1ae805d4
Ремс
среда, 23 август 2017
28℃
Се чувствува: 28 ℃
Изгрејсонце: 06:46
Зајдисонце: 20:45
Времетраење: 839 минути
Фаза на месечината
Влажност: 61.1 %
Ветер: 15 km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: 20 ℃
Измерено во: 15:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
16:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0014:0017:0020:0023:00
29 ℃
Умерено облачно
29 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
14Km/h
15Km/h
16Km/h
17Km/h
18Km/h
17Km/h
15Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
5Km/h
7Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
8Km/h
9Km/h
5Km/h
5Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %1 %1 %1 %2 %2 %2 %3 %3 %3 %4 %4 %5 %5 %6 %7 %8 %17 %26 %35 %41 %54 %36 %19 %12 %
0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm1.3 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm
7 %7 %5 %5 %5 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %27 %27 %27 %0 %0 %6 %7 %6 %
1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1012 hPa1013 hPa
54 %56 %58 %61 %63 %73 %83 %92 %91 %89 %87 %91 %94 %97 %97 %96 %96 %86 %77 %68 %62 %57 %52 %51 %50 %48 %51 %53 %56 %67 %79 %90 %92 %92 %94 %95 %96 %98 %99 %97 %94 %92 %85 %78 %72 %72 %72 %67 %70 %99 %
87 %87 %68 %68 %68 %11 %11 %11 %12 %12 %12 %30 %30 %30 %72 %72 %72 %74 %74 %74 %70 %70 %70 %27 %27 %27 %17 %17 %17 %32 %32 %32 %32 %7 %7 %7 %31 %31 %31 %21 %21 %21 %82 %82 %82 %71 %71 %7 %36 %16 %
Четврток
24.08.2017
мин 14
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 57 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 20:43 h
Времетраење 13h : 56 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
9Km/h
8Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
9Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %1 %1 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa
Влажност87 %97 %96 %68 %52 %48 %56 %90 %
Облачност12 %30 %72 %74 %70 %27 %17 %32 %
Петок
25.08.2017
мин 16
28 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 58 %
Количество на дожд 1.8 mm
Веројатност за невреме 52 %
Ветер
10Km/h
Облачност 48 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 20:41 h
Времетраење 13h : 52 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
6Km/h
9Km/h
10Km/h
8Km/h
9Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %5 %8 %35 %54 %36 %19 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm1.3 mm0.0 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %27 %0 %6 %7 %6 %
Атмосферски притисок1019 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1013 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност95 %99 %92 %72 %72 %67 %70 %99 %
Облачност7 %31 %21 %82 %71 %7 %36 %16 %
Сабота
26.08.2017
мин 15
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
13Km/h
Облачност 36 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 20:39 h
Времетраење 13h : 49 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Умерено облачно
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
8Km/h
8Km/h
5Km/h
13Km/h
12Km/h
6Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %2 %6 %20 %16 %9 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.5 mm0.0 mm
Веројатност за невреме6 %3 %5 %6 %8 %74 %79 %7 %
Атмосферски притисок1013 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност99 %99 %99 %75 %49 %42 %62 %93 %
Облачност26 %42 %58 %41 %30 %65 %68 %57 %
Недела
27.08.2017
мин 14
25 макс
Облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 61 %
Количество на дожд 8.7 mm
Веројатност за невреме 66 %
Ветер
6Km/h
Облачност 92 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:52 h
Зајдисонце 20:37 h
Времетраење 13h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
4Km/h
6Km/h
1Km/h
3Km/h
4Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %20 %32 %35 %54 %49 %47 %37 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.1 mm1.5 mm8.2 mm4.5 mm0.9 mm0.0 mm
Веројатност за невреме7 %6 %0 %0 %0 %44 %4 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност99 %99 %99 %87 %87 %90 %88 %99 %
Облачност92 %100 %97 %99 %100 %100 %62 %50 %
Понеделник
28.08.2017
мин 13
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 28 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 43 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:53 h
Зајдисонце 20:35 h
Времетраење 13h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
8Km/h
11Km/h
15Km/h
15Km/h
19Km/h
12Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %12 %10 %16 %25 %25 %24 %17 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %99 %99 %74 %56 %54 %56 %81 %
Облачност43 %43 %43 %43 %43 %43 %43 %43 %
Среда
23.08.2017
мин 12
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
12Km/h
Облачност 30 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:46 h
Зајдисонце 20:45 h
Времетраење 13h : 59 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
28 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
15Km/h
18Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %7 %5 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1015 hPa1017 hPa
Влажност50 %56 %63 %92 %
Облачност45 %87 %68 %11 %
Четврток
24.08.2017
мин 14
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 57 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 20:43 h
Времетраење 13h : 56 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
9Km/h
8Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
9Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %1 %1 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa
Влажност87 %97 %96 %68 %52 %48 %56 %90 %
Облачност12 %30 %72 %74 %70 %27 %17 %32 %
Петок
25.08.2017
мин 16
28 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 58 %
Количество на дожд 1.8 mm
Веројатност за невреме 52 %
Ветер
10Km/h
Облачност 48 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 20:41 h
Времетраење 13h : 52 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
6Km/h
9Km/h
10Km/h
8Km/h
9Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %5 %8 %35 %54 %36 %19 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm1.3 mm0.0 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %27 %0 %6 %7 %6 %
Атмосферски притисок1019 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1013 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност95 %99 %92 %72 %72 %67 %70 %99 %
Облачност7 %31 %21 %82 %71 %7 %36 %16 %
Сабота
26.08.2017
мин 15
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
13Km/h
Облачност 36 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 20:39 h
Времетраење 13h : 49 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Умерено облачно
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
8Km/h
8Km/h
5Km/h
13Km/h
12Km/h
6Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %2 %6 %20 %16 %9 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.5 mm0.0 mm
Веројатност за невреме6 %3 %5 %6 %8 %74 %79 %7 %
Атмосферски притисок1013 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност99 %99 %99 %75 %49 %42 %62 %93 %
Облачност26 %42 %58 %41 %30 %65 %68 %57 %
Недела
27.08.2017
мин 14
25 макс
Облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 61 %
Количество на дожд 8.7 mm
Веројатност за невреме 66 %
Ветер
6Km/h
Облачност 92 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:52 h
Зајдисонце 20:37 h
Времетраење 13h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
4Km/h
6Km/h
1Km/h
3Km/h
4Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %20 %32 %35 %54 %49 %47 %37 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.1 mm1.5 mm8.2 mm4.5 mm0.9 mm0.0 mm
Веројатност за невреме7 %6 %0 %0 %0 %44 %4 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност99 %99 %99 %87 %87 %90 %88 %99 %
Облачност92 %100 %97 %99 %100 %100 %62 %50 %
Понеделник
28.08.2017
мин 13
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 28 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 43 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:53 h
Зајдисонце 20:35 h
Времетраење 13h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
8Km/h
11Km/h
15Km/h
15Km/h
19Km/h
12Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %12 %10 %16 %25 %25 %24 %17 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %99 %99 %74 %56 %54 %56 %81 %
Облачност43 %43 %43 %43 %43 %43 %43 %43 %
Вторник
29.08.2017
мин 13
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 25 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 30 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 20:33 h
Времетраење 13h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
15Km/h
12Km/h
10Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %11 %12 %16 %20 %20 %20 %17 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност89 %89 %88 %75 %62 %61 %60 %82 %
Облачност30 %30 %30 %30 %30 %30 %30 %30 %
Среда
30.08.2017
мин 11
24 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 28 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 74 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:56 h
Зајдисонце 20:31 h
Времетраење 13h : 35 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.28
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %14 %14 %21 %27 %27 %27 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %100 %100 %78 %57 %81 %80 %90 %
Облачност74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %
Четврток
31.08.2017
мин 10
25 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
12Km/h
Облачност 59 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:57 h
Зајдисонце 20:29 h
Времетраење 13h : 31 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
11Km/h
9Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд19 %20 %20 %25 %31 %34 %38 %34 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %97 %100 %76 %91 %58 %83 %79 %
Облачност59 %59 %59 %59 %59 %59 %59 %59 %
Петок
01.09.2017
мин 11
25 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 47 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
14Km/h
Облачност 78 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:59 h
Зајдисонце 20:27 h
Времетраење 13h : 28 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
Ветер
11Km/h
12Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
13Km/h
11Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд30 %26 %22 %36 %50 %26 %2 %18 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %98 %100 %75 %51 %41 %60 %71 %
Облачност78 %78 %78 %78 %78 %78 %78 %78 %