839d0d2a
Сент Етјен
среда, 13 декември 2017
0℃
Се чувствува: -4 ℃
Изгрејсонце: 08:13
Зајдисонце: 16:59
Времетраење: 526 минути
Фаза на месечината
Влажност: 83.3 %
Ветер: 13 km/h
Видливост 40 km
Toчка на роса: -3 ℃
Измерено во: 02:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
03:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
-3 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно со дожд
11Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
15Km/h
17Km/h
18Km/h
18Km/h
19Km/h
20Km/h
21Km/h
20Km/h
19Km/h
19Km/h
21Km/h
23Km/h
25Km/h
23Km/h
20Km/h
18Km/h
17Km/h
15Km/h
14Km/h
12Km/h
9Km/h
7Km/h
9Km/h
12Km/h
14Km/h
18Km/h
21Km/h
24Km/h
23Km/h
22Km/h
20Km/h
20Km/h
20Km/h
20Km/h
20Km/h
20Km/h
20Km/h
21Km/h
21Km/h
21Km/h
21Km/h
18Km/h
13Km/h
13Km/h
19Km/h
11Km/h
13Km/h
14Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %3 %5 %7 %19 %31 %43 %52 %61 %69 %60 %51 %42 %60 %78 %96 %76 %56 %36 %34 %33 %32 %34 %36 %38 %36 %34 %31 %29 %27 %25 %23 %22 %21 %22 %24 %25 %35 %45 %55 %65 %74 %74 %84 %77 %69 %34 %31 %33 %29 %50 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm2.2 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1003 hPa1004 hPa1002 hPa1002 hPa1004 hPa1009 hPa
87 %85 %83 %81 %80 %78 %76 %74 %69 %65 %60 %64 %68 %71 %71 %70 %70 %72 %74 %75 %76 %77 %77 %78 %79 %80 %83 %85 %87 %85 %83 %81 %76 %70 %64 %63 %62 %61 %64 %66 %69 %70 %72 %73 %77 %80 %80 %84 %81 %87 %94 %65 %66 %70 %72 %
25 %25 %25 %36 %36 %36 %86 %86 %86 %100 %100 %100 %97 %97 %97 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %97 %97 %97 %98 %98 %98 %95 %95 %95 %92 %92 %92 %64 %64 %64 %43 %43 %43 %89 %89 %89 %93 %93 %93 %93 %73 %73 %79 %56 %41 %42 %29 %91 %75 %
Среда
13.12.2017
мин 6
8 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 82 %
Количество на дожд 3.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 81 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:13 h
Зајдисонце 16:59 h
Времетраење 8h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.85
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-3 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
10Km/h
11Km/h
12Km/h
15Km/h
18Km/h
21Km/h
19Km/h
25Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %7 %43 %69 %42 %96 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1022 hPa1021 hPa1020 hPa1016 hPa1015 hPa1013 hPa1011 hPa
Влажност92 %85 %80 %74 %60 %71 %70 %75 %
Облачност22 %25 %36 %86 %100 %97 %100 %100 %
Четврток
14.12.2017
мин 3
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 46 %
Количество на дожд 1.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
24Km/h
Облачност 75 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:14 h
Зајдисонце 16:59 h
Времетраење 8h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.88
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
18Km/h
14Km/h
7Km/h
14Km/h
24Km/h
20Km/h
20Km/h
20Km/h
Веројатност за врнежи од дожд36 %32 %38 %31 %25 %21 %25 %55 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1010 hPa1008 hPa1007 hPa1004 hPa
Влажност77 %80 %87 %81 %64 %61 %69 %73 %
Облачност97 %98 %95 %92 %64 %43 %89 %93 %
Петок
15.12.2017
мин -1
6 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 64 %
Количество на дожд 4.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 47 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:15 h
Зајдисонце 16:59 h
Времетраење 8h : 44 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.91
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно со дожд
Ветер
21Km/h
18Km/h
13Km/h
13Km/h
19Km/h
11Km/h
13Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд84 %77 %69 %34 %31 %33 %29 %50 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1002 hPa1002 hPa1003 hPa1004 hPa1002 hPa1002 hPa1004 hPa1009 hPa
Влажност84 %81 %87 %94 %65 %66 %70 %72 %
Облачност73 %79 %56 %41 %42 %29 %91 %75 %
Сабота
16.12.2017
мин -2
3 макс
Умерено облачно со снег
Веројатност за врнежи 90 %
Количество на дожд 3.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 65 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:15 h
Зајдисонце 16:59 h
Времетраење 8h : 44 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.94
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
-1 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
-1 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно
Ветер
7Km/h
13Km/h
18Km/h
17Km/h
17Km/h
14Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд42 %45 %53 %59 %74 %67 %52 %46 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1012 hPa1014 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1021 hPa
Влажност90 %91 %91 %93 %77 %82 %88 %88 %
Облачност79 %58 %82 %67 %63 %68 %77 %76 %
Недела
17.12.2017
мин -8
1 макс
Умерено облачно со снег
Веројатност за врнежи 68 %
Количество на дожд 1.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 67 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:16 h
Зајдисонце 17:00 h
Времетраење 8h : 43 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Умерено облачно со снег
-1 ℃
Умерено облачно со снег
-2 ℃
Облачно со снег
-2 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Претежно сончево
-6 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
12Km/h
15Km/h
13Km/h
14Km/h
11Km/h
8Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд40 %38 %47 %57 %52 %46 %33 %39 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %93 %91 %96 %64 %65 %94 %93 %
Облачност67 %67 %67 %67 %67 %67 %67 %67 %
Среда
13.12.2017
мин 6
8 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 82 %
Количество на дожд 3.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 81 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:13 h
Зајдисонце 16:59 h
Времетраење 8h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.85
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-3 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
10Km/h
11Km/h
12Km/h
15Km/h
18Km/h
21Km/h
19Km/h
25Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %7 %43 %69 %42 %96 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1022 hPa1021 hPa1020 hPa1016 hPa1015 hPa1013 hPa1011 hPa
Влажност92 %85 %80 %74 %60 %71 %70 %75 %
Облачност22 %25 %36 %86 %100 %97 %100 %100 %
Четврток
14.12.2017
мин 3
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 46 %
Количество на дожд 1.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
24Km/h
Облачност 75 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:14 h
Зајдисонце 16:59 h
Времетраење 8h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.88
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
18Km/h
14Km/h
7Km/h
14Km/h
24Km/h
20Km/h
20Km/h
20Km/h
Веројатност за врнежи од дожд36 %32 %38 %31 %25 %21 %25 %55 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1010 hPa1008 hPa1007 hPa1004 hPa
Влажност77 %80 %87 %81 %64 %61 %69 %73 %
Облачност97 %98 %95 %92 %64 %43 %89 %93 %
Петок
15.12.2017
мин -1
6 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 64 %
Количество на дожд 4.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 47 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:15 h
Зајдисонце 16:59 h
Времетраење 8h : 44 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.91
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно со дожд
Ветер
21Km/h
18Km/h
13Km/h
13Km/h
19Km/h
11Km/h
13Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд84 %77 %69 %34 %31 %33 %29 %50 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1002 hPa1002 hPa1003 hPa1004 hPa1002 hPa1002 hPa1004 hPa1009 hPa
Влажност84 %81 %87 %94 %65 %66 %70 %72 %
Облачност73 %79 %56 %41 %42 %29 %91 %75 %
Сабота
16.12.2017
мин -2
3 макс
Умерено облачно со снег
Веројатност за врнежи 90 %
Количество на дожд 3.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 65 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:15 h
Зајдисонце 16:59 h
Времетраење 8h : 44 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.94
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
-1 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
-1 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно
Ветер
7Km/h
13Km/h
18Km/h
17Km/h
17Km/h
14Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд42 %45 %53 %59 %74 %67 %52 %46 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1012 hPa1014 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1021 hPa
Влажност90 %91 %91 %93 %77 %82 %88 %88 %
Облачност79 %58 %82 %67 %63 %68 %77 %76 %
Недела
17.12.2017
мин -8
1 макс
Умерено облачно со снег
Веројатност за врнежи 68 %
Количество на дожд 1.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 67 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:16 h
Зајдисонце 17:00 h
Времетраење 8h : 43 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Умерено облачно со снег
-1 ℃
Умерено облачно со снег
-2 ℃
Облачно со снег
-2 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Претежно сончево
-6 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
12Km/h
15Km/h
13Km/h
14Km/h
11Km/h
8Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд40 %38 %47 %57 %52 %46 %33 %39 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %93 %91 %96 %64 %65 %94 %93 %
Облачност67 %67 %67 %67 %67 %67 %67 %67 %
Понеделник
18.12.2017
мин 0
3 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 56 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 88 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:17 h
Зајдисонце 17:00 h
Времетраење 8h : 43 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-5 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Облачно со снег
-1 ℃
Облачно со снег
-1 ℃
Умерено облачно со снег
3 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
1 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
1 ℃
Облачно
Ветер
3Km/h
3Km/h
4Km/h
3Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд42 %51 %59 %57 %55 %53 %51 %44 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %78 %85 %93 %80 %82 %83 %88 %
Облачност88 %88 %88 %88 %88 %88 %88 %88 %
Вторник
19.12.2017
мин -1
4 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 30 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 85 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:17 h
Зајдисонце 17:00 h
Времетраење 8h : 43 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.04
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно
1 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд37 %38 %38 %33 %28 %23 %19 %24 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %94 %95 %89 %84 %86 %89 %91 %
Облачност85 %85 %85 %85 %85 %85 %85 %85 %
Среда
20.12.2017
мин 1
5 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 51 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 97 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:18 h
Зајдисонце 17:01 h
Времетраење 8h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.07
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
Ветер
5Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд30 %34 %37 %44 %51 %45 %40 %37 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %93 %93 %93 %83 %77 %87 %75 %
Облачност97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %
Четврток
21.12.2017
мин 2
5 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 45 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 99 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:18 h
Зајдисонце 17:01 h
Времетраење 8h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
Ветер
7Km/h
6Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд34 %39 %43 %41 %39 %42 %45 %49 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %81 %95 %77 %91 %64 %88 %78 %
Облачност99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %
Петок
22.12.2017
мин 4
7 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 45 %
Количество на дожд n/a mm
Веројатност за невреме n/a %
Ветер
10Km/h
Облачност n/a %
UV индекс n/a
Изгрејсонце n/a h
Зајдисонце n/a h
Времетраење n/ah : m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус n/a
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
Ветер
7Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд53 %28 %2 %31 %60 %55 %51 %54 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме- %- %- %- %- %- %- %- %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %88 %95 %94 %85 %83 %86 %85 %
Облачност- %- %- %- %- %- %- %- %