67560c31
Памплона
Претежно сончево сабота, 17 февруари 2018
5℃
Се чувствува: 3 ℃
Изгрејсонце: 08:01
Зајдисонце: 18:40
Времетраење: 639 минути
Фаза на месечината
Влажност: 86.9 %
Ветер: 9 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 3 ℃
Измерено во: 21:30 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
23:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0016:0019:0022:00
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Облачно
13Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
16Km/h
16Km/h
16Km/h
17Km/h
15Km/h
14Km/h
13Km/h
10Km/h
7Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
7Km/h
9Km/h
12Km/h
13Km/h
15Km/h
16Km/h
18Km/h
14Km/h
11Km/h
18 %18 %17 %16 %15 %14 %13 %12 %11 %11 %12 %12 %18 %23 %28 %32 %36 %40 %47 %55 %62 %64 %65 %67 %67 %67 %67 %67 %67 %67 %66 %62 %57 %53 %48 %44 %40 %40 %39 %39 %24 %22 %32 %
0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm1.4 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1028 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1027 hPa1027 hPa1027 hPa1026 hPa1026 hPa1026 hPa1026 hPa1026 hPa1026 hPa1025 hPa1025 hPa1025 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1020 hPa1021 hPa
89 %89 %89 %90 %91 %91 %91 %90 %89 %86 %83 %80 %77 %75 %72 %73 %74 %74 %78 %82 %86 %88 %91 %93 %94 %95 %95 %97 %98 %99 %100 %98 %97 %96 %97 %99 %100 %93 %85 %78 %67 %77 %93 %
94 %83 %83 %83 %91 %91 %91 %100 %100 %100 %98 %98 %98 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %99 %99 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %73 %73 %73 %81 %81 %97 %82 %96 %
Недела
18.02.2018
мин 5
9 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 56 %
Количество на дожд 1.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 99 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:00 h
Зајдисонце 18:41 h
Времетраење 10h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
Ветер
13Km/h
12Km/h
12Km/h
16Km/h
17Km/h
13Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %14 %11 %12 %28 %40 %62 %67 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1029 hPa1027 hPa1026 hPa1026 hPa1025 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa
Влажност89 %91 %89 %80 %72 %74 %86 %93 %
Облачност83 %91 %100 %98 %100 %100 %99 %100 %
Понеделник
19.02.2018
мин 6
11 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 56 %
Количество на дожд 2.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 87 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:58 h
Зајдисонце 18:42 h
Времетраење 10h : 44 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
5Km/h
12Km/h
16Km/h
18Km/h
14Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд67 %66 %53 %40 %39 %24 %22 %32 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност97 %100 %96 %100 %78 %67 %77 %93 %
Облачност100 %100 %100 %73 %81 %97 %82 %96 %
Вторник
20.02.2018
мин 2
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 10.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 91 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:57 h
Зајдисонце 18:44 h
Времетраење 10h : 46 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
11Km/h
6Km/h
18Km/h
22Km/h
23Km/h
26Km/h
18Km/h
22Km/h
Веројатност за врнежи од дожд50 %60 %66 %84 %89 %90 %92 %93 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1019 hPa1017 hPa1019 hPa1018 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност90 %96 %94 %98 %80 %79 %93 %91 %
Облачност93 %100 %100 %88 %97 %78 %100 %94 %
Среда
21.02.2018
мин -2
7 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 33 %
Количество на дожд 1.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 80 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:55 h
Зајдисонце 18:45 h
Времетраење 10h : 49 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
3 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
23Km/h
21Km/h
19Km/h
21Km/h
22Km/h
33Km/h
19Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд93 %80 %64 %48 %15 %5 %15 %19 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1017 hPa1019 hPa1018 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност94 %88 %81 %71 %52 %55 %58 %65 %
Облачност100 %89 %78 %87 %74 %80 %74 %63 %
Четврток
22.02.2018
мин -6
5 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
26Km/h
Облачност 17 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:54 h
Зајдисонце 18:46 h
Времетраење 10h : 52 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
Ветер
16Km/h
14Km/h
19Km/h
24Km/h
26Km/h
23Km/h
18Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %3 %3 %3 %2 %2 %6 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност82 %88 %84 %77 %52 %46 %65 %76 %
Облачност17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %
Сабота
17.02.2018
мин 4
9 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 73 %
Количество на дожд 3.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 87 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:01 h
Зајдисонце 18:40 h
Времетраење 10h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
13:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
Ветер
19Km/h
23Km/h
13Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд34 %25 %23 %19 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1027 hPa1027 hPa1028 hPa1028 hPa
Влажност72 %67 %83 %89 %
Облачност77 %74 %94 %94 %
Недела
18.02.2018
мин 5
9 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 56 %
Количество на дожд 1.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 99 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:00 h
Зајдисонце 18:41 h
Времетраење 10h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
Ветер
13Km/h
12Km/h
12Km/h
16Km/h
17Km/h
13Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %14 %11 %12 %28 %40 %62 %67 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1029 hPa1027 hPa1026 hPa1026 hPa1025 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa
Влажност89 %91 %89 %80 %72 %74 %86 %93 %
Облачност83 %91 %100 %98 %100 %100 %99 %100 %
Понеделник
19.02.2018
мин 6
11 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 56 %
Количество на дожд 2.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 87 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:58 h
Зајдисонце 18:42 h
Времетраење 10h : 44 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
5Km/h
12Km/h
16Km/h
18Km/h
14Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд67 %66 %53 %40 %39 %24 %22 %32 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност97 %100 %96 %100 %78 %67 %77 %93 %
Облачност100 %100 %100 %73 %81 %97 %82 %96 %
Вторник
20.02.2018
мин 2
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 10.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 91 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:57 h
Зајдисонце 18:44 h
Времетраење 10h : 46 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
11Km/h
6Km/h
18Km/h
22Km/h
23Km/h
26Km/h
18Km/h
22Km/h
Веројатност за врнежи од дожд50 %60 %66 %84 %89 %90 %92 %93 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1019 hPa1017 hPa1019 hPa1018 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност90 %96 %94 %98 %80 %79 %93 %91 %
Облачност93 %100 %100 %88 %97 %78 %100 %94 %
Среда
21.02.2018
мин -2
7 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 33 %
Количество на дожд 1.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 80 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:55 h
Зајдисонце 18:45 h
Времетраење 10h : 49 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
3 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
23Km/h
21Km/h
19Km/h
21Km/h
22Km/h
33Km/h
19Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд93 %80 %64 %48 %15 %5 %15 %19 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1017 hPa1019 hPa1018 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност94 %88 %81 %71 %52 %55 %58 %65 %
Облачност100 %89 %78 %87 %74 %80 %74 %63 %
Четврток
22.02.2018
мин -6
5 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
26Km/h
Облачност 17 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:54 h
Зајдисонце 18:46 h
Времетраење 10h : 52 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
Ветер
16Km/h
14Km/h
19Km/h
24Km/h
26Km/h
23Km/h
18Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %3 %3 %3 %2 %2 %6 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност82 %88 %84 %77 %52 %46 %65 %76 %
Облачност17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %
Петок
23.02.2018
мин -4
5 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 70 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:52 h
Зајдисонце 18:48 h
Времетраење 10h : 55 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-3 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-5 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %10 %10 %13 %15 %19 %22 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %76 %77 %65 %53 %59 %65 %78 %
Облачност70 %70 %70 %70 %70 %70 %70 %70 %
Сабота
24.02.2018
мин -5
7 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 37 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 79 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:51 h
Зајдисонце 18:49 h
Времетраење 10h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
Ветер
7Km/h
7Km/h
7Km/h
11Km/h
14Km/h
11Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %15 %15 %12 %9 %14 %18 %24 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %90 %89 %72 %55 %53 %51 %77 %
Облачност79 %79 %79 %79 %79 %79 %79 %79 %
Недела
25.02.2018
мин -2
9 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 41 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 83 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:49 h
Зајдисонце 18:50 h
Времетраење 11h : 00 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Умерено облачно
-5 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
12Km/h
16Km/h
14Km/h
11Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд30 %34 %38 %39 %40 %37 %34 %34 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност87 %89 %84 %94 %53 %53 %77 %85 %
Облачност83 %83 %83 %83 %83 %83 %83 %83 %
Понеделник
26.02.2018
мин -2
10 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 41 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 82 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:48 h
Зајдисонце 18:51 h
Времетраење 11h : 03 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.36
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
Ветер
10Km/h
10Km/h
11Km/h
14Km/h
16Km/h
14Km/h
11Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд33 %34 %34 %39 %43 %23 %2 %21 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %100 %92 %68 %69 %64 %81 %96 %
Облачност82 %82 %82 %82 %82 %82 %82 %82 %