283b074d
Парма
Ведро/Сончево недела, 20 август 2017
23℃
Се чувствува: 22 ℃
Изгрејсонце: 06:26
Зајдисонце: 20:17
Времетраење: 831 минути
Фаза на месечината
Влажност: 60.7 %
Ветер: 9 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 15 ℃
Измерено во: 09:50 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
НеделаПонеделникВторник
12:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
8Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
6Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
12Km/h
8Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
4 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1016 hPa1015 hPa1017 hPa
63 %53 %43 %39 %36 %32 %32 %32 %33 %39 %45 %51 %55 %58 %62 %63 %65 %67 %67 %68 %68 %64 %60 %56 %50 %43 %36 %33 %30 %27 %28 %29 %30 %34 %39 %43 %45 %45 %47 %49 %52 %56 %45 %33 %28 %32 %51 %
29 %29 %29 %23 %23 %23 %7 %7 %7 %11 %11 %11 %7 %7 %7 %5 %5 %5 %15 %15 %15 %3 %3 %3 %24 %24 %24 %2 %2 %2 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %4 %4 %4 %7 %26 %11 %4 %1 %1 %0 %
Недела
20.08.2017
мин 18
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 2.8 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
9Km/h
Облачност 28 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:26 h
Зајдисонце 20:17 h
Времетраење 13h : 51 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.95
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
2Km/h
3Km/h
8Km/h
9Km/h
12Km/h
12Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд45 %22 %10 %5 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд3.1 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме61 %0 %2 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1019 hPa
Влажност90 %91 %99 %73 %43 %32 %33 %51 %
Облачност93 %84 %20 %21 %29 %23 %7 %11 %
Понеделник
21.08.2017
мин 18
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 10 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 20:15 h
Времетраење 13h : 48 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.99
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
10Km/h
7Km/h
5Km/h
9Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1018 hPa
Влажност62 %67 %68 %56 %36 %27 %30 %43 %
Облачност7 %5 %15 %3 %24 %2 %0 %0 %
Вторник
22.08.2017
мин 18
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 10 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:28 h
Зајдисонце 20:14 h
Времетраење 13h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.02
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
8Km/h
9Km/h
12Km/h
8Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1016 hPa1015 hPa1017 hPa
Влажност49 %52 %56 %45 %33 %28 %32 %51 %
Облачност4 %7 %26 %11 %4 %1 %1 %0 %
Среда
23.08.2017
мин 19
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 16 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:29 h
Зајдисонце 20:12 h
Времетраење 13h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
3Km/h
2Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1018 hPa
Влажност58 %64 %70 %53 %34 %28 %30 %53 %
Облачност0 %6 %56 %14 %0 %0 %0 %0 %
Четврток
24.08.2017
мин 20
33 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 21 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:30 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 13h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
2Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %4 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност62 %76 %82 %58 %37 %29 %31 %51 %
Облачност21 %21 %21 %21 %21 %21 %21 %21 %
Недела
20.08.2017
мин 18
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 2.8 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
9Km/h
Облачност 28 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:26 h
Зајдисонце 20:17 h
Времетраење 13h : 51 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.95
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
2Km/h
3Km/h
8Km/h
9Km/h
12Km/h
12Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд45 %22 %10 %5 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд3.1 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме61 %0 %2 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1019 hPa
Влажност90 %91 %99 %73 %43 %32 %33 %51 %
Облачност93 %84 %20 %21 %29 %23 %7 %11 %
Понеделник
21.08.2017
мин 18
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 10 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 20:15 h
Времетраење 13h : 48 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.99
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
10Km/h
7Km/h
5Km/h
9Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1018 hPa
Влажност62 %67 %68 %56 %36 %27 %30 %43 %
Облачност7 %5 %15 %3 %24 %2 %0 %0 %
Вторник
22.08.2017
мин 18
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 10 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:28 h
Зајдисонце 20:14 h
Времетраење 13h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.02
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
8Km/h
9Km/h
12Km/h
8Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1016 hPa1015 hPa1017 hPa
Влажност49 %52 %56 %45 %33 %28 %32 %51 %
Облачност4 %7 %26 %11 %4 %1 %1 %0 %
Среда
23.08.2017
мин 19
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 16 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:29 h
Зајдисонце 20:12 h
Времетраење 13h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
3Km/h
2Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1018 hPa
Влажност58 %64 %70 %53 %34 %28 %30 %53 %
Облачност0 %6 %56 %14 %0 %0 %0 %0 %
Четврток
24.08.2017
мин 20
33 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 21 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:30 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 13h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
2Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %4 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност62 %76 %82 %58 %37 %29 %31 %51 %
Облачност21 %21 %21 %21 %21 %21 %21 %21 %
Петок
25.08.2017
мин 21
35 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 12 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:32 h
Зајдисонце 20:08 h
Времетраење 13h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %6 %10 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност59 %60 %61 %61 %38 %35 %32 %44 %
Облачност12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %
Сабота
26.08.2017
мин 21
36 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
5Km/h
Облачност 13 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:33 h
Зајдисонце 20:07 h
Времетраење 13h : 34 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %5 %7 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност57 %60 %64 %48 %33 %25 %17 %24 %
Облачност13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %
Недела
27.08.2017
мин 22
36 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 19 %
Ветер
6Km/h
Облачност 18 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:34 h
Зајдисонце 20:05 h
Времетраење 13h : 31 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
36 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %4 %6 %7 %7 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност30 %34 %38 %49 %21 %26 %18 %40 %
Облачност18 %18 %18 %18 %18 %18 %18 %18 %
Понеделник
28.08.2017
мин 22
35 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 16 %
Ветер
7Km/h
Облачност 32 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:35 h
Зајдисонце 20:03 h
Времетраење 13h : 28 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Претежно сончево
35 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %4 %6 %6 %6 %12 %17 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме16 %16 %16 %16 %16 %16 %16 %16 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност27 %43 %31 %61 %20 %38 %27 %48 %
Облачност32 %32 %32 %32 %32 %32 %32 %32 %
Вторник
29.08.2017
мин 21
35 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 12 %
Ветер
8Km/h
Облачност 12 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:36 h
Зајдисонце 20:01 h
Времетраење 13h : 25 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %7 %8 %7 %7 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност45 %61 %64 %43 %34 %27 %34 %51 %
Облачност12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %