Прилеп
Облачно со дожд четврток, 23 октомври 2014
5℃
Се чувствува: 5 ℃
Изгрејсонце: 06:54
Зајдисонце: 17:41
Времетраење: 647 минути
Фаза на месечината
Влажност: 93.9 %
Ветер: null km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 5 ℃
Измерено во: 05:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ЧетвртокПетокСабота
08:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Претежно сончево
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
7Km/h
7Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
9Km/h
12Km/h
10Km/h
6Km/h
6Km/h
98 %96 %94 %93 %84 %76 %68 %62 %56 %51 %43 %35 %27 %21 %15 %9 %7 %5 %4 %6 %8 %10 %18 %26 %35 %48 %62 %75 %79 %83 %86 %87 %87 %88 %88 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %85 %77 %79 %78 %69 %40 %28 %
7.7 mm0.0 mm0.0 mm2.5 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm1.0 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm1.1 mm0.0 mm0.0 mm2.4 mm0.0 mm0.0 mm1.8 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm2.0 mm1.7 mm0.8 mm2.0 mm3.7 mm0.7 mm0.1 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1003 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa1022 hPa1024 hPa
96 %93 %90 %87 %84 %80 %77 %73 %69 %65 %69 %73 %77 %81 %84 %88 %90 %92 %95 %93 %91 %89 %89 %89 %89 %88 %86 %85 %85 %85 %85 %83 %80 %77 %78 %79 %80 %77 %73 %70 %75 %75 %81 %87 %84 %86 %86 %88 %75 %79 %82 %
100 %100 %100 %100 %99 %99 %99 %98 %98 %98 %55 %55 %55 %22 %22 %22 %40 %40 %40 %87 %87 %87 %100 %100 %100 %99 %99 %99 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %98 %98 %98 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %100 %100 %99 %100 %86 %40 %
Четврток
23.10.2014
мин 3
13 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 97 %
Количество на дожд 17.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:54 h
Зајдисонце 17:41 h
Времетраење 10h : 47 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
11Km/h
11Km/h
11Km/h
14Km/h
11Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд90 %92 %94 %95 %96 %97 %98 %96 %94 %93 %84 %76 %68 %62 %56 %51 %43 %35 %27 %21 %15 %9 %7 %
Количество на дожд2.2 mm0.0 mm0.0 mm4.5 mm0.0 mm0.0 mm7.7 mm0.0 mm0.0 mm2.5 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1000 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa
Влажност94 %92 %91 %90 %92 %94 %96 %93 %90 %87 %84 %80 %77 %73 %69 %65 %69 %73 %77 %81 %84 %88 %90 %
Облачност97 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %99 %99 %98 %98 %98 %55 %55 %55 %22 %22 %22 %22 %
Петок
24.10.2014
мин 2
7 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 90 %
Количество на дожд 7.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 99 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 17:40 h
Времетраење 10h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.02
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
00:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
7Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %5 %4 %6 %8 %10 %18 %26 %35 %48 %62 %75 %79 %83 %86 %87 %87 %88 %88 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm1.0 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm1.1 mm0.0 mm0.0 mm2.4 mm0.0 mm0.0 mm1.8 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa
Влажност90 %92 %95 %93 %91 %89 %89 %89 %89 %88 %86 %85 %85 %85 %85 %83 %80 %77 %78 %79 %80 %77 %73 %70 %75 %
Облачност40 %40 %40 %87 %87 %87 %100 %100 %100 %99 %99 %99 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %98 %98 %98 %100 %100 %100 %100 %
Сабота
25.10.2014
мин 4
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 79 %
Количество на дожд 10.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 99 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:56 h
Зајдисонце 17:38 h
Времетраење 10h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
00:0001:0002:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
7Km/h
7Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
9Km/h
12Km/h
10Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд89 %89 %89 %85 %77 %79 %78 %69 %40 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm2.0 mm1.7 mm0.8 mm2.0 mm3.7 mm0.7 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa1022 hPa1024 hPa
Влажност75 %81 %87 %84 %86 %86 %88 %75 %79 %82 %
Облачност100 %100 %100 %99 %100 %100 %99 %100 %86 %40 %
Недела
26.10.2014
мин -2
7 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 14 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 05:57 h
Зајдисонце 16:37 h
Времетраење 10h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
6Km/h
8Km/h
13Km/h
11Km/h
8Km/h
6Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд21 %13 %12 %6 %5 %4 %4 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1026 hPa1027 hPa1029 hPa1030 hPa1029 hPa1029 hPa1030 hPa1031 hPa
Влажност95 %98 %93 %61 %42 %39 %62 %74 %
Облачност23 %7 %2 %12 %33 %15 %4 %0 %
Понеделник
27.10.2014
мин -3
9 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 13 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:58 h
Зајдисонце 16:36 h
Времетраење 10h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
4Km/h
6Km/h
11Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %2 %2 %6 %3 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност72 %78 %88 %55 %33 %34 %48 %51 %
Облачност13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %
Четврток
23.10.2014
мин 3
13 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 97 %
Количество на дожд 17.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:54 h
Зајдисонце 17:41 h
Времетраење 10h : 47 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
11Km/h
11Km/h
11Km/h
14Km/h
11Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд90 %92 %94 %95 %96 %97 %98 %96 %94 %93 %84 %76 %68 %62 %56 %51 %43 %35 %27 %21 %15 %9 %7 %
Количество на дожд2.2 mm0.0 mm0.0 mm4.5 mm0.0 mm0.0 mm7.7 mm0.0 mm0.0 mm2.5 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1000 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa
Влажност94 %92 %91 %90 %92 %94 %96 %93 %90 %87 %84 %80 %77 %73 %69 %65 %69 %73 %77 %81 %84 %88 %90 %
Облачност97 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %99 %99 %98 %98 %98 %55 %55 %55 %22 %22 %22 %22 %
Петок
24.10.2014
мин 2
7 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 90 %
Количество на дожд 7.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 99 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 17:40 h
Времетраење 10h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.02
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
00:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
7Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %5 %4 %6 %8 %10 %18 %26 %35 %48 %62 %75 %79 %83 %86 %87 %87 %88 %88 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm1.0 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm1.1 mm0.0 mm0.0 mm2.4 mm0.0 mm0.0 mm1.8 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa
Влажност90 %92 %95 %93 %91 %89 %89 %89 %89 %88 %86 %85 %85 %85 %85 %83 %80 %77 %78 %79 %80 %77 %73 %70 %75 %
Облачност40 %40 %40 %87 %87 %87 %100 %100 %100 %99 %99 %99 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %98 %98 %98 %100 %100 %100 %100 %
Сабота
25.10.2014
мин 4
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 79 %
Количество на дожд 10.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 99 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:56 h
Зајдисонце 17:38 h
Времетраење 10h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
00:0001:0002:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
7Km/h
7Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
9Km/h
12Km/h
10Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд89 %89 %89 %85 %77 %79 %78 %69 %40 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm2.0 mm1.7 mm0.8 mm2.0 mm3.7 mm0.7 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa1022 hPa1024 hPa
Влажност75 %81 %87 %84 %86 %86 %88 %75 %79 %82 %
Облачност100 %100 %100 %99 %100 %100 %99 %100 %86 %40 %
Недела
26.10.2014
мин -2
7 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 14 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 05:57 h
Зајдисонце 16:37 h
Времетраење 10h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
6Km/h
8Km/h
13Km/h
11Km/h
8Km/h
6Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд21 %13 %12 %6 %5 %4 %4 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1026 hPa1027 hPa1029 hPa1030 hPa1029 hPa1029 hPa1030 hPa1031 hPa
Влажност95 %98 %93 %61 %42 %39 %62 %74 %
Облачност23 %7 %2 %12 %33 %15 %4 %0 %
Понеделник
27.10.2014
мин -3
9 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 13 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:58 h
Зајдисонце 16:36 h
Времетраење 10h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
4Km/h
6Km/h
11Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %2 %2 %6 %3 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност72 %78 %88 %55 %33 %34 %48 %51 %
Облачност13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %
Вторник
28.10.2014
мин -2
8 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 16 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:59 h
Зајдисонце 16:34 h
Времетраење 10h : 34 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност53 %56 %75 %44 %33 %40 %46 %53 %
Облачност16 %16 %16 %16 %16 %16 %16 %16 %
Среда
29.10.2014
мин 0
11 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:01 h
Зајдисонце 16:33 h
Времетраење 10h : 32 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %6 %7 %8 %10 %12 %14 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност59 %70 %81 %69 %57 %64 %71 %77 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Четврток
30.10.2014
мин 0
13 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 14 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:02 h
Зајдисонце 16:32 h
Времетраење 10h : 29 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %7 %4 %6 %8 %7 %6 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност82 %90 %97 %70 %57 %54 %87 %85 %
Облачност14 %14 %14 %14 %14 %14 %14 %14 %
Петок
31.10.2014
мин 1
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 24 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 45 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:03 h
Зајдисонце 16:30 h
Времетраење 10h : 27 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %7 %9 %13 %17 %14 %12 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %86 %100 %86 %52 %52 %60 %63 %
Облачност45 %45 %45 %45 %45 %45 %45 %45 %
Сабота
01.11.2014
мин 1
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 36 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:04 h
Зајдисонце 16:29 h
Времетраење 10h : 24 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.3
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %13 %12 %12 %11 %7 %2 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност71 %86 %72 %47 %62 %36 %43 %49 %
Облачност36 %36 %36 %36 %36 %36 %36 %36 %