989f0ea7
Саутемптон
Претежно сончево сабота, 17 февруари 2018
4℃
Се чувствува: 4 ℃
Изгрејсонце: 07:15
Зајдисонце: 17:25
Времетраење: 610 минути
Фаза на месечината
Влажност: 93.2 %
Ветер: null km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 3 ℃
Измерено во: 20:50 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
23:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0016:0019:0022:00
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
13Km/h
13Km/h
14Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
11Km/h
12Km/h
14Km/h
16Km/h
18Km/h
2 %2 %2 %2 %3 %4 %5 %6 %7 %7 %8 %7 %5 %4 %4 %3 %3 %3 %4 %5 %8 %11 %14 %18 %22 %25 %30 %35 %39 %50 %61 %72 %77 %81 %86 %73 %60 %48 %26 %23 %32 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa
100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %98 %96 %91 %85 %80 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %84 %87 %90 %92 %94 %96 %97 %97 %98 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %96 %93 %90 %84 %88 %
10 %35 %35 %35 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %85 %85 %85 %98 %98 %98 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %
Недела
18.02.2018
мин 4
9 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 96 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:13 h
Зајдисонце 17:26 h
Времетраење 10h : 13 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
Ветер
9Km/h
6Km/h
6Km/h
12Km/h
14Km/h
12Km/h
9Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %6 %8 %4 %3 %5 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa
Влажност100 %100 %100 %96 %80 %81 %81 %90 %
Облачност35 %100 %100 %85 %98 %100 %100 %100 %
Понеделник
19.02.2018
мин 5
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 86 %
Количество на дожд 1.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:11 h
Зајдисонце 17:28 h
Времетраење 10h : 17 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
Ветер
8Km/h
6Km/h
3Km/h
8Km/h
12Km/h
14Km/h
16Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд25 %39 %72 %86 %48 %26 %23 %32 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa
Влажност96 %98 %100 %100 %93 %90 %84 %88 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %
Вторник
20.02.2018
мин -1
9 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 58 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:09 h
Зајдисонце 17:30 h
Времетраење 10h : 21 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно
7 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
18Km/h
17Km/h
17Km/h
15Km/h
18Km/h
22Km/h
18Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд25 %25 %36 %55 %55 %28 %10 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa1022 hPa1023 hPa1025 hPa1027 hPa
Влажност95 %93 %94 %95 %86 %68 %58 %83 %
Облачност77 %58 %100 %100 %100 %100 %85 %18 %
Среда
21.02.2018
мин -3
6 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 60 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:07 h
Зајдисонце 17:32 h
Времетраење 10h : 24 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
4 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
14Km/h
13Km/h
13Km/h
14Km/h
15Km/h
13Km/h
9Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %2 %2 %5 %3 %2 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1028 hPa1028 hPa1029 hPa1030 hPa1030 hPa1028 hPa1029 hPa1029 hPa
Влажност94 %94 %97 %83 %63 %60 %67 %79 %
Облачност1 %8 %6 %48 %99 %98 %21 %15 %
Четврток
22.02.2018
мин -3
5 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 76 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:05 h
Зајдисонце 17:33 h
Времетраење 10h : 28 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
10Km/h
9Km/h
10Km/h
13Km/h
10Km/h
8Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %3 %4 %3 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност80 %81 %88 %79 %60 %57 %69 %79 %
Облачност76 %76 %76 %76 %76 %76 %76 %76 %
Сабота
17.02.2018
мин 1
9 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 48 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:15 h
Зајдисонце 17:25 h
Времетраење 10h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
13:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
11Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %6 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa
Влажност64 %69 %86 %100 %
Облачност53 %75 %78 %10 %
Недела
18.02.2018
мин 4
9 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 96 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:13 h
Зајдисонце 17:26 h
Времетраење 10h : 13 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
Ветер
9Km/h
6Km/h
6Km/h
12Km/h
14Km/h
12Km/h
9Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %6 %8 %4 %3 %5 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa
Влажност100 %100 %100 %96 %80 %81 %81 %90 %
Облачност35 %100 %100 %85 %98 %100 %100 %100 %
Понеделник
19.02.2018
мин 5
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 86 %
Количество на дожд 1.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:11 h
Зајдисонце 17:28 h
Времетраење 10h : 17 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
Ветер
8Km/h
6Km/h
3Km/h
8Km/h
12Km/h
14Km/h
16Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд25 %39 %72 %86 %48 %26 %23 %32 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa
Влажност96 %98 %100 %100 %93 %90 %84 %88 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %
Вторник
20.02.2018
мин -1
9 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 58 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:09 h
Зајдисонце 17:30 h
Времетраење 10h : 21 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно
7 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
18Km/h
17Km/h
17Km/h
15Km/h
18Km/h
22Km/h
18Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд25 %25 %36 %55 %55 %28 %10 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa1022 hPa1023 hPa1025 hPa1027 hPa
Влажност95 %93 %94 %95 %86 %68 %58 %83 %
Облачност77 %58 %100 %100 %100 %100 %85 %18 %
Среда
21.02.2018
мин -3
6 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 60 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:07 h
Зајдисонце 17:32 h
Времетраење 10h : 24 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
4 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
14Km/h
13Km/h
13Km/h
14Km/h
15Km/h
13Km/h
9Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %2 %2 %5 %3 %2 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1028 hPa1028 hPa1029 hPa1030 hPa1030 hPa1028 hPa1029 hPa1029 hPa
Влажност94 %94 %97 %83 %63 %60 %67 %79 %
Облачност1 %8 %6 %48 %99 %98 %21 %15 %
Четврток
22.02.2018
мин -3
5 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 76 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:05 h
Зајдисонце 17:33 h
Времетраење 10h : 28 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
10Km/h
9Km/h
10Km/h
13Km/h
10Km/h
8Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %3 %4 %3 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност80 %81 %88 %79 %60 %57 %69 %79 %
Облачност76 %76 %76 %76 %76 %76 %76 %76 %
Петок
23.02.2018
мин -4
4 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 38 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:03 h
Зајдисонце 17:35 h
Времетраење 10h : 32 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
14Km/h
15Km/h
15Km/h
17Km/h
19Km/h
17Km/h
15Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %3 %3 %3 %4 %4 %4 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност86 %87 %88 %72 %56 %65 %74 %78 %
Облачност38 %38 %38 %38 %38 %38 %38 %38 %
Сабота
24.02.2018
мин -3
3 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 13 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 15 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:01 h
Зајдисонце 17:37 h
Времетраење 10h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
15Km/h
15Km/h
14Km/h
16Km/h
18Km/h
16Km/h
14Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %6 %9 %11 %13 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност83 %81 %80 %66 %52 %64 %76 %90 %
Облачност15 %15 %15 %15 %15 %15 %15 %15 %
Недела
25.02.2018
мин -4
5 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
25Km/h
Облачност 16 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:59 h
Зајдисонце 17:39 h
Времетраење 10h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
20Km/h
21Km/h
21Km/h
23Km/h
25Km/h
23Km/h
22Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %15 %15 %16 %17 %26 %35 %27 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %100 %90 %82 %55 %80 %79 %93 %
Облачност16 %16 %16 %16 %16 %16 %16 %16 %
Понеделник
26.02.2018
мин -6
5 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 27 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 53 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:57 h
Зајдисонце 17:40 h
Времетраење 10h : 43 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.37
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Умерено облачно
Ветер
21Km/h
21Km/h
20Km/h
22Km/h
23Km/h
22Km/h
21Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд19 %21 %22 %24 %26 %14 %2 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %79 %69 %86 %50 %47 %53 %52 %
Облачност53 %53 %53 %53 %53 %53 %53 %53 %