3ada091b
Милано
Ведро/Сончево сабота, 24 јуни 2017
34℃
Се чувствува: 32 ℃
Изгрејсонце: 05:35
Зајдисонце: 21:15
Времетраење: 940 минути
Фаза на месечината
Влажност: 44.9 %
Ветер: 8 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 20 ℃
Измерено во: 17:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
18:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
32 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
29 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
6Km/h
8Km/h
9Km/h
11Km/h
12Km/h
14Km/h
12Km/h
9Km/h
6Km/h
9Km/h
11Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
7Km/h
5Km/h
12Km/h
14Km/h
28 %19 %10 %7 %5 %2 %5 %9 %12 %21 %29 %37 %42 %46 %51 %57 %64 %71 %64 %57 %51 %36 %22 %8 %6 %4 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %7 %12 %18 %22 %16 %50 %51 %
0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm10.7 mm0.0 mm0.0 mm21.2 mm0.0 mm0.0 mm1.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.7 mm0.2 mm
7 %7 %7 %7 %7 %7 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %67 %67 %67 %69 %69 %69 %69 %69 %69 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %6 %6 %6 %6 %5 %5 %5 %4 %4 %4 %2 %2 %2 %8 %8 %8 %7 %3 %78 %45 %
1011 hPa1011 hPa1011 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa
47 %48 %50 %54 %58 %62 %66 %69 %73 %75 %77 %80 %79 %77 %76 %79 %82 %85 %83 %81 %80 %72 %65 %58 %55 %53 %51 %56 %61 %66 %72 %72 %77 %83 %83 %83 %83 %82 %81 %79 %75 %71 %67 %60 %50 %58 %78 %
30 %30 %30 %7 %7 %7 %67 %67 %67 %75 %75 %75 %84 %84 %84 %75 %75 %75 %69 %69 %69 %17 %17 %17 %2 %2 %2 %5 %5 %5 %5 %0 %0 %0 %2 %2 %2 %10 %10 %10 %14 %14 %14 %21 %48 %81 %43 %
Недела
25.06.2017
мин 23
30 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 76 %
Количество на дожд 12.5 mm
Веројатност за невреме 78 %
Ветер
9Km/h
Облачност 65 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:35 h
Зајдисонце 21:15 h
Времетраење 15h : 40 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
13Km/h
10Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %37 %51 %71 %51 %8 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm10.7 mm21.2 mm1.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме8 %8 %67 %69 %69 %7 %7 %6 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1012 hPa1010 hPa1010 hPa1012 hPa
Влажност73 %80 %76 %85 %80 %58 %51 %66 %
Облачност67 %75 %84 %75 %69 %17 %2 %5 %
Понеделник
26.06.2017
мин 22
30 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 33 %
Количество на дожд 7.6 mm
Веројатност за невреме 49 %
Ветер
9Km/h
Облачност 40 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:35 h
Зајдисонце 21:15 h
Времетраење 15h : 40 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
29 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Ветер
2Km/h
6Km/h
9Km/h
9Km/h
7Km/h
5Km/h
12Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %18 %22 %16 %50 %51 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.7 mm0.2 mm
Веројатност за невреме5 %4 %2 %8 %7 %3 %78 %45 %
Атмосферски притисок1012 hPa1012 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa
Влажност83 %83 %79 %67 %60 %50 %58 %78 %
Облачност0 %2 %10 %14 %21 %48 %81 %43 %
Вторник
27.06.2017
мин 22
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 66 %
Количество на дожд 9.9 mm
Веројатност за невреме 65 %
Ветер
5Km/h
Облачност 51 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:36 h
Зајдисонце 21:15 h
Времетраење 15h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
12Km/h
8Km/h
5Km/h
3Km/h
3Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд60 %64 %51 %38 %35 %33 %35 %21 %
Количество на дожд3.9 mm1.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме36 %59 %49 %10 %2 %33 %5 %3 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1010 hPa1009 hPa1008 hPa1009 hPa
Влажност84 %85 %78 %63 %59 %54 %53 %67 %
Облачност66 %66 %38 %29 %69 %40 %11 %60 %
Среда
28.06.2017
мин 23
28 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 78 %
Количество на дожд 4.2 mm
Веројатност за невреме 66 %
Ветер
7Km/h
Облачност 53 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:36 h
Зајдисонце 21:15 h
Времетраење 15h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Умерено облачно со дожд
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Ветер
8Km/h
8Km/h
12Km/h
6Km/h
7Km/h
17Km/h
16Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд33 %34 %44 %63 %67 %73 %58 %53 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm2.7 mm0.6 mm2.4 mm0.6 mm13.4 mm
Веројатност за невреме6 %7 %7 %79 %79 %78 %70 %76 %
Атмосферски притисок1008 hPa1007 hPa1008 hPa1008 hPa1005 hPa1004 hPa1002 hPa1002 hPa
Влажност68 %71 %72 %68 %63 %64 %59 %73 %
Облачност88 %39 %11 %84 %80 %84 %36 %65 %
Четврток
29.06.2017
мин 20
25 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 95 %
Количество на дожд 13.0 mm
Веројатност за невреме 82 %
Ветер
15Km/h
Облачност 69 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:37 h
Зајдисонце 21:15 h
Времетраење 15h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
16Km/h
15Km/h
10Km/h
15Km/h
15Km/h
4Km/h
14Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд58 %57 %64 %83 %83 %86 %89 %72 %
Количество на дожд13.0 mm13.0 mm13.0 mm13.0 mm13.0 mm13.0 mm13.0 mm13.0 mm
Веројатност за невреме82 %82 %82 %82 %82 %82 %82 %82 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност78 %77 %79 %88 %96 %75 %74 %80 %
Облачност69 %69 %69 %69 %69 %69 %69 %69 %
Сабота
24.06.2017
мин 26
33 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 37 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 48 %
Ветер
5Km/h
Облачност 54 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:35 h
Зајдисонце 21:15 h
Времетраење 15h : 40 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
31 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
30 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
9Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %37 %10 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.7 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме7 %66 %7 %7 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1011 hPa1013 hPa
Влажност45 %45 %50 %62 %
Облачност65 %74 %30 %7 %
Недела
25.06.2017
мин 23
30 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 76 %
Количество на дожд 12.5 mm
Веројатност за невреме 78 %
Ветер
9Km/h
Облачност 65 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:35 h
Зајдисонце 21:15 h
Времетраење 15h : 40 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
13Km/h
10Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %37 %51 %71 %51 %8 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm10.7 mm21.2 mm1.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме8 %8 %67 %69 %69 %7 %7 %6 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1012 hPa1010 hPa1010 hPa1012 hPa
Влажност73 %80 %76 %85 %80 %58 %51 %66 %
Облачност67 %75 %84 %75 %69 %17 %2 %5 %
Понеделник
26.06.2017
мин 22
30 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 33 %
Количество на дожд 7.6 mm
Веројатност за невреме 49 %
Ветер
9Km/h
Облачност 40 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:35 h
Зајдисонце 21:15 h
Времетраење 15h : 40 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
29 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Ветер
2Km/h
6Km/h
9Km/h
9Km/h
7Km/h
5Km/h
12Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %18 %22 %16 %50 %51 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.7 mm0.2 mm
Веројатност за невреме5 %4 %2 %8 %7 %3 %78 %45 %
Атмосферски притисок1012 hPa1012 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa
Влажност83 %83 %79 %67 %60 %50 %58 %78 %
Облачност0 %2 %10 %14 %21 %48 %81 %43 %
Вторник
27.06.2017
мин 22
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 66 %
Количество на дожд 9.9 mm
Веројатност за невреме 65 %
Ветер
5Km/h
Облачност 51 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:36 h
Зајдисонце 21:15 h
Времетраење 15h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
12Km/h
8Km/h
5Km/h
3Km/h
3Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд60 %64 %51 %38 %35 %33 %35 %21 %
Количество на дожд3.9 mm1.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме36 %59 %49 %10 %2 %33 %5 %3 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1010 hPa1009 hPa1008 hPa1009 hPa
Влажност84 %85 %78 %63 %59 %54 %53 %67 %
Облачност66 %66 %38 %29 %69 %40 %11 %60 %
Среда
28.06.2017
мин 23
28 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 78 %
Количество на дожд 4.2 mm
Веројатност за невреме 66 %
Ветер
7Km/h
Облачност 53 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:36 h
Зајдисонце 21:15 h
Времетраење 15h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Умерено облачно со дожд
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Ветер
8Km/h
8Km/h
12Km/h
6Km/h
7Km/h
17Km/h
16Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд33 %34 %44 %63 %67 %73 %58 %53 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm2.7 mm0.6 mm2.4 mm0.6 mm13.4 mm
Веројатност за невреме6 %7 %7 %79 %79 %78 %70 %76 %
Атмосферски притисок1008 hPa1007 hPa1008 hPa1008 hPa1005 hPa1004 hPa1002 hPa1002 hPa
Влажност68 %71 %72 %68 %63 %64 %59 %73 %
Облачност88 %39 %11 %84 %80 %84 %36 %65 %
Четврток
29.06.2017
мин 20
25 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 95 %
Количество на дожд 13.0 mm
Веројатност за невреме 82 %
Ветер
15Km/h
Облачност 69 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:37 h
Зајдисонце 21:15 h
Времетраење 15h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
16Km/h
15Km/h
10Km/h
15Km/h
15Km/h
4Km/h
14Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд58 %57 %64 %83 %83 %86 %89 %72 %
Количество на дожд13.0 mm13.0 mm13.0 mm13.0 mm13.0 mm13.0 mm13.0 mm13.0 mm
Веројатност за невреме82 %82 %82 %82 %82 %82 %82 %82 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност78 %77 %79 %88 %96 %75 %74 %80 %
Облачност69 %69 %69 %69 %69 %69 %69 %69 %
Петок
30.06.2017
мин 18
24 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 80 %
Количество на дожд 1.3 mm
Веројатност за невреме 62 %
Ветер
8Km/h
Облачност 42 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:37 h
Зајдисонце 21:15 h
Времетраење 15h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд55 %54 %54 %63 %73 %73 %73 %59 %
Количество на дожд1.3 mm1.3 mm1.3 mm1.3 mm1.3 mm1.3 mm1.3 mm1.3 mm
Веројатност за невреме62 %62 %62 %62 %62 %62 %62 %62 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност81 %80 %80 %72 %65 %66 %67 %74 %
Облачност42 %42 %42 %42 %42 %42 %42 %42 %
Сабота
01.07.2017
мин 17
25 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 40 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 58 %
Ветер
7Km/h
Облачност 13 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:38 h
Зајдисонце 21:15 h
Времетраење 15h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
7Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд44 %35 %26 %29 %32 %37 %41 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме58 %58 %58 %58 %58 %58 %58 %58 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност81 %81 %81 %66 %52 %37 %62 %55 %
Облачност13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %
Недела
02.07.2017
мин 17
27 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
6Km/h
Облачност 9 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:38 h
Зајдисонце 21:15 h
Времетраење 15h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %8 %11 %14 %18 %16 %14 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност41 %56 %54 %52 %47 %49 %45 %49 %
Облачност9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %
Понеделник
03.07.2017
мин 18
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 8 %
Ветер
6Km/h
Облачност 18 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:39 h
Зајдисонце 21:15 h
Времетраење 15h : 35 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %4 %5 %8 %11 %7 %2 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност54 %80 %69 %61 %57 %43 %50 %56 %
Облачност18 %18 %18 %18 %18 %18 %18 %18 %