4f8f0a8b
Монпеље
среда, 28 јуни 2017
25℃
Се чувствува: 24 ℃
Изгрејсонце: 06:05
Зајдисонце: 21:29
Времетраење: 924 минути
Фаза на месечината
Влажност: 49.9 %
Ветер: 13 km/h
Видливост 45 km
Toчка на роса: 14 ℃
Измерено во: 15:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
16:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0014:0017:0020:0023:00
24 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
18 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Умерено облачно
16Km/h
17Km/h
17Km/h
17Km/h
18Km/h
18Km/h
18Km/h
17Km/h
16Km/h
15Km/h
14Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
18Km/h
21Km/h
23Km/h
23Km/h
23Km/h
22Km/h
21Km/h
19Km/h
17Km/h
18Km/h
19Km/h
19Km/h
18Km/h
18Km/h
17Km/h
15Km/h
14Km/h
13Km/h
13Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
12Km/h
15Km/h
17Km/h
18Km/h
18Km/h
35 %20 %21 %21 %22 %19 %17 %15 %12 %9 %6 %7 %9 %10 %11 %11 %12 %12 %11 %11 %11 %12 %13 %18 %23 %28 %29 %30 %31 %27 %22 %17 %12 %12 %7 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %5 %8 %13 %19 %26 %7 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1002 hPa1002 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1010 hPa1012 hPa
54 %45 %50 %54 %58 %61 %63 %66 %66 %66 %66 %64 %63 %62 %61 %61 %61 %56 %50 %44 %44 %43 %43 %42 %42 %41 %52 %63 %74 %72 %71 %70 %69 %69 %68 %67 %66 %66 %65 %65 %64 %63 %56 %48 %41 %41 %40 %43 %54 %62 %
34 %34 %88 %88 %88 %74 %74 %74 %0 %0 %0 %30 %30 %30 %1 %1 %1 %14 %14 %14 %25 %25 %25 %39 %39 %39 %41 %41 %41 %43 %43 %43 %43 %35 %35 %35 %36 %36 %36 %3 %3 %3 %15 %15 %15 %77 %77 %83 %75 %71 %
Четврток
29.06.2017
мин 15
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 27 %
Количество на дожд 1.3 mm
Веројатност за невреме 15 %
Ветер
23Km/h
Облачност 27 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:05 h
Зајдисонце 21:29 h
Времетраење 15h : 24 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
15 ℃
Умерено облачно
Ветер
14Km/h
15Km/h
23Km/h
22Km/h
17Km/h
19Km/h
17Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %10 %12 %11 %13 %28 %31 %17 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.3 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1004 hPa1004 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa1006 hPa1007 hPa1009 hPa
Влажност66 %62 %61 %44 %43 %41 %74 %70 %
Облачност0 %30 %1 %14 %25 %39 %41 %43 %
Петок
30.06.2017
мин 14
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 25 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 48 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:06 h
Зајдисонце 21:29 h
Времетраење 15h : 23 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Умерено облачно
Ветер
12Km/h
8Km/h
10Km/h
11Km/h
15Km/h
17Km/h
18Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %2 %5 %13 %19 %26 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1009 hPa1009 hPa1010 hPa1012 hPa
Влажност67 %65 %63 %41 %40 %43 %54 %62 %
Облачност35 %36 %3 %15 %77 %83 %75 %71 %
Сабота
01.07.2017
мин 15
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 49 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 47 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:06 h
Зајдисонце 21:29 h
Времетраење 15h : 23 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
14Km/h
12Km/h
10Km/h
23Km/h
21Km/h
21Km/h
21Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %14 %27 %37 %41 %22 %8 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1013 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1016 hPa
Влажност69 %67 %66 %53 %53 %45 %58 %62 %
Облачност10 %74 %69 %95 %53 %40 %52 %68 %
Недела
02.07.2017
мин 17
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 14 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:07 h
Зајдисонце 21:29 h
Времетраење 15h : 22 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
19Km/h
18Km/h
25Km/h
27Km/h
26Km/h
33Km/h
30Km/h
20Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1017 hPa1018 hPa1020 hPa
Влажност62 %66 %64 %44 %35 %43 %58 %68 %
Облачност1 %12 %0 %12 %3 %54 %0 %0 %
Понеделник
03.07.2017
мин 17
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 2 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:07 h
Зајдисонце 21:29 h
Времетраење 15h : 21 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
16Km/h
18Km/h
15Km/h
10Km/h
6Km/h
9Km/h
5Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност67 %66 %60 %36 %30 %38 %50 %52 %
Облачност2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Среда
28.06.2017
мин 17
25 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 65 %
Количество на дожд 10.6 mm
Веројатност за невреме 33 %
Ветер
14Km/h
Облачност 71 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:05 h
Зајдисонце 21:29 h
Времетраење 15h : 24 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
Ветер
14Km/h
17Km/h
18Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд63 %20 %22 %15 %
Количество на дожд0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %1 %0 %0 %
Атмосферски притисок1003 hPa1002 hPa1003 hPa1004 hPa
Влажност70 %45 %58 %66 %
Облачност61 %34 %88 %74 %
Четврток
29.06.2017
мин 15
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 27 %
Количество на дожд 1.3 mm
Веројатност за невреме 15 %
Ветер
23Km/h
Облачност 27 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:05 h
Зајдисонце 21:29 h
Времетраење 15h : 24 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
15 ℃
Умерено облачно
Ветер
14Km/h
15Km/h
23Km/h
22Km/h
17Km/h
19Km/h
17Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %10 %12 %11 %13 %28 %31 %17 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.3 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1004 hPa1004 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa1006 hPa1007 hPa1009 hPa
Влажност66 %62 %61 %44 %43 %41 %74 %70 %
Облачност0 %30 %1 %14 %25 %39 %41 %43 %
Петок
30.06.2017
мин 14
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 25 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 48 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:06 h
Зајдисонце 21:29 h
Времетраење 15h : 23 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Умерено облачно
Ветер
12Km/h
8Km/h
10Km/h
11Km/h
15Km/h
17Km/h
18Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %2 %5 %13 %19 %26 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1009 hPa1009 hPa1010 hPa1012 hPa
Влажност67 %65 %63 %41 %40 %43 %54 %62 %
Облачност35 %36 %3 %15 %77 %83 %75 %71 %
Сабота
01.07.2017
мин 15
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 49 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 47 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:06 h
Зајдисонце 21:29 h
Времетраење 15h : 23 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
14Km/h
12Km/h
10Km/h
23Km/h
21Km/h
21Km/h
21Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %14 %27 %37 %41 %22 %8 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1013 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1016 hPa
Влажност69 %67 %66 %53 %53 %45 %58 %62 %
Облачност10 %74 %69 %95 %53 %40 %52 %68 %
Недела
02.07.2017
мин 17
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 14 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:07 h
Зајдисонце 21:29 h
Времетраење 15h : 22 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
19Km/h
18Km/h
25Km/h
27Km/h
26Km/h
33Km/h
30Km/h
20Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1017 hPa1018 hPa1020 hPa
Влажност62 %66 %64 %44 %35 %43 %58 %68 %
Облачност1 %12 %0 %12 %3 %54 %0 %0 %
Понеделник
03.07.2017
мин 17
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 2 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:07 h
Зајдисонце 21:29 h
Времетраење 15h : 21 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
16Km/h
18Km/h
15Km/h
10Km/h
6Km/h
9Km/h
5Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност67 %66 %60 %36 %30 %38 %50 %52 %
Облачност2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Вторник
04.07.2017
мин 18
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:08 h
Зајдисонце 21:29 h
Времетраење 15h : 20 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.36
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
12Km/h
11Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
11Km/h
11Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност50 %48 %45 %38 %30 %40 %51 %57 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Среда
05.07.2017
мин 18
29 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 11 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
14Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:08 h
Зајдисонце 21:28 h
Времетраење 15h : 19 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.39
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
11Km/h
14Km/h
13Km/h
11Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %4 %7 %8 %9 %8 %7 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност85 %55 %81 %51 %58 %62 %76 %81 %
Облачност1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Четврток
06.07.2017
мин 18
29 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 13 %
Ветер
14Km/h
Облачност 8 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:09 h
Зајдисонце 21:28 h
Времетраење 15h : 18 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.42
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
10Km/h
11Km/h
13Km/h
14Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %5 %7 %9 %11 %10 %10 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност89 %74 %77 %47 %40 %56 %54 %80 %
Облачност8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %
Петок
07.07.2017
мин 18
29 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 13 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 11 %
Ветер
15Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:10 h
Зајдисонце 21:28 h
Времетраење 15h : 17 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.45
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
11Km/h
11Km/h
13Km/h
15Km/h
15Km/h
16Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %13 %15 %13 %11 %6 %2 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност64 %66 %66 %71 %43 %73 %63 %80 %
Облачност1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %