3aea0911
Модена
Ведро/Сончево понеделник, 21 август 2017
20℃
Се чувствува: 19 ℃
Изгрејсонце: 06:25
Зајдисонце: 20:13
Времетраење: 828 минути
Фаза на месечината
Влажност: 60 %
Ветер: 7 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 12 ℃
Измерено во: 00:20 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
НеделаПонеделникВторник
13:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0014:0017:0020:0023:00
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
11Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
5Km/h
8Km/h
11Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
4Km/h
13Km/h
7Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1018 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
46 %38 %37 %35 %33 %35 %36 %38 %46 %55 %63 %61 %59 %57 %57 %56 %56 %57 %58 %58 %54 %50 %45 %41 %36 %32 %30 %28 %26 %28 %30 %31 %36 %41 %46 %46 %46 %46 %47 %50 %53 %56 %55 %55 %54 %50 %46 %42 %39 %34 %29 %36 %53 %
44 %44 %16 %16 %16 %2 %2 %2 %6 %6 %6 %2 %2 %2 %6 %6 %6 %18 %18 %18 %39 %39 %39 %76 %76 %76 %20 %20 %20 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %5 %5 %5 %2 %2 %2 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %9 %9 %1 %1 %0 %
Недела
20.08.2017
мин 19
29 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 13 %
Количество на дожд 3.3 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
14Km/h
Облачност 23 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:23 h
Зајдисонце 20:14 h
Времетраење 13h : 50 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.95
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
14Km/h
14Km/h
11Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1017 hPa1019 hPa
Влажност38 %33 %38 %63 %
Облачност44 %16 %2 %6 %
Понеделник
21.08.2017
мин 16
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 17 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:25 h
Зајдисонце 20:13 h
Времетраење 13h : 47 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.99
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
2Km/h
3Km/h
11Km/h
7Km/h
7Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa
Влажност57 %56 %58 %45 %32 %26 %31 %46 %
Облачност2 %6 %18 %39 %76 %20 %0 %0 %
Вторник
22.08.2017
мин 17
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 3 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:26 h
Зајдисонце 20:11 h
Времетраење 13h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.02
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
6Km/h
10Km/h
7Km/h
4Km/h
13Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1020 hPa1021 hPa1020 hPa1018 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност47 %56 %54 %42 %34 %29 %36 %53 %
Облачност5 %2 %13 %13 %9 %1 %1 %0 %
Среда
23.08.2017
мин 18
34 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 17 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 20:09 h
Времетраење 13h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
1Km/h
1Km/h
4Km/h
6Km/h
6Km/h
15Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1018 hPa
Влажност55 %62 %60 %44 %30 %26 %37 %57 %
Облачност0 %2 %42 %30 %0 %0 %1 %0 %
Четврток
24.08.2017
мин 20
36 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 26 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:28 h
Зајдисонце 20:08 h
Времетраење 13h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Умерено облачно
31 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
1Km/h
1Km/h
6Km/h
7Km/h
6Km/h
16Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %3 %2 %7 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност58 %69 %72 %49 %33 %26 %39 %62 %
Облачност0 %3 %0 %21 %26 %2 %16 %9 %
Недела
20.08.2017
мин 19
29 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 13 %
Количество на дожд 3.3 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
14Km/h
Облачност 23 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:23 h
Зајдисонце 20:14 h
Времетраење 13h : 50 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.95
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
14Km/h
14Km/h
11Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1017 hPa1019 hPa
Влажност38 %33 %38 %63 %
Облачност44 %16 %2 %6 %
Понеделник
21.08.2017
мин 16
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 17 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:25 h
Зајдисонце 20:13 h
Времетраење 13h : 47 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.99
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
2Km/h
3Km/h
11Km/h
7Km/h
7Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa
Влажност57 %56 %58 %45 %32 %26 %31 %46 %
Облачност2 %6 %18 %39 %76 %20 %0 %0 %
Вторник
22.08.2017
мин 17
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 3 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:26 h
Зајдисонце 20:11 h
Времетраење 13h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.02
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
6Km/h
10Km/h
7Km/h
4Km/h
13Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1020 hPa1021 hPa1020 hPa1018 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност47 %56 %54 %42 %34 %29 %36 %53 %
Облачност5 %2 %13 %13 %9 %1 %1 %0 %
Среда
23.08.2017
мин 18
34 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 17 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 20:09 h
Времетраење 13h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
1Km/h
1Km/h
4Km/h
6Km/h
6Km/h
15Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1018 hPa
Влажност55 %62 %60 %44 %30 %26 %37 %57 %
Облачност0 %2 %42 %30 %0 %0 %1 %0 %
Четврток
24.08.2017
мин 20
36 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 26 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:28 h
Зајдисонце 20:08 h
Времетраење 13h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Умерено облачно
31 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
1Km/h
1Km/h
6Km/h
7Km/h
6Km/h
16Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %3 %2 %7 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност58 %69 %72 %49 %33 %26 %39 %62 %
Облачност0 %3 %0 %21 %26 %2 %16 %9 %
Петок
25.08.2017
мин 22
37 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
6Km/h
Облачност 31 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:29 h
Зајдисонце 20:06 h
Времетраење 13h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
34 ℃
Претежно сончево
36 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Умерено облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
4Km/h
11Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %4 %5 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност66 %78 %77 %63 %37 %30 %36 %52 %
Облачност31 %31 %31 %31 %31 %31 %31 %31 %
Сабота
26.08.2017
мин 22
37 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
5Km/h
Облачност 4 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:31 h
Зајдисонце 20:04 h
Времетраење 13h : 33 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
36 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %3 %5 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност62 %63 %65 %48 %31 %29 %28 %39 %
Облачност4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Недела
27.08.2017
мин 22
37 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 18 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:32 h
Зајдисонце 20:02 h
Времетраење 13h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
36 ℃
Претежно сончево
37 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %3 %6 %8 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност50 %50 %49 %36 %23 %22 %22 %41 %
Облачност18 %18 %18 %18 %18 %18 %18 %18 %
Понеделник
28.08.2017
мин 22
36 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 11 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 17 %
Ветер
6Km/h
Облачност 10 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:33 h
Зајдисонце 20:01 h
Времетраење 13h : 27 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
36 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %3 %5 %6 %10 %13 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност28 %47 %35 %52 %17 %36 %19 %44 %
Облачност10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %
Вторник
29.08.2017
мин 22
36 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 10 %
Ветер
8Km/h
Облачност 2 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:34 h
Зајдисонце 19:59 h
Времетраење 13h : 24 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %6 %7 %7 %8 %5 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност39 %58 %43 %45 %28 %41 %25 %56 %
Облачност2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %