7c6d0cd2
Манчестер
Претежно сончево сабота, 17 февруари 2018
5℃
Се чувствува: 4 ℃
Изгрејсонце: 07:24
Зајдисонце: 17:22
Времетраење: 598 минути
Фаза на месечината
Влажност: 80.9 %
Ветер: 6 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 2 ℃
Измерено во: 20:50 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
23:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0013:0016:0019:0022:00
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
6Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
10Km/h
13Km/h
11Km/h
13Km/h
1 %1 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %5 %6 %8 %10 %13 %23 %33 %43 %52 %61 %70 %73 %77 %80 %81 %82 %83 %76 %69 %62 %60 %58 %56 %56 %50 %61 %61 %
0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1019 hPa
96 %97 %96 %95 %94 %93 %91 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %88 %85 %82 %79 %83 %87 %91 %90 %89 %87 %89 %90 %91 %92 %92 %92 %94 %95 %96 %97 %97 %98 %100 %100 %100 %96 %
46 %43 %43 %43 %35 %35 %35 %85 %85 %85 %99 %99 %99 %91 %91 %91 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Недела
18.02.2018
мин 7
10 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 43 %
Количество на дожд 0.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 95 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 07:22 h
Зајдисонце 17:24 h
Времетраење 10h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно
7 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
Ветер
8Km/h
6Km/h
4Km/h
5Km/h
9Km/h
14Km/h
10Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд1 %2 %2 %2 %6 %13 %43 %70 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa
Влажност97 %94 %89 %89 %88 %79 %91 %87 %
Облачност43 %35 %85 %99 %91 %100 %100 %100 %
Понеделник
19.02.2018
мин 6
9 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 75 %
Количество на дожд 1.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:20 h
Зајдисонце 17:26 h
Времетраење 10h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
10Km/h
7Km/h
5Km/h
6Km/h
10Km/h
13Km/h
11Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд80 %83 %62 %56 %56 %50 %61 %61 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1019 hPa
Влажност91 %92 %96 %98 %100 %100 %100 %96 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Вторник
20.02.2018
мин 0
8 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 58 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:17 h
Зајдисонце 17:28 h
Времетраење 10h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
14Km/h
14Km/h
8Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд56 %62 %70 %58 %41 %19 %12 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1020 hPa1022 hPa1024 hPa1026 hPa1027 hPa1028 hPa1029 hPa
Влажност99 %94 %93 %95 %81 %71 %74 %92 %
Облачност100 %100 %100 %99 %98 %100 %87 %73 %
Среда
21.02.2018
мин 0
7 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 62 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:15 h
Зајдисонце 17:30 h
Времетраење 10h : 14 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
7Km/h
6Km/h
4Km/h
7Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %4 %2 %10 %8 %4 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1030 hPa1030 hPa1030 hPa1031 hPa1030 hPa1030 hPa1030 hPa1031 hPa
Влажност98 %95 %91 %91 %64 %61 %79 %82 %
Облачност78 %1 %1 %1 %96 %96 %38 %31 %
Четврток
22.02.2018
мин -1
6 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 68 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:13 h
Зајдисонце 17:32 h
Времетраење 10h : 19 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
6Km/h
7Km/h
10Km/h
13Km/h
12Km/h
9Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %8 %2 %10 %18 %20 %23 %21 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност85 %81 %81 %75 %60 %58 %81 %79 %
Облачност68 %68 %68 %68 %68 %68 %68 %68 %
Сабота
17.02.2018
мин 1
9 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 81 %
Количество на дожд 2.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 79 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:24 h
Зајдисонце 17:22 h
Времетраење 9h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
13:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
11Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд33 %27 %6 %1 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1020 hPa1021 hPa1022 hPa
Влажност82 %75 %90 %96 %
Облачност91 %57 %45 %46 %
Недела
18.02.2018
мин 7
10 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 43 %
Количество на дожд 0.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 95 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 07:22 h
Зајдисонце 17:24 h
Времетраење 10h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно
7 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
Ветер
8Km/h
6Km/h
4Km/h
5Km/h
9Km/h
14Km/h
10Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд1 %2 %2 %2 %6 %13 %43 %70 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa
Влажност97 %94 %89 %89 %88 %79 %91 %87 %
Облачност43 %35 %85 %99 %91 %100 %100 %100 %
Понеделник
19.02.2018
мин 6
9 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 75 %
Количество на дожд 1.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:20 h
Зајдисонце 17:26 h
Времетраење 10h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
10Km/h
7Km/h
5Km/h
6Km/h
10Km/h
13Km/h
11Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд80 %83 %62 %56 %56 %50 %61 %61 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1019 hPa
Влажност91 %92 %96 %98 %100 %100 %100 %96 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Вторник
20.02.2018
мин 0
8 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 58 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:17 h
Зајдисонце 17:28 h
Времетраење 10h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
14Km/h
14Km/h
8Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд56 %62 %70 %58 %41 %19 %12 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1020 hPa1022 hPa1024 hPa1026 hPa1027 hPa1028 hPa1029 hPa
Влажност99 %94 %93 %95 %81 %71 %74 %92 %
Облачност100 %100 %100 %99 %98 %100 %87 %73 %
Среда
21.02.2018
мин 0
7 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 62 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:15 h
Зајдисонце 17:30 h
Времетраење 10h : 14 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
7Km/h
6Km/h
4Km/h
7Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %4 %2 %10 %8 %4 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1030 hPa1030 hPa1030 hPa1031 hPa1030 hPa1030 hPa1030 hPa1031 hPa
Влажност98 %95 %91 %91 %64 %61 %79 %82 %
Облачност78 %1 %1 %1 %96 %96 %38 %31 %
Четврток
22.02.2018
мин -1
6 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 68 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:13 h
Зајдисонце 17:32 h
Времетраење 10h : 19 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
6Km/h
7Km/h
10Km/h
13Km/h
12Km/h
9Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %8 %2 %10 %18 %20 %23 %21 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност85 %81 %81 %75 %60 %58 %81 %79 %
Облачност68 %68 %68 %68 %68 %68 %68 %68 %
Петок
23.02.2018
мин -1
4 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 28 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 81 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:11 h
Зајдисонце 17:34 h
Времетраење 10h : 23 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
Ветер
16Km/h
16Km/h
16Km/h
19Km/h
23Km/h
21Km/h
19Km/h
20Km/h
Веројатност за врнежи од дожд19 %22 %24 %24 %24 %26 %28 %26 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност80 %79 %78 %69 %60 %71 %81 %84 %
Облачност81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %
Сабота
24.02.2018
мин -1
4 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 26 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
28Km/h
Облачност 52 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:09 h
Зајдисонце 17:36 h
Времетраење 10h : 27 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
Ветер
21Km/h
20Km/h
20Km/h
24Km/h
28Km/h
25Km/h
22Km/h
20Km/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %24 %25 %25 %24 %25 %26 %24 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност87 %83 %78 %63 %47 %76 %78 %76 %
Облачност52 %52 %52 %52 %52 %52 %52 %52 %
Недела
25.02.2018
мин -2
5 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 31 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
24Km/h
Облачност 46 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:06 h
Зајдисонце 17:38 h
Времетраење 10h : 31 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
Ветер
19Km/h
18Km/h
18Km/h
21Km/h
24Km/h
21Km/h
18Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %23 %25 %26 %26 %29 %31 %25 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %100 %85 %84 %53 %70 %84 %91 %
Облачност46 %46 %46 %46 %46 %46 %46 %46 %
Понеделник
26.02.2018
мин -2
4 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 33 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 59 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:04 h
Зајдисонце 17:40 h
Времетраење 10h : 35 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.37
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
Ветер
16Km/h
16Km/h
15Km/h
19Km/h
22Km/h
19Km/h
15Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %18 %18 %28 %37 %20 %2 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %79 %78 %93 %53 %50 %81 %70 %
Облачност59 %59 %59 %59 %59 %59 %59 %59 %