1abe05ce
Нант
Ведро/Сончево понеделник, 21 август 2017
14℃
Се чувствува: 14 ℃
Изгрејсонце: 07:10
Зајдисонце: 21:07
Времетраење: 837 минути
Фаза на месечината
Влажност: 76.8 %
Ветер: null km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 10 ℃
Измерено во: 00:30 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
НеделаПонеделникВторник
13:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0014:0017:0020:0023:00
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
5Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
13Km/h
13Km/h
14Km/h
14Km/h
13Km/h
13Km/h
14Km/h
14Km/h
15Km/h
13Km/h
11Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %6 %11 %13 %5 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1027 hPa1027 hPa1026 hPa1026 hPa1026 hPa1025 hPa1025 hPa1025 hPa1025 hPa1025 hPa1025 hPa1025 hPa1025 hPa1025 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa
56 %52 %51 %50 %49 %50 %52 %54 %61 %68 %75 %80 %85 %90 %91 %92 %92 %91 %89 %88 %77 %66 %55 %52 %49 %47 %46 %45 %45 %47 %49 %51 %55 %58 %62 %65 %65 %69 %73 %73 %73 %73 %74 %76 %77 %71 %64 %58 %54 %46 %36 %53 %67 %
33 %33 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %3 %3 %3 %95 %95 %95 %77 %77 %29 %12 %6 %
Недела
20.08.2017
мин 13
23 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 8 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 07:08 h
Зајдисонце 21:09 h
Времетраење 14h : 00 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.95
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
8Km/h
11Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1027 hPa1026 hPa1025 hPa1025 hPa
Влажност52 %49 %54 %75 %
Облачност33 %0 %0 %0 %
Понеделник
21.08.2017
мин 16
28 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 07:10 h
Зајдисонце 21:07 h
Времетраење 13h : 57 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.99
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
8Km/h
6Km/h
7Km/h
12Km/h
11Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1025 hPa1024 hPa1024 hPa1023 hPa1022 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa
Влажност90 %92 %88 %55 %47 %45 %51 %62 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Вторник
22.08.2017
мин 14
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 17 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 28 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 07:11 h
Зајдисонце 21:06 h
Времетраење 13h : 54 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.02
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
12Km/h
14Km/h
13Km/h
15Km/h
11Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %11 %13 %5 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност73 %73 %77 %58 %46 %36 %53 %67 %
Облачност0 %0 %3 %95 %77 %29 %12 %6 %
Среда
23.08.2017
мин 12
25 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 12 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 07:12 h
Зајдисонце 21:04 h
Времетраење 13h : 51 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
17Km/h
13Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1015 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност82 %88 %96 %73 %61 %59 %62 %85 %
Облачност0 %30 %29 %23 %74 %94 %82 %7 %
Четврток
24.08.2017
мин 14
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 17 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 55 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:14 h
Зајдисонце 21:02 h
Времетраење 13h : 48 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Облачно
Ветер
5Km/h
10Km/h
12Km/h
12Km/h
10Km/h
10Km/h
12Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %6 %7 %15 %7 %7 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %4 %4 %3 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност96 %80 %88 %69 %57 %54 %52 %61 %
Облачност69 %64 %64 %75 %77 %13 %24 %65 %
Недела
20.08.2017
мин 13
23 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 8 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 07:08 h
Зајдисонце 21:09 h
Времетраење 14h : 00 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.95
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
8Km/h
11Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1027 hPa1026 hPa1025 hPa1025 hPa
Влажност52 %49 %54 %75 %
Облачност33 %0 %0 %0 %
Понеделник
21.08.2017
мин 16
28 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 07:10 h
Зајдисонце 21:07 h
Времетраење 13h : 57 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.99
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
8Km/h
6Km/h
7Km/h
12Km/h
11Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1025 hPa1024 hPa1024 hPa1023 hPa1022 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa
Влажност90 %92 %88 %55 %47 %45 %51 %62 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Вторник
22.08.2017
мин 14
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 17 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 28 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 07:11 h
Зајдисонце 21:06 h
Времетраење 13h : 54 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.02
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
12Km/h
14Km/h
13Km/h
15Km/h
11Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %11 %13 %5 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност73 %73 %77 %58 %46 %36 %53 %67 %
Облачност0 %0 %3 %95 %77 %29 %12 %6 %
Среда
23.08.2017
мин 12
25 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 12 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 07:12 h
Зајдисонце 21:04 h
Времетраење 13h : 51 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
17Km/h
13Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1015 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност82 %88 %96 %73 %61 %59 %62 %85 %
Облачност0 %30 %29 %23 %74 %94 %82 %7 %
Четврток
24.08.2017
мин 14
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 17 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 55 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:14 h
Зајдисонце 21:02 h
Времетраење 13h : 48 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Облачно
Ветер
5Km/h
10Km/h
12Km/h
12Km/h
10Km/h
10Km/h
12Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %6 %7 %15 %7 %7 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %4 %4 %3 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност96 %80 %88 %69 %57 %54 %52 %61 %
Облачност69 %64 %64 %75 %77 %13 %24 %65 %
Петок
25.08.2017
мин 13
27 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 13 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 24 %
Ветер
8Km/h
Облачност 75 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:15 h
Зајдисонце 21:00 h
Времетраење 13h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
Ветер
15Km/h
14Km/h
13Km/h
8Km/h
6Km/h
14Km/h
10Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %6 %5 %13 %12 %8 %4 %6 %
Количество на дожд0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm
Веројатност за невреме24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност63 %73 %76 %78 %63 %63 %67 %90 %
Облачност75 %75 %75 %75 %75 %75 %75 %75 %
Сабота
26.08.2017
мин 14
25 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 40 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 41 %
Ветер
13Km/h
Облачност 72 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:16 h
Зајдисонце 20:58 h
Времетраење 13h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
9Km/h
11Km/h
13Km/h
14Km/h
14Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %17 %26 %33 %40 %34 %27 %25 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме41 %41 %41 %41 %41 %41 %41 %41 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %98 %97 %75 %53 %56 %60 %77 %
Облачност72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %
Недела
27.08.2017
мин 14
24 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 54 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 85 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:18 h
Зајдисонце 20:56 h
Времетраење 13h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
10Km/h
10Km/h
13Km/h
16Km/h
16Km/h
16Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %28 %33 %43 %52 %50 %48 %39 %
Количество на дожд0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %98 %99 %79 %57 %57 %52 %76 %
Облачност85 %85 %85 %85 %85 %85 %85 %85 %
Понеделник
28.08.2017
мин 13
24 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 44 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
16Km/h
Облачност 65 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:19 h
Зајдисонце 20:54 h
Времетраење 13h : 35 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
12Km/h
11Km/h
14Km/h
16Km/h
16Km/h
16Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд31 %28 %24 %34 %44 %35 %25 %20 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност68 %94 %79 %65 %42 %65 %46 %91 %
Облачност65 %65 %65 %65 %65 %65 %65 %65 %
Вторник
29.08.2017
мин 12
24 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 41 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
15Km/h
Облачност 72 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:20 h
Зајдисонце 20:52 h
Времетраење 13h : 32 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
13Km/h
12Km/h
12Km/h
13Km/h
15Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %19 %24 %33 %41 %21 %2 %13 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност65 %98 %79 %67 %47 %72 %51 %92 %
Облачност72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %