a3970ed4
Монте Карло
Ведро/Сончево среда, 13 декември 2017
7℃
Се чувствува: 5 ℃
Изгрејсонце: 07:55
Зајдисонце: 16:53
Времетраење: 538 минути
Фаза на месечината
Влажност: 64.2 %
Ветер: 11 km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: 1 ℃
Измерено во: 02:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
03:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
11Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
14Km/h
17Km/h
19Km/h
22Km/h
24Km/h
26Km/h
25Km/h
23Km/h
22Km/h
21Km/h
21Km/h
21Km/h
21Km/h
22Km/h
23Km/h
24Km/h
24Km/h
26Km/h
25Km/h
24Km/h
24Km/h
24Km/h
24Km/h
24Km/h
24Km/h
23Km/h
22Km/h
22Km/h
22Km/h
22Km/h
22Km/h
14Km/h
10Km/h
17Km/h
28Km/h
24Km/h
20Km/h
12Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %4 %5 %6 %7 %8 %9 %14 %19 %24 %21 %17 %13 %11 %10 %8 %8 %7 %6 %6 %6 %6 %5 %4 %3 %3 %3 %2 %4 %6 %7 %12 %17 %17 %23 %54 %61 %72 %43 %17 %2 %3 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %
1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1006 hPa1006 hPa1003 hPa1001 hPa1000 hPa998 hPa997 hPa998 hPa999 hPa
53 %53 %53 %54 %54 %56 %57 %59 %59 %58 %58 %60 %61 %63 %64 %65 %67 %63 %59 %55 %61 %67 %73 %72 %71 %70 %73 %76 %79 %77 %75 %72 %70 %67 %64 %63 %62 %62 %65 %68 %71 %68 %66 %64 %67 %70 %70 %73 %74 %88 %88 %85 %63 %61 %48 %
0 %0 %0 %1 %1 %1 %10 %10 %10 %50 %50 %50 %86 %86 %86 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %62 %62 %62 %49 %49 %49 %56 %56 %56 %67 %67 %67 %41 %41 %41 %43 %43 %43 %48 %48 %48 %65 %65 %65 %65 %99 %99 %100 %99 %96 %88 %16 %0 %0 %
Среда
13.12.2017
мин 4
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 35 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:55 h
Зајдисонце 16:53 h
Времетраење 8h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.85
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
13Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
5Km/h
7Km/h
12Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %6 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa
Влажност52 %53 %54 %59 %58 %63 %67 %55 %
Облачност0 %0 %1 %10 %50 %86 %8 %8 %
Четврток
14.12.2017
мин 7
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
26Km/h
Облачност 51 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:56 h
Зајдисонце 16:53 h
Времетраење 8h : 57 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.88
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
Ветер
26Km/h
22Km/h
21Km/h
23Km/h
26Km/h
24Km/h
24Km/h
22Km/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %13 %8 %6 %6 %3 %2 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1011 hPa1009 hPa1009 hPa1008 hPa1008 hPa1007 hPa1007 hPa
Влажност73 %70 %79 %72 %64 %62 %71 %64 %
Облачност62 %49 %56 %67 %41 %43 %48 %65 %
Петок
15.12.2017
мин 1
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 75 %
Количество на дожд 4.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
28Km/h
Облачност 69 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:56 h
Зајдисонце 16:53 h
Времетраење 8h : 56 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.91
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
22Km/h
14Km/h
10Km/h
17Km/h
28Km/h
24Km/h
20Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %54 %61 %72 %43 %17 %2 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %
Атмосферски притисок1006 hPa1003 hPa1001 hPa1000 hPa998 hPa997 hPa998 hPa999 hPa
Влажност73 %74 %88 %88 %85 %63 %61 %48 %
Облачност99 %100 %99 %96 %88 %16 %0 %0 %
Сабота
16.12.2017
мин 0
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 30 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
10Km/h
Облачност 37 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:57 h
Зајдисонце 16:53 h
Времетраење 8h : 56 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.94
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
10Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
7Km/h
4Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %13 %3 %9 %10 %18 %26 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме5 %2 %3 %2 %2 %1 %0 %0 %
Атмосферски притисок1000 hPa1000 hPa1002 hPa1005 hPa1006 hPa1007 hPa1010 hPa1012 hPa
Влажност47 %44 %55 %61 %34 %45 %57 %43 %
Облачност1 %15 %16 %3 %20 %6 %13 %4 %
Недела
17.12.2017
мин 0
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 21 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 17 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:58 h
Зајдисонце 16:54 h
Времетраење 8h : 55 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
14Km/h
13Km/h
12Km/h
8Km/h
4Km/h
3Km/h
9Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %18 %18 %15 %9 %13 %11 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност42 %41 %38 %44 %34 %41 %52 %38 %
Облачност17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %
Среда
13.12.2017
мин 4
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 35 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:55 h
Зајдисонце 16:53 h
Времетраење 8h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.85
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
13Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
5Km/h
7Km/h
12Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %6 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa
Влажност52 %53 %54 %59 %58 %63 %67 %55 %
Облачност0 %0 %1 %10 %50 %86 %8 %8 %
Четврток
14.12.2017
мин 7
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
26Km/h
Облачност 51 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:56 h
Зајдисонце 16:53 h
Времетраење 8h : 57 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.88
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
Ветер
26Km/h
22Km/h
21Km/h
23Km/h
26Km/h
24Km/h
24Km/h
22Km/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %13 %8 %6 %6 %3 %2 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1011 hPa1009 hPa1009 hPa1008 hPa1008 hPa1007 hPa1007 hPa
Влажност73 %70 %79 %72 %64 %62 %71 %64 %
Облачност62 %49 %56 %67 %41 %43 %48 %65 %
Петок
15.12.2017
мин 1
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 75 %
Количество на дожд 4.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
28Km/h
Облачност 69 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:56 h
Зајдисонце 16:53 h
Времетраење 8h : 56 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.91
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
22Km/h
14Km/h
10Km/h
17Km/h
28Km/h
24Km/h
20Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %54 %61 %72 %43 %17 %2 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %
Атмосферски притисок1006 hPa1003 hPa1001 hPa1000 hPa998 hPa997 hPa998 hPa999 hPa
Влажност73 %74 %88 %88 %85 %63 %61 %48 %
Облачност99 %100 %99 %96 %88 %16 %0 %0 %
Сабота
16.12.2017
мин 0
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 30 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
10Km/h
Облачност 37 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:57 h
Зајдисонце 16:53 h
Времетраење 8h : 56 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.94
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
10Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
7Km/h
4Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %13 %3 %9 %10 %18 %26 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме5 %2 %3 %2 %2 %1 %0 %0 %
Атмосферски притисок1000 hPa1000 hPa1002 hPa1005 hPa1006 hPa1007 hPa1010 hPa1012 hPa
Влажност47 %44 %55 %61 %34 %45 %57 %43 %
Облачност1 %15 %16 %3 %20 %6 %13 %4 %
Недела
17.12.2017
мин 0
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 21 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 17 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:58 h
Зајдисонце 16:54 h
Времетраење 8h : 55 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
14Km/h
13Km/h
12Km/h
8Km/h
4Km/h
3Km/h
9Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %18 %18 %15 %9 %13 %11 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност42 %41 %38 %44 %34 %41 %52 %38 %
Облачност17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %
Понеделник
18.12.2017
мин 1
9 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 28 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:58 h
Зајдисонце 16:54 h
Времетраење 8h : 55 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
13Km/h
14Km/h
12Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %5 %7 %8 %8 %12 %15 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност40 %38 %33 %38 %33 %49 %65 %58 %
Облачност28 %28 %28 %28 %28 %28 %28 %28 %
Вторник
19.12.2017
мин 1
9 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 9 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:59 h
Зајдисонце 16:54 h
Времетраење 8h : 55 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.04
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %6 %5 %3 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност51 %49 %46 %44 %42 %53 %63 %60 %
Облачност9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %
Среда
20.12.2017
мин 2
9 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 11 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 31 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:00 h
Зајдисонце 16:55 h
Времетраење 8h : 55 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.07
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %4 %8 %13 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност56 %47 %38 %69 %58 %70 %54 %25 %
Облачност31 %31 %31 %31 %31 %31 %31 %31 %
Четврток
21.12.2017
мин 3
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 37 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:00 h
Зајдисонце 16:55 h
Времетраење 8h : 55 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %9 %9 %6 %3 %4 %4 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност54 %48 %63 %44 %48 %45 %64 %51 %
Облачност37 %37 %37 %37 %37 %37 %37 %37 %
Петок
22.12.2017
мин 8
14 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд n/a mm
Веројатност за невреме n/a %
Ветер
7Km/h
Облачност n/a %
UV индекс n/a
Изгрејсонце n/a h
Зајдисонце n/a h
Времетраење n/ah : m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус n/a
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %5 %2 %3 %3 %4 %6 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме- %- %- %- %- %- %- %- %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност67 %41 %57 %55 %59 %71 %66 %60 %
Облачност- %- %- %- %- %- %- %- %