2864075a
Ресен
Умерено облачно недела, 21 јануари 2018
3℃
Се чувствува: 3 ℃
Изгрејсонце: 06:56
Зајдисонце: 16:38
Времетраење: 582 минути
Фаза на месечината
Влажност: 93.1 %
Ветер: 4 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 2 ℃
Измерено во: 11:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
НеделаПонеделникВторник
12:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
2 ℃
Облачно со снег
2 ℃
Облачно со снег
1 ℃
Облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
-2 ℃
Умерено облачно со снег
-3 ℃
Претежно сончево
-5 ℃
Претежно сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-6 ℃
Ведро/Сончево
-6 ℃
Ведро/Сончево
-6 ℃
Ведро/Сончево
-6 ℃
Ведро/Сончево
-7 ℃
Умерено облачно
-8 ℃
Умерено облачно
-8 ℃
Умерено облачно
-9 ℃
Умерено облачно
-8 ℃
Облачно
-7 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
-4 ℃
Претежно сончево
-7 ℃
Претежно сончево
8Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
5Km/h
8Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
88 %94 %94 %95 %95 %86 %77 %68 %77 %87 %96 %97 %97 %98 %92 %87 %81 %61 %41 %21 %15 %9 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %5 %6 %12 %13 %10 %8 %
0.0 mm0.0 mm1.1 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm4.0 mm0.0 mm0.0 mm6.7 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1005 hPa1005 hPa1005 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1019 hPa1020 hPa1018 hPa1021 hPa1024 hPa1027 hPa
88 %91 %89 %87 %85 %87 %88 %89 %89 %90 %90 %87 %85 %82 %78 %75 %71 %73 %75 %77 %74 %71 %69 %65 %61 %58 %59 %60 %61 %63 %66 %68 %71 %73 %76 %79 %83 %83 %87 %78 %77 %50 %50 %52 %64 %73 %
100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %98 %98 %98 %93 %93 %93 %34 %34 %34 %4 %4 %4 %2 %2 %2 %1 %1 %1 %8 %8 %8 %17 %17 %17 %17 %77 %77 %98 %77 %86 %58 %37 %55 %35 %
Недела
21.01.2018
мин -6
5 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 97 %
Количество на дожд 11.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:56 h
Зајдисонце 16:38 h
Времетраење 9h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
5Km/h
6Km/h
7Km/h
9Km/h
8Km/h
5Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %11 %76 %94 %95 %68 %96 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1009 hPa1008 hPa1005 hPa1004 hPa1002 hPa1002 hPa
Влажност87 %82 %83 %91 %85 %89 %90 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Понеделник
22.01.2018
мин -11
0 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 2.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 12 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 16:40 h
Времетраење 9h : 44 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
-5 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-6 ℃
Ведро/Сончево
-6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
11Km/h
9Km/h
13Km/h
11Km/h
6Km/h
9Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд98 %81 %21 %3 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1004 hPa1007 hPa1010 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1016 hPa1018 hPa
Влажност82 %71 %77 %69 %58 %61 %68 %76 %
Облачност98 %93 %34 %4 %2 %1 %8 %17 %
Вторник
23.01.2018
мин -11
4 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 64 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:54 h
Зајдисонце 16:41 h
Времетраење 9h : 46 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-9 ℃
Умерено облачно
-8 ℃
Облачно
-7 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
-4 ℃
Претежно сончево
-7 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %5 %6 %12 %13 %10 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1019 hPa1020 hPa1018 hPa1021 hPa1024 hPa1027 hPa
Влажност87 %78 %77 %50 %50 %52 %64 %73 %
Облачност77 %98 %77 %86 %58 %37 %55 %35 %
Среда
24.01.2018
мин -8
0 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 16 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:54 h
Зајдисонце 16:42 h
Времетраење 9h : 48 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-7 ℃
Претежно сончево
-8 ℃
Претежно сончево
-10 ℃
Претежно сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-7 ℃
Ведро/Сончево
-7 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1029 hPa1031 hPa1033 hPa1034 hPa1032 hPa1032 hPa1034 hPa1034 hPa
Влажност84 %91 %92 %69 %48 %52 %62 %70 %
Облачност31 %29 %42 %2 %24 %2 %0 %0 %
Четврток
25.01.2018
мин -7
5 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 5 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:53 h
Зајдисонце 16:43 h
Времетраење 9h : 50 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-7 ℃
Ведро/Сончево
-7 ℃
Ведро/Сончево
-7 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
1Km/h
3Km/h
3Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност66 %67 %69 %61 %52 %47 %60 %65 %
Облачност5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %
Недела
21.01.2018
мин -6
5 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 97 %
Количество на дожд 11.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:56 h
Зајдисонце 16:38 h
Времетраење 9h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
5Km/h
6Km/h
7Km/h
9Km/h
8Km/h
5Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %11 %76 %94 %95 %68 %96 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1009 hPa1008 hPa1005 hPa1004 hPa1002 hPa1002 hPa
Влажност87 %82 %83 %91 %85 %89 %90 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Понеделник
22.01.2018
мин -11
0 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 2.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 12 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 16:40 h
Времетраење 9h : 44 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
-5 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-6 ℃
Ведро/Сончево
-6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
11Km/h
9Km/h
13Km/h
11Km/h
6Km/h
9Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд98 %81 %21 %3 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1004 hPa1007 hPa1010 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1016 hPa1018 hPa
Влажност82 %71 %77 %69 %58 %61 %68 %76 %
Облачност98 %93 %34 %4 %2 %1 %8 %17 %
Вторник
23.01.2018
мин -11
4 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 64 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:54 h
Зајдисонце 16:41 h
Времетраење 9h : 46 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-9 ℃
Умерено облачно
-8 ℃
Облачно
-7 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
-4 ℃
Претежно сончево
-7 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %5 %6 %12 %13 %10 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1019 hPa1020 hPa1018 hPa1021 hPa1024 hPa1027 hPa
Влажност87 %78 %77 %50 %50 %52 %64 %73 %
Облачност77 %98 %77 %86 %58 %37 %55 %35 %
Среда
24.01.2018
мин -8
0 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 16 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:54 h
Зајдисонце 16:42 h
Времетраење 9h : 48 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-7 ℃
Претежно сончево
-8 ℃
Претежно сончево
-10 ℃
Претежно сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-7 ℃
Ведро/Сончево
-7 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1029 hPa1031 hPa1033 hPa1034 hPa1032 hPa1032 hPa1034 hPa1034 hPa
Влажност84 %91 %92 %69 %48 %52 %62 %70 %
Облачност31 %29 %42 %2 %24 %2 %0 %0 %
Четврток
25.01.2018
мин -7
5 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 5 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:53 h
Зајдисонце 16:43 h
Времетраење 9h : 50 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-7 ℃
Ведро/Сончево
-7 ℃
Ведро/Сончево
-7 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
1Km/h
3Km/h
3Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност66 %67 %69 %61 %52 %47 %60 %65 %
Облачност5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %
Петок
26.01.2018
мин -4
8 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 12 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:52 h
Зајдисонце 16:44 h
Времетраење 9h : 52 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.3
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-6 ℃
Претежно сончево
-6 ℃
Претежно сончево
-6 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %78 %84 %60 %46 %51 %55 %63 %
Облачност12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %
Сабота
27.01.2018
мин -3
7 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 49 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 16:46 h
Времетраење 9h : 54 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-3 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Умерено облачно
-3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %4 %6 %10 %14 %17 %20 %21 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност70 %77 %84 %63 %43 %53 %64 %73 %
Облачност49 %49 %49 %49 %49 %49 %49 %49 %
Недела
28.01.2018
мин -3
6 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 87 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 16:47 h
Времетраење 9h : 56 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Облачно
-2 ℃
Облачно
-3 ℃
Облачно
2 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Умерено облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %20 %18 %16 %15 %15 %15 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност83 %83 %83 %82 %51 %40 %74 %84 %
Облачност87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %
Понеделник
29.01.2018
мин -4
6 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 44 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 16:48 h
Времетраење 9h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.42
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Умерено облачно
-3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %16 %17 %16 %16 %14 %13 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %85 %79 %42 %53 %49 %74 %69 %
Облачност44 %44 %44 %44 %44 %44 %44 %44 %
Вторник
30.01.2018
мин -3
8 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 14 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 16:49 h
Времетраење 10h : 00 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.46
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %8 %6 %6 %5 %4 %2 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност71 %73 %95 %69 %56 %62 %80 %80 %
Облачност14 %14 %14 %14 %14 %14 %14 %14 %