0a7f1339
Сан Себастијан
Облачно со дожд сабота, 17 февруари 2018
9℃
Се чувствува: 8 ℃
Изгрејсонце: 07:44
Зајдисонце: 19:00
Времетраење: 676 минути
Фаза на месечината
Влажност: 87.3 %
Ветер: 6 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 7 ℃
Измерено во: 22:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
23:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0016:0019:0022:00
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно со дожд
12Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
13Km/h
11Km/h
9Km/h
11Km/h
13Km/h
14Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
13Km/h
10Km/h
10Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
5Km/h
3Km/h
14 %14 %13 %16 %19 %22 %21 %20 %19 %24 %30 %35 %45 %55 %65 %67 %69 %71 %76 %81 %86 %86 %86 %86 %85 %84 %84 %83 %82 %81 %79 %73 %67 %61 %57 %52 %48 %46 %44 %42 %29 %32 %61 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1023 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa
80 %81 %81 %84 %87 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %91 %87 %82 %78 %78 %77 %76 %80 %83 %86 %87 %89 %90 %93 %96 %96 %98 %98 %98 %98 %98 %97 %97 %97 %97 %98 %95 %92 %89 %71 %78 %82 %
3 %2 %2 %2 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %9 %9 %9 %10 %10 %10 %13 %13 %13 %4 %4 %4 %1 %1 %1 %1 %11 %11 %11 %18 %18 %18 %8 %8 %8 %1 %1 %1 %2 %2 %11 %7 %5 %
Недела
18.02.2018
мин 7
10 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 9 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 07:44 h
Зајдисонце 19:01 h
Времетраење 11h : 17 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
9Km/h
10Km/h
9Km/h
10Km/h
14Km/h
9Km/h
14Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %22 %19 %35 %65 %71 %86 %86 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1021 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност81 %90 %90 %91 %78 %76 %86 %90 %
Облачност2 %4 %4 %9 %10 %13 %4 %1 %
Понеделник
19.02.2018
мин 7
10 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 5 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 07:43 h
Зајдисонце 19:02 h
Времетраење 11h : 18 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно со дожд
Ветер
7Km/h
4Km/h
6Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
5Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд83 %79 %61 %48 %42 %29 %32 %61 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa
Влажност98 %98 %97 %98 %89 %71 %78 %82 %
Облачност11 %18 %8 %1 %2 %11 %7 %5 %
Вторник
20.02.2018
мин 4
10 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
26Km/h
Облачност 8 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 07:42 h
Зајдисонце 19:02 h
Времетраење 11h : 20 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
7Km/h
12Km/h
21Km/h
25Km/h
26Km/h
28Km/h
27Km/h
22Km/h
Веројатност за врнежи од дожд78 %82 %88 %93 %93 %96 %97 %98 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност94 %96 %96 %89 %88 %82 %84 %86 %
Облачност17 %6 %6 %5 %14 %9 %7 %2 %
Среда
21.02.2018
мин 2
6 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 9 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:41 h
Зајдисонце 19:03 h
Времетраење 11h : 21 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
Ветер
29Km/h
24Km/h
20Km/h
18Km/h
18Km/h
17Km/h
17Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд93 %78 %73 %63 %37 %13 %27 %31 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност92 %81 %82 %73 %62 %54 %52 %63 %
Облачност6 %33 %17 %20 %6 %0 %1 %2 %
Четврток
22.02.2018
мин -2
4 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 48 %
Количество на дожд 1.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 48 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:40 h
Зајдисонце 19:04 h
Времетраење 11h : 23 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
Ветер
15Km/h
11Km/h
11Km/h
14Km/h
14Km/h
16Km/h
17Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд19 %13 %9 %15 %8 %6 %10 %17 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност73 %76 %78 %77 %68 %54 %57 %59 %
Облачност48 %48 %48 %48 %48 %48 %48 %48 %
Сабота
17.02.2018
мин 6
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 1 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 07:44 h
Зајдисонце 19:00 h
Времетраење 11h : 15 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
13:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
Ветер
22Km/h
22Km/h
14Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд42 %31 %26 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1024 hPa1022 hPa1022 hPa1023 hPa
Влажност80 %78 %78 %79 %
Облачност1 %1 %1 %3 %
Недела
18.02.2018
мин 7
10 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 9 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 07:44 h
Зајдисонце 19:01 h
Времетраење 11h : 17 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
9Km/h
10Km/h
9Km/h
10Km/h
14Km/h
9Km/h
14Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %22 %19 %35 %65 %71 %86 %86 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1021 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност81 %90 %90 %91 %78 %76 %86 %90 %
Облачност2 %4 %4 %9 %10 %13 %4 %1 %
Понеделник
19.02.2018
мин 7
10 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 5 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 07:43 h
Зајдисонце 19:02 h
Времетраење 11h : 18 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно со дожд
Ветер
7Km/h
4Km/h
6Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
5Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд83 %79 %61 %48 %42 %29 %32 %61 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa
Влажност98 %98 %97 %98 %89 %71 %78 %82 %
Облачност11 %18 %8 %1 %2 %11 %7 %5 %
Вторник
20.02.2018
мин 4
10 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
26Km/h
Облачност 8 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 07:42 h
Зајдисонце 19:02 h
Времетраење 11h : 20 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
7Km/h
12Km/h
21Km/h
25Km/h
26Km/h
28Km/h
27Km/h
22Km/h
Веројатност за врнежи од дожд78 %82 %88 %93 %93 %96 %97 %98 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност94 %96 %96 %89 %88 %82 %84 %86 %
Облачност17 %6 %6 %5 %14 %9 %7 %2 %
Среда
21.02.2018
мин 2
6 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 9 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:41 h
Зајдисонце 19:03 h
Времетраење 11h : 21 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
Ветер
29Km/h
24Km/h
20Km/h
18Km/h
18Km/h
17Km/h
17Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд93 %78 %73 %63 %37 %13 %27 %31 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност92 %81 %82 %73 %62 %54 %52 %63 %
Облачност6 %33 %17 %20 %6 %0 %1 %2 %
Четврток
22.02.2018
мин -2
4 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 48 %
Количество на дожд 1.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 48 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:40 h
Зајдисонце 19:04 h
Времетраење 11h : 23 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
Ветер
15Km/h
11Km/h
11Km/h
14Km/h
14Km/h
16Km/h
17Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд19 %13 %9 %15 %8 %6 %10 %17 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност73 %76 %78 %77 %68 %54 %57 %59 %
Облачност48 %48 %48 %48 %48 %48 %48 %48 %
Петок
23.02.2018
мин 1
6 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 68 %
Количество на дожд 1.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 71 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:39 h
Зајдисонце 19:04 h
Времетраење 11h : 25 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
10Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %16 %17 %18 %20 %17 %13 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност66 %70 %73 %71 %69 %66 %62 %71 %
Облачност71 %71 %71 %71 %71 %71 %71 %71 %
Сабота
24.02.2018
мин 1
7 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 67 %
Количество на дожд 1.3 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
14Km/h
Облачност 54 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:38 h
Зајдисонце 19:05 h
Времетраење 11h : 26 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
11Km/h
11Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %11 %10 %9 %8 %8 %9 %17 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност81 %84 %88 %71 %54 %60 %65 %79 %
Облачност54 %54 %54 %54 %54 %54 %54 %54 %
Недела
25.02.2018
мин 3
10 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 74 %
Количество на дожд 2.6 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
20Km/h
Облачност 39 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:37 h
Зајдисонце 19:06 h
Времетраење 11h : 28 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
Ветер
16Km/h
16Km/h
17Km/h
18Km/h
20Km/h
19Km/h
18Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд25 %29 %33 %39 %45 %39 %32 %32 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност83 %83 %86 %85 %69 %66 %79 %82 %
Облачност39 %39 %39 %39 %39 %39 %39 %39 %
Понеделник
26.02.2018
мин -2
11 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 64 %
Количество на дожд 1.1 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
22Km/h
Облачност 38 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:36 h
Зајдисонце 19:06 h
Времетраење 11h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.36
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
Ветер
18Km/h
20Km/h
22Km/h
22Km/h
22Km/h
19Km/h
17Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд32 %32 %33 %37 %41 %22 %2 %20 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност83 %95 %83 %71 %74 %75 %67 %87 %
Облачност38 %38 %38 %38 %38 %38 %38 %38 %