63e30bae
Нирнберг
Ведро/Сончево среда, 23 август 2017
24℃
Се чувствува: 23 ℃
Изгрејсонце: 06:18
Зајдисонце: 20:18
Времетраење: 840 минути
Фаза на месечината
Влажност: 44 %
Ветер: 7 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 11 ℃
Измерено во: 15:26 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
16:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
1Km/h
1Km/h
3Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
10Km/h
13Km/h
16Km/h
16Km/h
16Km/h
16Km/h
15Km/h
14Km/h
13Km/h
11Km/h
9Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
9Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %9 %15 %21 %18 %15 %12 %9 %5 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %2 %2 %2 %3 %3 %3 %9 %10 %8 %4 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %5 %5 %5 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %4 %5 %4 %
1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa
44 %42 %49 %55 %62 %68 %74 %80 %82 %84 %86 %85 %85 %85 %85 %85 %85 %82 %78 %75 %69 %64 %58 %55 %53 %50 %53 %56 %59 %68 %76 %85 %87 %87 %89 %91 %93 %95 %97 %94 %91 %87 %78 %69 %60 %56 %55 %71 %87 %
63 %63 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %20 %20 %20 %38 %38 %38 %75 %75 %75 %66 %66 %66 %75 %75 %75 %70 %70 %70 %82 %82 %82 %53 %53 %53 %53 %28 %28 %28 %37 %37 %37 %60 %60 %60 %11 %11 %11 %43 %28 %14 %60 %
Четврток
24.08.2017
мин 12
27 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
16Km/h
Облачност 78 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:19 h
Зајдисонце 20:16 h
Времетраење 13h : 56 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
7Km/h
8Km/h
8Km/h
16Km/h
16Km/h
13Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %21 %12 %1 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %5 %6 %6 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1019 hPa
Влажност86 %85 %85 %75 %58 %50 %59 %85 %
Облачност20 %38 %75 %66 %75 %70 %82 %53 %
Петок
25.08.2017
мин 17
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 13 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
5Km/h
Облачност 43 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:20 h
Зајдисонце 20:14 h
Времетраење 13h : 53 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %1 %2 %3 %9 %10 %8 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %1 %4 %5 %4 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa
Влажност91 %97 %87 %60 %56 %55 %71 %87 %
Облачност28 %37 %60 %11 %43 %28 %14 %60 %
Сабота
26.08.2017
мин 16
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 54 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 37 %
Ветер
14Km/h
Облачност 22 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:22 h
Зајдисонце 20:12 h
Времетраење 13h : 50 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
10Km/h
8Km/h
9Km/h
14Km/h
9Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %7 %6 %2 %7 %44 %21 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.4 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %0 %0 %5 %6 %6 %66 %4 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност91 %87 %80 %62 %49 %49 %60 %86 %
Облачност72 %27 %3 %37 %50 %4 %45 %7 %
Недела
27.08.2017
мин 18
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 42 %
Количество на дожд 1.8 mm
Веројатност за невреме 60 %
Ветер
7Km/h
Облачност 51 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:23 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 13h : 46 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
Ветер
6Km/h
3Km/h
3Km/h
6Km/h
7Km/h
10Km/h
1Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %10 %2 %10 %20 %35 %29 %22 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %0 %0 %4 %7 %7 %48 %7 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност99 %99 %94 %67 %48 %70 %81 %95 %
Облачност34 %44 %3 %38 %75 %68 %85 %27 %
Понеделник
28.08.2017
мин 13
26 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 58 %
Количество на дожд 1.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 74 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:25 h
Зајдисонце 20:08 h
Времетраење 13h : 43 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Облачно со дожд
25 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
9Km/h
10Km/h
17Km/h
21Km/h
15Km/h
10Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд35 %32 %38 %48 %51 %46 %40 %25 %
Количество на дожд1.3 mm1.3 mm1.3 mm1.3 mm1.3 mm1.3 mm1.3 mm1.3 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %96 %96 %77 %57 %53 %57 %80 %
Облачност74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %
Среда
23.08.2017
мин 12
25 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 18 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:18 h
Зајдисонце 20:18 h
Времетраење 14h : 00 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
1Km/h
6Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa
Влажност48 %42 %62 %80 %
Облачност27 %63 %0 %1 %
Четврток
24.08.2017
мин 12
27 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
16Km/h
Облачност 78 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:19 h
Зајдисонце 20:16 h
Времетраење 13h : 56 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
7Km/h
8Km/h
8Km/h
16Km/h
16Km/h
13Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %21 %12 %1 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %5 %6 %6 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1019 hPa
Влажност86 %85 %85 %75 %58 %50 %59 %85 %
Облачност20 %38 %75 %66 %75 %70 %82 %53 %
Петок
25.08.2017
мин 17
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 13 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
5Km/h
Облачност 43 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:20 h
Зајдисонце 20:14 h
Времетраење 13h : 53 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %1 %2 %3 %9 %10 %8 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %1 %4 %5 %4 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa
Влажност91 %97 %87 %60 %56 %55 %71 %87 %
Облачност28 %37 %60 %11 %43 %28 %14 %60 %
Сабота
26.08.2017
мин 16
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 54 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 37 %
Ветер
14Km/h
Облачност 22 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:22 h
Зајдисонце 20:12 h
Времетраење 13h : 50 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
10Km/h
8Km/h
9Km/h
14Km/h
9Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %7 %6 %2 %7 %44 %21 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.4 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %0 %0 %5 %6 %6 %66 %4 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност91 %87 %80 %62 %49 %49 %60 %86 %
Облачност72 %27 %3 %37 %50 %4 %45 %7 %
Недела
27.08.2017
мин 18
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 42 %
Количество на дожд 1.8 mm
Веројатност за невреме 60 %
Ветер
7Km/h
Облачност 51 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:23 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 13h : 46 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
Ветер
6Km/h
3Km/h
3Km/h
6Km/h
7Km/h
10Km/h
1Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %10 %2 %10 %20 %35 %29 %22 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %0 %0 %4 %7 %7 %48 %7 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност99 %99 %94 %67 %48 %70 %81 %95 %
Облачност34 %44 %3 %38 %75 %68 %85 %27 %
Понеделник
28.08.2017
мин 13
26 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 58 %
Количество на дожд 1.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 74 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:25 h
Зајдисонце 20:08 h
Времетраење 13h : 43 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Облачно со дожд
25 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
9Km/h
10Km/h
17Km/h
21Km/h
15Km/h
10Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд35 %32 %38 %48 %51 %46 %40 %25 %
Количество на дожд1.3 mm1.3 mm1.3 mm1.3 mm1.3 mm1.3 mm1.3 mm1.3 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %96 %96 %77 %57 %53 %57 %80 %
Облачност74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %
Вторник
29.08.2017
мин 13
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 25 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 21 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:26 h
Зајдисонце 20:06 h
Времетраење 13h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %12 %13 %19 %25 %21 %17 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност85 %82 %79 %66 %52 %54 %56 %81 %
Облачност21 %21 %21 %21 %21 %21 %21 %21 %
Среда
30.08.2017
мин 10
26 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 34 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 45 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:28 h
Зајдисонце 20:04 h
Времетраење 13h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.28
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
9Km/h
9Km/h
11Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %12 %11 %22 %32 %30 %29 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %99 %92 %71 %50 %75 %64 %92 %
Облачност45 %45 %45 %45 %45 %45 %45 %45 %
Четврток
31.08.2017
мин 8
26 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 33 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
9Km/h
Облачност 45 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:29 h
Зајдисонце 20:02 h
Времетраење 13h : 32 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %20 %23 %28 %33 %29 %24 %20 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност95 %87 %79 %71 %53 %81 %67 %87 %
Облачност45 %45 %45 %45 %45 %45 %45 %45 %
Петок
01.09.2017
мин 8
25 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 37 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
10Km/h
Облачност 63 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:31 h
Зајдисонце 20:00 h
Времетраење 13h : 28 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %20 %25 %31 %37 %20 %2 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %91 %100 %86 %83 %71 %73 %84 %
Облачност63 %63 %63 %63 %63 %63 %63 %63 %