 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
9Km/h
8Km/h
9Km/h
14Km/h
14Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa1017 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност63 %72 %77 %65 %43 %32 %41 %55 %
Облачност21 %0 %1 %0 %0 %99 %65 %31 %
Среда
21.02.2018
мин 6
21 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 16 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:06 h
Зајдисонце 19:09 h
Времетраење 11h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
9Km/h
9Km/h
16Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %3 %4 %4 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1011 hPa1012 hPa1010 hPa1008 hPa1007 hPa1009 hPa
Влажност73 %77 %76 %59 %40 %23 %29 %32 %
Облачност22 %31 %15 %2 %1 %23 %80 %76 %
Четврток
22.02.2018
мин 2
20 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 2 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:05 h
Зајдисонце 19:10 h
Времетраење 11h : 05 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
12Km/h
17Km/h
13Km/h
15Km/h
12Km/h
6Km/h
3Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %3 %11 %15 %18 %20 %14 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност35 %32 %36 %37 %29 %20 %21 %29 %
Облачност2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Сабота
17.02.2018
мин 9
21 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 62 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 08:11 h
Зајдисонце 19:05 h
Времетраење 10h : 53 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
16:0019:0022:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
2Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1022 hPa
Влажност50 %56 %85 %
Облачност8 %52 %55 %
Недела
18.02.2018
мин 8
21 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 44 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 08:10 h
Зајдисонце 19:06 h
Времетраење 10h : 56 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
12 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
3Km/h
8Km/h
12Km/h
14Km/h
10Km/h
8Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1021 hPa1019 hPa1018 hPa1019 hPa
Влажност95 %100 %97 %73 %51 %40 %50 %40 %
Облачност31 %100 %95 %23 %43 %4 %69 %3 %
Понеделник
19.02.2018
мин 7
20 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 59 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 08:08 h
Зајдисонце 19:07 h
Времетраење 10h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
8Km/h
7Km/h
8Km/h
11Km/h
13Km/h
5Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1018 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност43 %59 %68 %58 %45 %31 %40 %57 %
Облачност0 %1 %53 %57 %45 %83 %68 %6 %
Вторник
20.02.2018
мин 7
21 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 28 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 08:07 h
Зајдисонце 19:08 h
Времетраење 11h : 00 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Облачно
19 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
9Km/h
8Km/h
9Km/h
14Km/h
14Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa1017 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност63 %72 %77 %65 %43 %32 %41 %55 %
Облачност21 %0 %1 %0 %0 %99 %65 %31 %
Среда
21.02.2018
мин 6
21 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 16 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:06 h
Зајдисонце 19:09 h
Времетраење 11h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
9Km/h
9Km/h
16Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %3 %4 %4 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1011 hPa1012 hPa1010 hPa1008 hPa1007 hPa1009 hPa
Влажност73 %77 %76 %59 %40 %23 %29 %32 %
Облачност22 %31 %15 %2 %1 %23 %80 %76 %
Четврток
22.02.2018
мин 2
20 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 2 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:05 h
Зајдисонце 19:10 h
Времетраење 11h : 05 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
12Km/h
17Km/h
13Km/h
15Km/h
12Km/h
6Km/h
3Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %3 %11 %15 %18 %20 %14 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност35 %32 %36 %37 %29 %20 %21 %29 %
Облачност2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Петок
23.02.2018
мин 1
17 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 26 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:03 h
Зајдисонце 19:11 h
Времетраење 11h : 07 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %18 %21 %22 %23 %24 %26 %25 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност43 %50 %56 %40 %23 %27 %31 %44 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Сабота
24.02.2018
мин 1
17 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 27 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 7 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:02 h
Зајдисонце 19:12 h
Времетраење 11h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %23 %23 %24 %25 %26 %27 %24 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност57 %50 %43 %37 %31 %30 %29 %75 %
Облачност7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %
Недела
25.02.2018
мин 9
19 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 43 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 62 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:01 h
Зајдисонце 19:13 h
Времетраење 11h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %21 %21 %23 %25 %25 %25 %25 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност69 %81 %94 %75 %45 %33 %27 %58 %
Облачност62 %62 %62 %62 %62 %62 %62 %62 %
Понеделник
26.02.2018
мин 6
19 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 52 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 72 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:59 h
Зајдисонце 19:14 h
Времетраење 11h : 14 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.36
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %23 %23 %26 %29 %34 %39 %34 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност66 %65 %83 %78 %34 %72 %26 %78 %
Облачност72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %