3ac8091b
Неапол
Претежно сончево среда, 28 јуни 2017
33℃
Се чувствува: 30 ℃
Изгрејсонце: 05:33
Зајдисонце: 20:38
Времетраење: 905 минути
Фаза на месечината
Влажност: 33.9 %
Ветер: 13 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 15 ℃
Измерено во: 15:20 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
16:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
31 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Умерено облачно
29 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Умерено облачно
18Km/h
18Km/h
20Km/h
22Km/h
24Km/h
22Km/h
20Km/h
18Km/h
16Km/h
14Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
14Km/h
15Km/h
15Km/h
16Km/h
17Km/h
17Km/h
16Km/h
16Km/h
14Km/h
12Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
10Km/h
5Km/h
8Km/h
1Km/h
4 %5 %9 %12 %16 %17 %18 %18 %16 %15 %13 %10 %7 %4 %4 %4 %4 %3 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %4 %5 %5 %5 %4 %3 %1 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
1 %1 %28 %28 %28 %75 %75 %75 %65 %65 %65 %8 %8 %8 %7 %7 %7 %5 %5 %5 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %3 %3 %3 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1007 hPa1007 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1009 hPa1007 hPa1008 hPa
54 %53 %53 %53 %53 %58 %63 %68 %70 %72 %74 %76 %78 %80 %79 %78 %78 %73 %69 %65 %62 %59 %57 %61 %64 %68 %72 %77 %81 %82 %83 %84 %83 %83 %83 %82 %83 %83 %83 %80 %76 %73 %65 %58 %51 %39 %46 %57 %80 %
57 %57 %71 %71 %71 %76 %76 %76 %59 %59 %59 %46 %46 %46 %3 %3 %3 %4 %4 %4 %5 %5 %5 %3 %3 %3 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %45 %5 %0 %0 %
Четврток
29.06.2017
мин 24
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 8 %
Ветер
17Km/h
Облачност 6 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 05:33 h
Зајдисонце 20:38 h
Времетраење 15h : 04 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
12Km/h
10Km/h
13Km/h
15Km/h
17Km/h
16Km/h
10Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %4 %4 %3 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.2 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме65 %8 %7 %5 %3 %3 %5 %5 %
Атмосферски притисок1006 hPa1006 hPa1007 hPa1009 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa
Влажност74 %80 %78 %65 %57 %68 %81 %84 %
Облачност59 %46 %3 %4 %5 %3 %1 %0 %
Петок
30.06.2017
мин 21
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
10Km/h
Облачност 6 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 05:34 h
Зајдисонце 20:38 h
Времетраење 15h : 04 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
10Km/h
5Km/h
8Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %4 %5 %1 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме5 %3 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1011 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1009 hPa1007 hPa1008 hPa
Влажност82 %83 %73 %51 %39 %46 %57 %80 %
Облачност3 %3 %0 %0 %45 %5 %0 %0 %
Сабота
01.07.2017
мин 23
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 30 %
UV индекс 11
Изгрејсонце 05:34 h
Зајдисонце 20:38 h
Времетраење 15h : 03 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
18Km/h
15Km/h
10Km/h
10Km/h
15Km/h
17Km/h
14Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %11 %13 %11 %3 %4 %2 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1008 hPa1010 hPa1011 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa
Влажност60 %47 %63 %53 %46 %56 %57 %64 %
Облачност32 %40 %53 %31 %23 %0 %0 %0 %
Недела
02.07.2017
мин 22
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 33 %
Количество на дожд 1.7 mm
Веројатност за невреме 65 %
Ветер
18Km/h
Облачност 35 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:35 h
Зајдисонце 20:38 h
Времетраење 15h : 03 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
13Km/h
11Km/h
14Km/h
18Km/h
18Km/h
15Km/h
6Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %10 %22 %33 %46 %54 %19 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %7 %70 %1 %0 %0 %4 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1013 hPa
Влажност63 %61 %60 %55 %54 %56 %64 %62 %
Облачност0 %3 %16 %36 %12 %27 %1 %0 %
Понеделник
03.07.2017
мин 20
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
16Km/h
Облачност 12 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:35 h
Зајдисонце 20:38 h
Времетраење 15h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
5Km/h
0Km/h
16Km/h
17Km/h
8Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %4 %2 %3 %4 %6 %8 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност68 %71 %64 %41 %45 %52 %62 %68 %
Облачност12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %
Среда
28.06.2017
мин 26
31 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 8 %
Ветер
19Km/h
Облачност 64 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:33 h
Зајдисонце 20:38 h
Времетраење 15h : 05 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
30 ℃
Умерено облачно
31 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Ветер
19Km/h
18Km/h
24Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %5 %16 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.2 mm
Веројатност за невреме0 %1 %28 %75 %
Атмосферски притисок1008 hPa1007 hPa1005 hPa1007 hPa
Влажност57 %53 %53 %68 %
Облачност86 %57 %71 %76 %
Четврток
29.06.2017
мин 24
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 8 %
Ветер
17Km/h
Облачност 6 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 05:33 h
Зајдисонце 20:38 h
Времетраење 15h : 04 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
12Km/h
10Km/h
13Km/h
15Km/h
17Km/h
16Km/h
10Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %4 %4 %3 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.2 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме65 %8 %7 %5 %3 %3 %5 %5 %
Атмосферски притисок1006 hPa1006 hPa1007 hPa1009 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa
Влажност74 %80 %78 %65 %57 %68 %81 %84 %
Облачност59 %46 %3 %4 %5 %3 %1 %0 %
Петок
30.06.2017
мин 21
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
10Km/h
Облачност 6 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 05:34 h
Зајдисонце 20:38 h
Времетраење 15h : 04 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
10Km/h
5Km/h
8Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %4 %5 %1 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме5 %3 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1011 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1009 hPa1007 hPa1008 hPa
Влажност82 %83 %73 %51 %39 %46 %57 %80 %
Облачност3 %3 %0 %0 %45 %5 %0 %0 %
Сабота
01.07.2017
мин 23
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 30 %
UV индекс 11
Изгрејсонце 05:34 h
Зајдисонце 20:38 h
Времетраење 15h : 03 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
18Km/h
15Km/h
10Km/h
10Km/h
15Km/h
17Km/h
14Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %11 %13 %11 %3 %4 %2 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1008 hPa1010 hPa1011 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa
Влажност60 %47 %63 %53 %46 %56 %57 %64 %
Облачност32 %40 %53 %31 %23 %0 %0 %0 %
Недела
02.07.2017
мин 22
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 33 %
Количество на дожд 1.7 mm
Веројатност за невреме 65 %
Ветер
18Km/h
Облачност 35 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:35 h
Зајдисонце 20:38 h
Времетраење 15h : 03 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
13Km/h
11Km/h
14Km/h
18Km/h
18Km/h
15Km/h
6Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %10 %22 %33 %46 %54 %19 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %7 %70 %1 %0 %0 %4 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1013 hPa
Влажност63 %61 %60 %55 %54 %56 %64 %62 %
Облачност0 %3 %16 %36 %12 %27 %1 %0 %
Понеделник
03.07.2017
мин 20
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
16Km/h
Облачност 12 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:35 h
Зајдисонце 20:38 h
Времетраење 15h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
5Km/h
0Km/h
16Km/h
17Km/h
8Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %4 %2 %3 %4 %6 %8 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност68 %71 %64 %41 %45 %52 %62 %68 %
Облачност12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %
Вторник
04.07.2017
мин 21
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
15Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:36 h
Зајдисонце 20:38 h
Времетраење 15h : 01 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.36
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
8Km/h
8Km/h
12Km/h
15Km/h
14Km/h
12Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност71 %63 %55 %57 %58 %44 %64 %43 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Среда
05.07.2017
мин 21
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
13Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:36 h
Зајдисонце 20:37 h
Времетраење 15h : 00 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.39
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
6Km/h
5Km/h
9Km/h
13Km/h
11Km/h
9Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност78 %57 %76 %43 %45 %52 %65 %73 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Четврток
06.07.2017
мин 22
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 12 %
Ветер
14Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:37 h
Зајдисонце 20:37 h
Времетраење 15h : 00 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.42
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
4Km/h
9Km/h
14Km/h
11Km/h
8Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %3 %4 %5 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %80 %75 %71 %34 %58 %66 %76 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Петок
07.07.2017
мин 22
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 12 %
Ветер
14Km/h
Облачност 3 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:38 h
Зајдисонце 20:37 h
Времетраење 14h : 59 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.45
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
9Km/h
14Km/h
11Km/h
8Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %4 %6 %6 %6 %4 %2 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност70 %85 %54 %56 %69 %44 %80 %74 %
Облачност3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %