394c08af
Норвич
Умерено облачно сабота, 17 февруари 2018
5℃
Се чувствува: 2 ℃
Изгрејсонце: 07:08
Зајдисонце: 17:10
Времетраење: 602 минути
Фаза на месечината
Влажност: 75.3 %
Ветер: 11 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 1 ℃
Измерено во: 20:20 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
23:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0013:0016:0019:0022:00
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
11Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
13Km/h
14Km/h
12Km/h
11Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
7 %10 %7 %4 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %1 %2 %3 %4 %5 %6 %7 %7 %8 %8 %11 %14 %16 %22 %27 %32 %45 %57 %70 %75 %81 %87 %86 %86 %86 %77 %60 %44 %33 %
0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm2.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1023 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1017 hPa
87 %93 %95 %96 %98 %98 %98 %97 %98 %99 %99 %92 %84 %77 %76 %75 %74 %80 %85 %91 %91 %91 %92 %93 %94 %96 %95 %95 %94 %94 %94 %93 %96 %99 %100 %100 %100 %100 %100 %
84 %55 %55 %55 %59 %59 %59 %70 %70 %70 %27 %27 %27 %47 %47 %47 %96 %96 %96 %93 %93 %93 %100 %100 %100 %99 %99 %99 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %50 %
Недела
18.02.2018
мин 5
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 64 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:06 h
Зајдисонце 17:12 h
Времетраење 10h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно
Ветер
10Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
14Km/h
9Km/h
12Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %2 %2 %1 %4 %7 %8 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1024 hPa1023 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa
Влажност93 %98 %97 %99 %77 %74 %91 %92 %
Облачност55 %59 %70 %27 %47 %96 %93 %100 %
Понеделник
19.02.2018
мин 4
8 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 87 %
Количество на дожд 4.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:04 h
Зајдисонце 17:14 h
Времетраење 10h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
Ветер
10Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд32 %70 %87 %86 %77 %60 %44 %33 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1018 hPa1017 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1017 hPa
Влажност96 %94 %93 %100 %100 %100 %100 %100 %
Облачност99 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %50 %
Вторник
20.02.2018
мин 2
7 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 26 %
Количество на дожд 1.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 89 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:01 h
Зајдисонце 17:16 h
Времетраење 10h : 14 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
Ветер
10Km/h
10Km/h
15Km/h
17Km/h
22Km/h
22Km/h
14Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %13 %14 %5 %23 %23 %6 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1019 hPa1021 hPa1022 hPa1024 hPa1026 hPa1027 hPa
Влажност100 %100 %91 %89 %79 %81 %91 %86 %
Облачност31 %79 %45 %70 %94 %68 %34 %26 %
Среда
21.02.2018
мин 0
6 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 31 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 80 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:59 h
Зајдисонце 17:18 h
Времетраење 10h : 18 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
3 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
12Km/h
7Km/h
5Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %5 %6 %10 %30 %21 %9 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1027 hPa1028 hPa1028 hPa1029 hPa1029 hPa1028 hPa1028 hPa1029 hPa
Влажност91 %79 %70 %74 %62 %65 %82 %96 %
Облачност59 %64 %76 %86 %99 %100 %97 %97 %
Четврток
22.02.2018
мин -2
4 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 22 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 63 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:57 h
Зајдисонце 17:20 h
Времетраење 10h : 22 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Облачно
3 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
6Km/h
6Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %12 %4 %14 %19 %19 %20 %19 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %91 %90 %79 %65 %66 %86 %92 %
Облачност63 %63 %63 %63 %63 %63 %63 %63 %
Сабота
17.02.2018
мин 1
9 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 50 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:08 h
Зајдисонце 17:10 h
Времетраење 10h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
13:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
Ветер
12Km/h
11Km/h
11Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %4 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1022 hPa1022 hPa1023 hPa
Влажност66 %61 %86 %84 %
Облачност21 %4 %56 %84 %
Недела
18.02.2018
мин 5
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 64 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:06 h
Зајдисонце 17:12 h
Времетраење 10h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно
Ветер
10Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
14Km/h
9Km/h
12Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %2 %2 %1 %4 %7 %8 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1024 hPa1023 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa
Влажност93 %98 %97 %99 %77 %74 %91 %92 %
Облачност55 %59 %70 %27 %47 %96 %93 %100 %
Понеделник
19.02.2018
мин 4
8 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 87 %
Количество на дожд 4.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:04 h
Зајдисонце 17:14 h
Времетраење 10h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
Ветер
10Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд32 %70 %87 %86 %77 %60 %44 %33 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1018 hPa1017 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1017 hPa
Влажност96 %94 %93 %100 %100 %100 %100 %100 %
Облачност99 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %50 %
Вторник
20.02.2018
мин 2
7 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 26 %
Количество на дожд 1.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 89 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:01 h
Зајдисонце 17:16 h
Времетраење 10h : 14 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
Ветер
10Km/h
10Km/h
15Km/h
17Km/h
22Km/h
22Km/h
14Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %13 %14 %5 %23 %23 %6 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1019 hPa1021 hPa1022 hPa1024 hPa1026 hPa1027 hPa
Влажност100 %100 %91 %89 %79 %81 %91 %86 %
Облачност31 %79 %45 %70 %94 %68 %34 %26 %
Среда
21.02.2018
мин 0
6 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 31 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 80 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:59 h
Зајдисонце 17:18 h
Времетраење 10h : 18 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
3 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
12Km/h
7Km/h
5Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %5 %6 %10 %30 %21 %9 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1027 hPa1028 hPa1028 hPa1029 hPa1029 hPa1028 hPa1028 hPa1029 hPa
Влажност91 %79 %70 %74 %62 %65 %82 %96 %
Облачност59 %64 %76 %86 %99 %100 %97 %97 %
Четврток
22.02.2018
мин -2
4 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 22 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 63 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:57 h
Зајдисонце 17:20 h
Времетраење 10h : 22 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Облачно
3 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
6Km/h
6Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %12 %4 %14 %19 %19 %20 %19 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %91 %90 %79 %65 %66 %86 %92 %
Облачност63 %63 %63 %63 %63 %63 %63 %63 %
Петок
23.02.2018
мин -2
3 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 32 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 75 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 17:21 h
Времетраење 10h : 26 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
Ветер
20Km/h
21Km/h
22Km/h
24Km/h
27Km/h
26Km/h
24Km/h
24Km/h
Веројатност за врнежи од дожд19 %20 %21 %26 %32 %29 %26 %24 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност79 %80 %81 %72 %63 %72 %80 %79 %
Облачност75 %75 %75 %75 %75 %75 %75 %75 %
Сабота
24.02.2018
мин -2
3 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 29 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
29Km/h
Облачност 59 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:53 h
Зајдисонце 17:23 h
Времетраење 10h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
Ветер
24Km/h
24Km/h
24Km/h
26Km/h
29Km/h
27Km/h
25Km/h
23Km/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %19 %16 %22 %27 %28 %29 %30 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност79 %81 %84 %72 %60 %80 %88 %76 %
Облачност59 %59 %59 %59 %59 %59 %59 %59 %
Недела
25.02.2018
мин -3
4 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 37 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
24Km/h
Облачност 59 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 17:25 h
Времетраење 10h : 34 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
Ветер
22Km/h
21Km/h
19Km/h
21Km/h
24Km/h
22Km/h
20Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд31 %29 %28 %31 %34 %35 %36 %35 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %99 %84 %88 %59 %79 %86 %83 %
Облачност59 %59 %59 %59 %59 %59 %59 %59 %
Понеделник
26.02.2018
мин -4
3 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 43 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 82 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 17:27 h
Времетраење 10h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.37
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
Ветер
18Km/h
19Km/h
20Km/h
21Km/h
22Km/h
20Km/h
18Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд33 %33 %33 %38 %42 %22 %2 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност77 %77 %79 %94 %62 %52 %69 %71 %
Облачност82 %82 %82 %82 %82 %82 %82 %82 %