1a7105cd
Ница
Претежно сончево сабота, 24 јуни 2017
26℃
Се чувствува: 28 ℃
Изгрејсонце: 05:49
Зајдисонце: 21:16
Времетраење: 927 минути
Фаза на месечината
Влажност: 78.6 %
Ветер: 7 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 22 ℃
Измерено во: 16:30 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
18:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
26 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Облачно
24 ℃
Облачно
24 ℃
Облачно
23 ℃
Облачно
23 ℃
Облачно
23 ℃
Облачно
23 ℃
Облачно
23 ℃
Облачно
23 ℃
Облачно
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
6Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
4Km/h
3Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
2Km/h
2Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
14Km/h
17Km/h
19Km/h
17Km/h
14Km/h
12Km/h
9Km/h
5Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
1Km/h
4Km/h
7Km/h
9Km/h
15Km/h
5Km/h
7Km/h
5Km/h
5 %3 %1 %1 %1 %1 %2 %2 %2 %3 %4 %5 %6 %7 %8 %7 %7 %7 %7 %6 %5 %4 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %5 %13 %21 %7 %4 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %42 %42 %42 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %6 %6 %6 %4 %4 %4 %3 %3 %3 %6 %6 %6 %51 %14 %7 %6 %
1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1011 hPa1012 hPa
80 %80 %81 %83 %85 %87 %86 %85 %85 %84 %84 %83 %84 %85 %85 %83 %82 %80 %76 %72 %69 %70 %72 %74 %75 %77 %79 %82 %85 %88 %87 %87 %85 %83 %82 %81 %79 %75 %71 %67 %69 %71 %73 %72 %78 %79 %81 %
44 %44 %44 %6 %6 %6 %79 %79 %79 %89 %89 %89 %98 %98 %98 %81 %81 %81 %2 %2 %2 %14 %14 %14 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %1 %4 %4 %4 %2 %2 %2 %13 %13 %13 %1 %1 %1 %47 %16 %49 %40 %
Недела
25.06.2017
мин 23
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 8 %
Ветер
14Km/h
Облачност 48 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:50 h
Зајдисонце 21:16 h
Времетраење 15h : 26 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Облачно
23 ℃
Облачно
23 ℃
Облачно
25 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
1Km/h
2Km/h
6Km/h
12Km/h
19Km/h
12Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %5 %8 %7 %5 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме7 %7 %7 %7 %7 %42 %7 %7 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1012 hPa
Влажност85 %83 %85 %80 %69 %74 %79 %88 %
Облачност79 %89 %98 %81 %2 %14 %0 %1 %
Понеделник
26.06.2017
мин 22
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 75 %
Ветер
15Km/h
Облачност 39 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:50 h
Зајдисонце 21:16 h
Времетраење 15h : 26 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
1Km/h
9Km/h
15Km/h
5Km/h
7Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд1 %2 %2 %5 %13 %21 %7 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме6 %4 %3 %6 %51 %14 %7 %6 %
Атмосферски притисок1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1011 hPa1012 hPa
Влажност83 %79 %67 %73 %72 %78 %79 %81 %
Облачност4 %2 %13 %1 %47 %16 %49 %40 %
Вторник
27.06.2017
мин 22
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
10Km/h
Облачност 18 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:50 h
Зајдисонце 21:16 h
Времетраење 15h : 25 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
5Km/h
4Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
3Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %8 %5 %2 %8 %13 %5 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме6 %4 %0 %1 %35 %7 %6 %7 %
Атмосферски притисок1011 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1009 hPa1009 hPa1010 hPa
Влажност80 %71 %63 %68 %65 %68 %68 %74 %
Облачност11 %1 %1 %19 %18 %12 %32 %81 %
Среда
28.06.2017
мин 22
27 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 61 %
Количество на дожд 1.3 mm
Веројатност за невреме 62 %
Ветер
18Km/h
Облачност 79 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:51 h
Зајдисонце 21:16 h
Времетраење 15h : 25 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Ветер
5Km/h
6Km/h
7Km/h
10Km/h
18Km/h
16Km/h
20Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %14 %22 %32 %48 %54 %47 %39 %
Количество на дожд0.1 mm0.0 mm0.6 mm1.0 mm0.2 mm0.2 mm0.0 mm1.8 mm
Веројатност за невреме8 %7 %62 %35 %48 %4 %9 %85 %
Атмосферски притисок1008 hPa1008 hPa1008 hPa1007 hPa1006 hPa1003 hPa1002 hPa1004 hPa
Влажност81 %77 %65 %76 %68 %71 %76 %70 %
Облачност62 %58 %68 %87 %82 %0 %23 %83 %
Четврток
29.06.2017
мин 21
27 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 66 %
Количество на дожд 1.7 mm
Веројатност за невреме 62 %
Ветер
28Km/h
Облачност 31 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:51 h
Зајдисонце 21:16 h
Времетраење 15h : 24 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд
27 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
7Km/h
22Km/h
28Km/h
26Km/h
21Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд30 %26 %38 %48 %60 %59 %59 %37 %
Количество на дожд1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm
Веројатност за невреме62 %62 %62 %62 %62 %62 %62 %62 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност74 %75 %65 %60 %40 %39 %39 %50 %
Облачност31 %31 %31 %31 %31 %31 %31 %31 %
Сабота
24.06.2017
мин 24
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 13 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
11Km/h
Облачност 77 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 05:49 h
Зајдисонце 21:16 h
Времетраење 15h : 26 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
27 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
8Km/h
3Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %7 %1 %1 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме7 %8 %7 %7 %
Атмосферски притисок1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa
Влажност76 %79 %81 %87 %
Облачност20 %70 %44 %6 %
Недела
25.06.2017
мин 23
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 8 %
Ветер
14Km/h
Облачност 48 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:50 h
Зајдисонце 21:16 h
Времетраење 15h : 26 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Облачно
23 ℃
Облачно
23 ℃
Облачно
25 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
1Km/h
2Km/h
6Km/h
12Km/h
19Km/h
12Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %5 %8 %7 %5 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме7 %7 %7 %7 %7 %42 %7 %7 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1012 hPa
Влажност85 %83 %85 %80 %69 %74 %79 %88 %
Облачност79 %89 %98 %81 %2 %14 %0 %1 %
Понеделник
26.06.2017
мин 22
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 75 %
Ветер
15Km/h
Облачност 39 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:50 h
Зајдисонце 21:16 h
Времетраење 15h : 26 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
1Km/h
9Km/h
15Km/h
5Km/h
7Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд1 %2 %2 %5 %13 %21 %7 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме6 %4 %3 %6 %51 %14 %7 %6 %
Атмосферски притисок1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1011 hPa1012 hPa
Влажност83 %79 %67 %73 %72 %78 %79 %81 %
Облачност4 %2 %13 %1 %47 %16 %49 %40 %
Вторник
27.06.2017
мин 22
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
10Km/h
Облачност 18 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:50 h
Зајдисонце 21:16 h
Времетраење 15h : 25 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
5Km/h
4Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
3Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %8 %5 %2 %8 %13 %5 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме6 %4 %0 %1 %35 %7 %6 %7 %
Атмосферски притисок1011 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1009 hPa1009 hPa1010 hPa
Влажност80 %71 %63 %68 %65 %68 %68 %74 %
Облачност11 %1 %1 %19 %18 %12 %32 %81 %
Среда
28.06.2017
мин 22
27 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 61 %
Количество на дожд 1.3 mm
Веројатност за невреме 62 %
Ветер
18Km/h
Облачност 79 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:51 h
Зајдисонце 21:16 h
Времетраење 15h : 25 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Ветер
5Km/h
6Km/h
7Km/h
10Km/h
18Km/h
16Km/h
20Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %14 %22 %32 %48 %54 %47 %39 %
Количество на дожд0.1 mm0.0 mm0.6 mm1.0 mm0.2 mm0.2 mm0.0 mm1.8 mm
Веројатност за невреме8 %7 %62 %35 %48 %4 %9 %85 %
Атмосферски притисок1008 hPa1008 hPa1008 hPa1007 hPa1006 hPa1003 hPa1002 hPa1004 hPa
Влажност81 %77 %65 %76 %68 %71 %76 %70 %
Облачност62 %58 %68 %87 %82 %0 %23 %83 %
Четврток
29.06.2017
мин 21
27 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 66 %
Количество на дожд 1.7 mm
Веројатност за невреме 62 %
Ветер
28Km/h
Облачност 31 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:51 h
Зајдисонце 21:16 h
Времетраење 15h : 24 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд
27 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
7Km/h
22Km/h
28Km/h
26Km/h
21Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд30 %26 %38 %48 %60 %59 %59 %37 %
Количество на дожд1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm
Веројатност за невреме62 %62 %62 %62 %62 %62 %62 %62 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност74 %75 %65 %60 %40 %39 %39 %50 %
Облачност31 %31 %31 %31 %31 %31 %31 %31 %
Петок
30.06.2017
мин 18
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 44 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
28Km/h
Облачност 18 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:52 h
Зајдисонце 21:16 h
Времетраење 15h : 24 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
23Km/h
22Km/h
21Km/h
24Km/h
28Km/h
27Km/h
26Km/h
25Km/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %10 %6 %22 %38 %43 %47 %30 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност54 %51 %48 %44 %40 %50 %59 %66 %
Облачност18 %18 %18 %18 %18 %18 %18 %18 %
Сабота
01.07.2017
мин 17
23 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 33 %
Ветер
20Km/h
Облачност 4 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:52 h
Зајдисонце 21:16 h
Времетраење 15h : 23 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
24Km/h
21Km/h
18Km/h
19Km/h
20Km/h
19Km/h
19Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %9 %4 %9 %14 %12 %10 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме33 %33 %33 %33 %33 %33 %33 %33 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност72 %60 %47 %47 %47 %38 %42 %51 %
Облачност4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Недела
02.07.2017
мин 18
23 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
12Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:53 h
Зајдисонце 21:16 h
Времетраење 15h : 23 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
9Km/h
7Km/h
9Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %3 %2 %5 %9 %9 %8 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност53 %45 %40 %37 %40 %42 %45 %56 %
Облачност1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Понеделник
03.07.2017
мин 18
24 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 11 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 8 %
Ветер
10Km/h
Облачност 6 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:53 h
Зајдисонце 21:16 h
Времетраење 15h : 22 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
7Km/h
8Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %3 %2 %4 %7 %4 %2 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност64 %64 %45 %62 %40 %65 %51 %63 %
Облачност6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %