37dc087e
Марсеј
Ведро/Сончево понеделник, 21 август 2017
22℃
Се чувствува: 20 ℃
Изгрејсонце: 06:49
Зајдисонце: 20:32
Времетраење: 823 минути
Фаза на месечината
Влажност: 35.4 %
Ветер: 11 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 6 ℃
Измерено во: 00:30 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
НеделаПонеделникВторник
12:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
25 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
29Km/h
28Km/h
27Km/h
27Km/h
27Km/h
27Km/h
27Km/h
26Km/h
26Km/h
22Km/h
18Km/h
14Km/h
12Km/h
9Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
9Km/h
7Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
1Km/h
3Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
13Km/h
15Km/h
15Km/h
12Km/h
6Km/h
4Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1017 hPa1018 hPa
33 %31 %28 %27 %26 %25 %28 %32 %35 %34 %33 %31 %37 %43 %49 %54 %58 %62 %60 %58 %56 %50 %45 %40 %42 %43 %45 %45 %46 %46 %55 %64 %73 %70 %66 %63 %67 %67 %70 %74 %74 %74 %74 %69 %64 %60 %55 %50 %46 %41 %40 %60 %51 %
50 %50 %50 %38 %38 %38 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Недела
20.08.2017
мин 18
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 35 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 20:34 h
Времетраење 13h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.95
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
27Km/h
27Km/h
26Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност28 %25 %35 %31 %
Облачност50 %38 %0 %0 %
Понеделник
21.08.2017
мин 18
29 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 20:32 h
Времетраење 13h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.99
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
7Km/h
6Km/h
8Km/h
13Km/h
12Km/h
5Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност49 %62 %56 %40 %45 %46 %73 %63 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Вторник
22.08.2017
мин 18
29 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 20:31 h
Времетраење 13h : 40 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.02
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
6Km/h
10Km/h
15Km/h
15Km/h
12Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност74 %74 %60 %46 %41 %40 %60 %51 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Среда
23.08.2017
мин 20
28 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
14Km/h
Облачност 19 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:52 h
Зајдисонце 20:29 h
Времетраење 13h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
4Km/h
0Km/h
7Km/h
14Km/h
14Km/h
12Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %2 %3 %3 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1019 hPa
Влажност55 %55 %53 %43 %59 %67 %84 %73 %
Облачност0 %7 %3 %0 %3 %36 %73 %51 %
Четврток
24.08.2017
мин 20
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
16Km/h
Облачност 26 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:53 h
Зајдисонце 20:27 h
Времетраење 13h : 34 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
7Km/h
11Km/h
16Km/h
15Km/h
17Km/h
13Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност84 %78 %76 %57 %47 %49 %72 %51 %
Облачност7 %10 %38 %11 %9 %0 %0 %4 %
Недела
20.08.2017
мин 18
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 35 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 20:34 h
Времетраење 13h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.95
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
27Km/h
27Km/h
26Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност28 %25 %35 %31 %
Облачност50 %38 %0 %0 %
Понеделник
21.08.2017
мин 18
29 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 20:32 h
Времетраење 13h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.99
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
7Km/h
6Km/h
8Km/h
13Km/h
12Km/h
5Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност49 %62 %56 %40 %45 %46 %73 %63 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Вторник
22.08.2017
мин 18
29 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 20:31 h
Времетраење 13h : 40 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.02
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
6Km/h
10Km/h
15Km/h
15Km/h
12Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност74 %74 %60 %46 %41 %40 %60 %51 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Среда
23.08.2017
мин 20
28 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
14Km/h
Облачност 19 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:52 h
Зајдисонце 20:29 h
Времетраење 13h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
4Km/h
0Km/h
7Km/h
14Km/h
14Km/h
12Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %2 %3 %3 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1019 hPa
Влажност55 %55 %53 %43 %59 %67 %84 %73 %
Облачност0 %7 %3 %0 %3 %36 %73 %51 %
Четврток
24.08.2017
мин 20
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
16Km/h
Облачност 26 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:53 h
Зајдисонце 20:27 h
Времетраење 13h : 34 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
7Km/h
11Km/h
16Km/h
15Km/h
17Km/h
13Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност84 %78 %76 %57 %47 %49 %72 %51 %
Облачност7 %10 %38 %11 %9 %0 %0 %4 %
Петок
25.08.2017
мин 21
32 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 40 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:54 h
Зајдисонце 20:26 h
Времетраење 13h : 32 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Умерено облачно
30 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
10Km/h
13Km/h
18Km/h
21Km/h
18Km/h
14Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност47 %48 %43 %30 %39 %40 %58 %37 %
Облачност40 %40 %40 %40 %40 %40 %40 %40 %
Сабота
26.08.2017
мин 21
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 10 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 20:24 h
Времетраење 13h : 29 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
12Km/h
13Km/h
15Km/h
18Km/h
15Km/h
13Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %3 %2 %2 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност47 %45 %42 %43 %43 %58 %74 %69 %
Облачност10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %
Недела
27.08.2017
мин 21
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 22 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:56 h
Зајдисонце 20:22 h
Времетраење 13h : 26 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
Ветер
10Km/h
10Km/h
11Km/h
14Km/h
16Km/h
14Km/h
11Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %7 %9 %10 %11 %12 %14 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност64 %58 %52 %43 %34 %53 %56 %51 %
Облачност22 %22 %22 %22 %22 %22 %22 %22 %
Понеделник
28.08.2017
мин 21
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 13 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
19Km/h
Облачност 41 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:57 h
Зајдисонце 20:21 h
Времетраење 13h : 23 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
12Km/h
14Km/h
16Km/h
19Km/h
17Km/h
14Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %11 %12 %12 %12 %10 %8 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност53 %75 %47 %52 %43 %66 %82 %47 %
Облачност41 %41 %41 %41 %41 %41 %41 %41 %
Вторник
29.08.2017
мин 22
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
17Km/h
Облачност 5 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:58 h
Зајдисонце 20:19 h
Времетраење 13h : 20 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
12Km/h
12Km/h
13Km/h
15Km/h
17Km/h
15Km/h
14Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %8 %8 %8 %7 %5 %2 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност67 %65 %52 %44 %45 %42 %75 %46 %
Облачност5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %