9b380ea0
Монтбељард
среда, 23 август 2017
30℃
Се чувствува: 29 ℃
Изгрејсонце: 06:38
Зајдисонце: 20:31
Времетраење: 833 минути
Фаза на месечината
Влажност: 42.9 %
Ветер: 9 km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: 16 ℃
Измерено во: 15:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
16:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
3Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %4 %8 %13 %17 %18 %19 %20 %15 %9 %4 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %7 %12 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm3.5 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.8 mm0.0 mm
4 %4 %4 %4 %4 %6 %6 %6 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %4 %4 %4 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %50 %50 %50 %62 %62 %62 %1 %1 %1 %1 %3 %3 %3 %2 %2 %2 %0 %0 %0 %6 %6 %6 %7 %2 %45 %2 %
1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa
43 %41 %47 %53 %59 %63 %68 %73 %76 %80 %83 %88 %92 %96 %94 %93 %92 %84 %75 %67 %63 %58 %54 %57 %60 %63 %65 %66 %68 %77 %87 %97 %97 %97 %98 %98 %98 %98 %97 %95 %92 %90 %79 %68 %57 %40 %33 %51 %65 %
47 %47 %20 %20 %20 %43 %43 %43 %27 %27 %27 %8 %8 %8 %14 %14 %14 %36 %36 %36 %80 %80 %80 %90 %90 %90 %85 %85 %85 %6 %6 %6 %6 %24 %24 %24 %11 %11 %11 %12 %12 %12 %6 %6 %6 %37 %15 %17 %38 %
Четврток
24.08.2017
мин 14
29 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 1.9 mm
Веројатност за невреме 61 %
Ветер
9Km/h
Облачност 22 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:40 h
Зајдисонце 20:29 h
Времетраење 13h : 49 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
9Km/h
6Km/h
8Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %4 %17 %20 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm3.5 mm0.0 mm
Веројатност за невреме5 %5 %4 %5 %5 %50 %62 %1 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa
Влажност83 %96 %92 %67 %54 %63 %68 %97 %
Облачност27 %8 %14 %36 %80 %90 %85 %6 %
Петок
25.08.2017
мин 16
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
7Km/h
Облачност 6 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:41 h
Зајдисонце 20:27 h
Времетраење 13h : 46 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
8Km/h
6Km/h
3Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %7 %12 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.8 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %2 %0 %6 %7 %2 %45 %2 %
Атмосферски притисок1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност98 %97 %90 %57 %40 %33 %51 %65 %
Облачност24 %11 %12 %6 %37 %15 %17 %38 %
Сабота
26.08.2017
мин 15
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 14 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:42 h
Зајдисонце 20:25 h
Времетраење 13h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
7Km/h
5Km/h
8Km/h
14Km/h
12Km/h
5Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %5 %3 %6 %5 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност69 %52 %58 %39 %31 %37 %53 %71 %
Облачност19 %15 %17 %22 %20 %26 %21 %22 %
Недела
27.08.2017
мин 16
32 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 28 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 43 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:44 h
Зајдисонце 20:23 h
Времетраење 13h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Умерено облачно
31 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
16Km/h
14Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %10 %19 %26 %27 %29 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %7 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa
Влажност64 %68 %71 %38 %27 %30 %56 %72 %
Облачност60 %10 %78 %61 %75 %92 %67 %93 %
Понеделник
28.08.2017
мин 14
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 46 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
18Km/h
Облачност 28 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:45 h
Зајдисонце 20:21 h
Времетраење 13h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
4Km/h
8Km/h
13Km/h
18Km/h
11Km/h
10Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд36 %40 %39 %32 %35 %37 %39 %25 %
Количество на дожд1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm
Веројатност за невреме7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност73 %86 %79 %54 %48 %53 %48 %71 %
Облачност28 %28 %28 %28 %28 %28 %28 %28 %
Среда
23.08.2017
мин 14
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 19 %
Ветер
3Km/h
Облачност 4 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:38 h
Зајдисонце 20:31 h
Времетраење 13h : 52 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
4Km/h
6Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме5 %4 %4 %6 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1015 hPa1017 hPa
Влажност48 %41 %59 %73 %
Облачност0 %47 %20 %43 %
Четврток
24.08.2017
мин 14
29 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 1.9 mm
Веројатност за невреме 61 %
Ветер
9Km/h
Облачност 22 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:40 h
Зајдисонце 20:29 h
Времетраење 13h : 49 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
9Km/h
6Km/h
8Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %4 %17 %20 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm3.5 mm0.0 mm
Веројатност за невреме5 %5 %4 %5 %5 %50 %62 %1 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa
Влажност83 %96 %92 %67 %54 %63 %68 %97 %
Облачност27 %8 %14 %36 %80 %90 %85 %6 %
Петок
25.08.2017
мин 16
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
7Km/h
Облачност 6 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:41 h
Зајдисонце 20:27 h
Времетраење 13h : 46 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
8Km/h
6Km/h
3Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %7 %12 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.8 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %2 %0 %6 %7 %2 %45 %2 %
Атмосферски притисок1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност98 %97 %90 %57 %40 %33 %51 %65 %
Облачност24 %11 %12 %6 %37 %15 %17 %38 %
Сабота
26.08.2017
мин 15
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 14 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:42 h
Зајдисонце 20:25 h
Времетраење 13h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
7Km/h
5Km/h
8Km/h
14Km/h
12Km/h
5Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %5 %3 %6 %5 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност69 %52 %58 %39 %31 %37 %53 %71 %
Облачност19 %15 %17 %22 %20 %26 %21 %22 %
Недела
27.08.2017
мин 16
32 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 28 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 43 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:44 h
Зајдисонце 20:23 h
Времетраење 13h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Умерено облачно
31 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
16Km/h
14Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %10 %19 %26 %27 %29 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %7 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa
Влажност64 %68 %71 %38 %27 %30 %56 %72 %
Облачност60 %10 %78 %61 %75 %92 %67 %93 %
Понеделник
28.08.2017
мин 14
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 46 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
18Km/h
Облачност 28 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:45 h
Зајдисонце 20:21 h
Времетраење 13h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
4Km/h
8Km/h
13Km/h
18Km/h
11Km/h
10Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд36 %40 %39 %32 %35 %37 %39 %25 %
Количество на дожд1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm
Веројатност за невреме7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност73 %86 %79 %54 %48 %53 %48 %71 %
Облачност28 %28 %28 %28 %28 %28 %28 %28 %
Вторник
29.08.2017
мин 14
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 15 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:46 h
Зајдисонце 20:19 h
Времетраење 13h : 33 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
7Km/h
7Km/h
9Km/h
11Km/h
9Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %9 %6 %10 %15 %16 %16 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност82 %83 %84 %62 %39 %42 %45 %62 %
Облачност15 %15 %15 %15 %15 %15 %15 %15 %
Среда
30.08.2017
мин 14
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 27 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 31 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 20:18 h
Времетраење 13h : 29 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.28
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
Ветер
7Km/h
7Km/h
6Km/h
9Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %8 %6 %12 %18 %23 %28 %25 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност79 %84 %90 %65 %41 %74 %51 %88 %
Облачност31 %31 %31 %31 %31 %31 %31 %31 %
Четврток
31.08.2017
мин 14
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 36 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 11 %
Ветер
9Km/h
Облачност 48 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 20:16 h
Времетраење 13h : 26 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
Ветер
7Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %24 %27 %27 %28 %33 %38 %29 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност67 %89 %66 %72 %61 %86 %82 %89 %
Облачност48 %48 %48 %48 %48 %48 %48 %48 %
Петок
01.09.2017
мин 14
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 8 %
Ветер
10Km/h
Облачност 43 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 20:14 h
Времетраење 13h : 23 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд21 %26 %30 %33 %36 %19 %2 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %90 %100 %80 %73 %79 %79 %86 %
Облачност43 %43 %43 %43 %43 %43 %43 %43 %