4d5e0a5e
Маврово
Умерено облачно четврток, 19 октомври 2017
18℃
Се чувствува: 18 ℃
Изгрејсонце: 06:53
Зајдисонце: 17:50
Времетраење: 657 минути
Фаза на месечината
Влажност: 40.5 %
Ветер: 7 km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: 4 ℃
Измерено во: 11:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ЧетвртокПетокСабота
14:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
1Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
1Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
7Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa
31 %35 %39 %43 %54 %65 %75 %75 %74 %74 %73 %72 %71 %75 %78 %81 %80 %79 %78 %65 %53 %40 %38 %35 %33 %36 %38 %41 %53 %65 %78 %78 %78 %79 %78 %78 %77 %76 %77 %79 %80 %78 %76 %74 %63 %51 %40 %26 %37 %73 %63 %
47 %41 %41 %41 %3 %3 %3 %5 %5 %5 %1 %1 %1 %69 %69 %69 %35 %35 %35 %30 %30 %30 %47 %47 %47 %46 %46 %46 %12 %12 %12 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %41 %44 %35 %
Петок
20.10.2017
мин 9
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 42 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 06:54 h
Зајдисонце 17:48 h
Времетраење 10h : 54 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.02
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
1Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1021 hPa1021 hPa
Влажност71 %81 %78 %40 %33 %41 %78 %79 %
Облачност1 %69 %35 %30 %47 %46 %12 %0 %
Сабота
21.10.2017
мин 8
23 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 17:47 h
Времетраење 10h : 51 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
1Km/h
3Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa
Влажност76 %80 %74 %40 %26 %37 %73 %63 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %41 %44 %35 %
Недела
22.10.2017
мин 9
21 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 21 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 06:56 h
Зајдисонце 17:45 h
Времетраење 10h : 49 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
5Km/h
4Km/h
1Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa
Влажност66 %80 %84 %42 %41 %46 %83 %87 %
Облачност14 %32 %32 %30 %24 %48 %26 %59 %
Понеделник
23.10.2017
мин 3
14 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 96 %
Количество на дожд 7.1 mm
Веројатност за невреме 11 %
Ветер
10Km/h
Облачност 89 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:57 h
Зајдисонце 17:44 h
Времетраење 10h : 46 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.11
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
8Km/h
8Km/h
7Km/h
10Km/h
10Km/h
8Km/h
5Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %38 %81 %86 %90 %96 %87 %80 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm1.0 mm3.5 mm5.7 mm1.3 mm1.2 mm2.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %1 %1 %2 %1 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1010 hPa1008 hPa1006 hPa1005 hPa1005 hPa1007 hPa1009 hPa
Влажност89 %100 %100 %86 %65 %58 %85 %88 %
Облачност73 %96 %100 %100 %97 %88 %98 %98 %
Вторник
24.10.2017
мин 5
8 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 77 %
Количество на дожд 5.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 99 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:58 h
Зајдисонце 17:42 h
Времетраење 10h : 43 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд и снег
4 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
Ветер
4Km/h
3Km/h
4Km/h
8Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд74 %69 %63 %70 %64 %66 %68 %53 %
Количество на дожд5.0 mm5.0 mm5.0 mm5.0 mm5.0 mm5.0 mm5.0 mm5.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %100 %100 %84 %70 %58 %82 %90 %
Облачност99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %
Четврток
19.10.2017
мин 10
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 45 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 06:53 h
Зајдисонце 17:50 h
Времетраење 10h : 57 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.99
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1020 hPa1020 hPa
Влажност31 %43 %75 %74 %
Облачност47 %41 %3 %5 %
Петок
20.10.2017
мин 9
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 42 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 06:54 h
Зајдисонце 17:48 h
Времетраење 10h : 54 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.02
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
1Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1021 hPa1021 hPa
Влажност71 %81 %78 %40 %33 %41 %78 %79 %
Облачност1 %69 %35 %30 %47 %46 %12 %0 %
Сабота
21.10.2017
мин 8
23 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 17:47 h
Времетраење 10h : 51 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
1Km/h
3Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa
Влажност76 %80 %74 %40 %26 %37 %73 %63 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %41 %44 %35 %
Недела
22.10.2017
мин 9
21 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 21 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 06:56 h
Зајдисонце 17:45 h
Времетраење 10h : 49 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
5Km/h
4Km/h
1Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa
Влажност66 %80 %84 %42 %41 %46 %83 %87 %
Облачност14 %32 %32 %30 %24 %48 %26 %59 %
Понеделник
23.10.2017
мин 3
14 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 96 %
Количество на дожд 7.1 mm
Веројатност за невреме 11 %
Ветер
10Km/h
Облачност 89 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:57 h
Зајдисонце 17:44 h
Времетраење 10h : 46 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.11
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
8Km/h
8Km/h
7Km/h
10Km/h
10Km/h
8Km/h
5Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %38 %81 %86 %90 %96 %87 %80 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm1.0 mm3.5 mm5.7 mm1.3 mm1.2 mm2.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %1 %1 %2 %1 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1010 hPa1008 hPa1006 hPa1005 hPa1005 hPa1007 hPa1009 hPa
Влажност89 %100 %100 %86 %65 %58 %85 %88 %
Облачност73 %96 %100 %100 %97 %88 %98 %98 %
Вторник
24.10.2017
мин 5
8 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 77 %
Количество на дожд 5.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 99 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:58 h
Зајдисонце 17:42 h
Времетраење 10h : 43 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд и снег
4 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
Ветер
4Km/h
3Km/h
4Km/h
8Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд74 %69 %63 %70 %64 %66 %68 %53 %
Количество на дожд5.0 mm5.0 mm5.0 mm5.0 mm5.0 mm5.0 mm5.0 mm5.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %100 %100 %84 %70 %58 %82 %90 %
Облачност99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %
Среда
25.10.2017
мин 6
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 31 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 72 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:00 h
Зајдисонце 17:41 h
Времетраење 10h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
7Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд38 %36 %34 %31 %28 %26 %24 %20 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност97 %100 %100 %95 %79 %84 %88 %91 %
Облачност72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %
Четврток
26.10.2017
мин 7
17 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 27 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:01 h
Зајдисонце 17:40 h
Времетраење 10h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %11 %7 %7 %7 %7 %6 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %96 %99 %68 %38 %32 %66 %54 %
Облачност27 %27 %27 %27 %27 %27 %27 %27 %
Петок
27.10.2017
мин 8
19 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 20 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:02 h
Зајдисонце 17:38 h
Времетраење 10h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %7 %7 %6 %5 %5 %4 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност60 %55 %61 %48 %37 %50 %70 %87 %
Облачност20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %
Сабота
28.10.2017
мин 9
19 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 44 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:03 h
Зајдисонце 17:37 h
Времетраење 10h : 33 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %5 %7 %8 %9 %6 %2 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност79 %80 %84 %40 %42 %36 %77 %42 %
Облачност44 %44 %44 %44 %44 %44 %44 %44 %