0fca0485
Рим
Ведро/Сончево сабота, 24 јуни 2017
31℃
Се чувствува: 30 ℃
Изгрејсонце: 05:35
Зајдисонце: 20:49
Времетраење: 914 минути
Фаза на месечината
Влажност: 52 %
Ветер: 17 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 20 ℃
Измерено во: 16:50 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
18:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
30 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Умерено облачно
30 ℃
Умерено облачно
30 ℃
Умерено облачно
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
14Km/h
12Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
7Km/h
11Km/h
14Km/h
17Km/h
19Km/h
22Km/h
19Km/h
16Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
4Km/h
3Km/h
1Km/h
4Km/h
7Km/h
9Km/h
18Km/h
14Km/h
9Km/h
5Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %6 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
6 %6 %6 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %3 %1 %1 %1 %7 %7 %7 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %7 %7 %7 %3 %3 %3 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %2 %
1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1011 hPa1012 hPa1013 hPa
53 %56 %59 %66 %73 %80 %80 %80 %80 %82 %84 %86 %79 %72 %65 %57 %48 %40 %41 %43 %44 %47 %49 %51 %52 %53 %55 %59 %63 %67 %66 %66 %66 %66 %69 %72 %75 %69 %63 %57 %52 %47 %41 %40 %39 %49 %78 %
0 %0 %0 %0 %0 %0 %18 %18 %18 %23 %23 %23 %25 %25 %25 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %67 %67 %67 %27 %27 %27 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %0 %4 %
Недела
25.06.2017
мин 20
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
22Km/h
Облачност 16 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 05:35 h
Зајдисонце 20:49 h
Времетраење 15h : 13 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
7Km/h
4Km/h
14Km/h
22Km/h
13Km/h
12Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме5 %2 %2 %3 %1 %7 %6 %6 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност80 %86 %65 %40 %44 %51 %55 %67 %
Облачност18 %23 %25 %0 %1 %67 %27 %0 %
Понеделник
26.06.2017
мин 21
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 1 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:36 h
Зајдисонце 20:49 h
Времетраење 15h : 13 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
1Km/h
9Km/h
18Km/h
14Km/h
9Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %3 %6 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме7 %3 %0 %0 %0 %0 %0 %2 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1011 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност66 %75 %57 %41 %40 %39 %49 %78 %
Облачност1 %1 %0 %0 %1 %1 %0 %4 %
Вторник
27.06.2017
мин 19
35 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 14 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:36 h
Зајдисонце 20:49 h
Времетраење 15h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Претежно сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
5Km/h
2Km/h
8Km/h
17Km/h
23Km/h
11Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %2 %3 %2 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa
Влажност73 %81 %59 %33 %24 %32 %43 %58 %
Облачност8 %0 %10 %18 %1 %0 %6 %73 %
Среда
28.06.2017
мин 19
35 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 17 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
10Km/h
Облачност 54 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:36 h
Зајдисонце 20:49 h
Времетраење 15h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно
32 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Умерено облачно
32 ℃
Умерено облачно
32 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно
Ветер
4Km/h
3Km/h
5Km/h
5Km/h
10Km/h
19Km/h
2Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %6 %10 %12 %6 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1009 hPa1010 hPa1010 hPa1008 hPa1006 hPa1007 hPa1008 hPa
Влажност57 %69 %55 %33 %25 %39 %39 %52 %
Облачност71 %71 %43 %44 %73 %90 %16 %75 %
Четврток
29.06.2017
мин 24
32 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 33 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 64 %
Ветер
24Km/h
Облачност 46 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:37 h
Зајдисонце 20:49 h
Времетраење 15h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
28 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
31 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
31 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
15Km/h
14Km/h
8Km/h
24Km/h
21Km/h
17Km/h
10Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %16 %26 %26 %23 %21 %19 %21 %
Количество на дожд0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm
Веројатност за невреме64 %64 %64 %64 %64 %64 %64 %64 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност34 %52 %37 %46 %58 %34 %49 %61 %
Облачност46 %46 %46 %46 %46 %46 %46 %46 %
Сабота
24.06.2017
мин 23
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
17Km/h
Облачност 48 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:35 h
Зајдисонце 20:49 h
Времетраење 15h : 13 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
33 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
17Km/h
16Km/h
10Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %6 %6 %5 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност43 %49 %59 %80 %
Облачност0 %3 %0 %0 %
Недела
25.06.2017
мин 20
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
22Km/h
Облачност 16 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 05:35 h
Зајдисонце 20:49 h
Времетраење 15h : 13 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
7Km/h
4Km/h
14Km/h
22Km/h
13Km/h
12Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме5 %2 %2 %3 %1 %7 %6 %6 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност80 %86 %65 %40 %44 %51 %55 %67 %
Облачност18 %23 %25 %0 %1 %67 %27 %0 %
Понеделник
26.06.2017
мин 21
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 1 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:36 h
Зајдисонце 20:49 h
Времетраење 15h : 13 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
1Km/h
9Km/h
18Km/h
14Km/h
9Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %3 %6 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме7 %3 %0 %0 %0 %0 %0 %2 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1011 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност66 %75 %57 %41 %40 %39 %49 %78 %
Облачност1 %1 %0 %0 %1 %1 %0 %4 %
Вторник
27.06.2017
мин 19
35 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 14 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:36 h
Зајдисонце 20:49 h
Времетраење 15h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Претежно сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
5Km/h
2Km/h
8Km/h
17Km/h
23Km/h
11Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %2 %3 %2 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa
Влажност73 %81 %59 %33 %24 %32 %43 %58 %
Облачност8 %0 %10 %18 %1 %0 %6 %73 %
Среда
28.06.2017
мин 19
35 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 17 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
10Km/h
Облачност 54 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:36 h
Зајдисонце 20:49 h
Времетраење 15h : 12 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно
32 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Умерено облачно
32 ℃
Умерено облачно
32 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно
Ветер
4Km/h
3Km/h
5Km/h
5Km/h
10Km/h
19Km/h
2Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %6 %10 %12 %6 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1009 hPa1010 hPa1010 hPa1008 hPa1006 hPa1007 hPa1008 hPa
Влажност57 %69 %55 %33 %25 %39 %39 %52 %
Облачност71 %71 %43 %44 %73 %90 %16 %75 %
Четврток
29.06.2017
мин 24
32 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 33 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 64 %
Ветер
24Km/h
Облачност 46 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:37 h
Зајдисонце 20:49 h
Времетраење 15h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
28 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
31 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
31 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
15Km/h
14Km/h
8Km/h
24Km/h
21Km/h
17Km/h
10Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %16 %26 %26 %23 %21 %19 %21 %
Количество на дожд0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm
Веројатност за невреме64 %64 %64 %64 %64 %64 %64 %64 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност34 %52 %37 %46 %58 %34 %49 %61 %
Облачност46 %46 %46 %46 %46 %46 %46 %46 %
Петок
30.06.2017
мин 20
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 31 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 8 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:37 h
Зајдисонце 20:49 h
Времетраење 15h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
11Km/h
12Km/h
15Km/h
18Km/h
15Km/h
12Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %28 %32 %30 %29 %24 %20 %20 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност64 %59 %54 %44 %33 %34 %35 %46 %
Облачност8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %
Сабота
01.07.2017
мин 18
29 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 30 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 12 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:38 h
Зајдисонце 20:49 h
Времетраење 15h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
9Km/h
9Km/h
13Km/h
17Km/h
15Km/h
14Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд21 %23 %26 %28 %30 %23 %17 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност57 %70 %84 %61 %37 %26 %50 %60 %
Облачност12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %
Недела
02.07.2017
мин 17
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 17 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
15Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:38 h
Зајдисонце 20:48 h
Времетраење 15h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
7Km/h
11Km/h
15Km/h
15Km/h
14Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %12 %13 %13 %13 %14 %15 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност72 %37 %65 %30 %32 %46 %49 %74 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Понеделник
03.07.2017
мин 17
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 8 %
Ветер
14Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:39 h
Зајдисонце 20:48 h
Времетраење 15h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
7Km/h
6Km/h
10Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %7 %12 %7 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност72 %78 %67 %41 %45 %33 %53 %67 %
Облачност1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %