3a6608fb
Малага
Ведро/Сончево сабота, 17 февруари 2018
17℃
Се чувствува: 17 ℃
Изгрејсонце: 08:04
Зајдисонце: 18:59
Времетраење: 655 минути
Фаза на месечината
Влажност: 59.2 %
Ветер: 26 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 9 ℃
Измерено во: 21:30 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
23:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0016:0019:0022:00
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
12Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
14Km/h
16Km/h
14Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
7Km/h
9Km/h
9Km/h
5Km/h
6Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %6 %8 %11 %14 %13 %13 %12 %9 %7 %5 %5 %5 %5 %8 %10 %10 %12 %15 %17 %20 %19 %17 %16 %14 %13 %11 %14 %16 %19 %25 %21 %13 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa
53 %55 %57 %62 %67 %71 %72 %72 %73 %72 %72 %72 %67 %62 %57 %57 %56 %55 %57 %58 %60 %62 %63 %65 %67 %68 %68 %70 %73 %77 %80 %81 %81 %81 %78 %75 %71 %67 %63 %59 %67 %75 %79 %
7 %1 %1 %1 %13 %13 %13 %29 %29 %29 %54 %54 %54 %65 %65 %65 %20 %20 %20 %44 %44 %44 %54 %54 %54 %54 %85 %85 %85 %70 %70 %70 %43 %43 %43 %16 %16 %16 %33 %33 %47 %68 %49 %
Недела
18.02.2018
мин 11
17 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 42 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 08:03 h
Зајдисонце 19:00 h
Времетраење 10h : 57 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
5Km/h
7Km/h
10Km/h
16Km/h
10Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %6 %14 %12 %5 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1020 hPa1021 hPa1022 hPa1021 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност57 %71 %73 %72 %57 %55 %60 %65 %
Облачност1 %13 %29 %54 %65 %20 %44 %54 %
Понеделник
19.02.2018
мин 11
16 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 1.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 38 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:01 h
Зајдисонце 19:01 h
Времетраење 11h : 00 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
9Km/h
9Km/h
5Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %20 %16 %11 %19 %25 %21 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност70 %80 %81 %71 %59 %67 %75 %79 %
Облачност85 %70 %43 %16 %33 %47 %68 %49 %
Вторник
20.02.2018
мин 11
17 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 20 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 08:00 h
Зајдисонце 19:02 h
Времетраење 11h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
5Km/h
5Km/h
3Km/h
8Km/h
14Km/h
2Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %9 %2 %2 %4 %7 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1016 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa
Влажност82 %88 %82 %64 %49 %63 %69 %54 %
Облачност58 %68 %25 %1 %34 %16 %14 %1 %
Среда
21.02.2018
мин 10
19 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
20Km/h
Облачност 2 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:59 h
Зајдисонце 19:03 h
Времетраење 11h : 04 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
11Km/h
18Km/h
20Km/h
17Km/h
16Km/h
14Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %4 %22 %30 %29 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1010 hPa1009 hPa1009 hPa1008 hPa1006 hPa1007 hPa1009 hPa
Влажност56 %61 %56 %47 %28 %27 %34 %67 %
Облачност5 %0 %0 %1 %0 %7 %6 %35 %
Четврток
22.02.2018
мин 7
15 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 50 %
Количество на дожд 4.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 78 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:58 h
Зајдисонце 19:04 h
Времетраење 11h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
17Km/h
16Km/h
14Km/h
10Km/h
7Km/h
8Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд55 %60 %55 %49 %55 %55 %32 %24 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност68 %75 %72 %67 %56 %58 %57 %66 %
Облачност78 %78 %78 %78 %78 %78 %78 %78 %
Сабота
17.02.2018
мин 12
22 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 9 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 08:04 h
Зајдисонце 18:59 h
Времетраење 10h : 55 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
13:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
12Km/h
15Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1019 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност47 %36 %39 %51 %
Облачност0 %27 %6 %7 %
Недела
18.02.2018
мин 11
17 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 42 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 08:03 h
Зајдисонце 19:00 h
Времетраење 10h : 57 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
5Km/h
7Km/h
10Km/h
16Km/h
10Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %6 %14 %12 %5 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1020 hPa1021 hPa1022 hPa1021 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност57 %71 %73 %72 %57 %55 %60 %65 %
Облачност1 %13 %29 %54 %65 %20 %44 %54 %
Понеделник
19.02.2018
мин 11
16 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 1.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 38 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:01 h
Зајдисонце 19:01 h
Времетраење 11h : 00 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
9Km/h
9Km/h
5Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %20 %16 %11 %19 %25 %21 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност70 %80 %81 %71 %59 %67 %75 %79 %
Облачност85 %70 %43 %16 %33 %47 %68 %49 %
Вторник
20.02.2018
мин 11
17 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 20 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 08:00 h
Зајдисонце 19:02 h
Времетраење 11h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
5Km/h
5Km/h
3Km/h
8Km/h
14Km/h
2Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %9 %2 %2 %4 %7 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1016 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa
Влажност82 %88 %82 %64 %49 %63 %69 %54 %
Облачност58 %68 %25 %1 %34 %16 %14 %1 %
Среда
21.02.2018
мин 10
19 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
20Km/h
Облачност 2 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:59 h
Зајдисонце 19:03 h
Времетраење 11h : 04 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
11Km/h
18Km/h
20Km/h
17Km/h
16Km/h
14Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %4 %22 %30 %29 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1010 hPa1009 hPa1009 hPa1008 hPa1006 hPa1007 hPa1009 hPa
Влажност56 %61 %56 %47 %28 %27 %34 %67 %
Облачност5 %0 %0 %1 %0 %7 %6 %35 %
Четврток
22.02.2018
мин 7
15 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 50 %
Количество на дожд 4.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 78 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:58 h
Зајдисонце 19:04 h
Времетраење 11h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
17Km/h
16Km/h
14Km/h
10Km/h
7Km/h
8Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд55 %60 %55 %49 %55 %55 %32 %24 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност68 %75 %72 %67 %56 %58 %57 %66 %
Облачност78 %78 %78 %78 %78 %78 %78 %78 %
Петок
23.02.2018
мин 8
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 44 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 55 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:56 h
Зајдисонце 19:05 h
Времетраење 11h : 08 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
Ветер
11Km/h
11Km/h
11Km/h
13Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд20 %23 %27 %31 %35 %34 %34 %31 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност56 %61 %66 %55 %44 %48 %52 %62 %
Облачност55 %55 %55 %55 %55 %55 %55 %55 %
Сабота
24.02.2018
мин 8
15 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 39 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 72 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:55 h
Зајдисонце 19:06 h
Времетраење 11h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
Ветер
14Km/h
15Km/h
17Km/h
19Km/h
22Km/h
19Km/h
16Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд29 %31 %33 %32 %32 %33 %34 %32 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност71 %74 %78 %68 %58 %58 %58 %69 %
Облачност72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %
Недела
25.02.2018
мин 10
16 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 36 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
19Km/h
Облачност 62 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:54 h
Зајдисонце 19:07 h
Времетраење 11h : 13 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
Ветер
11Km/h
11Km/h
11Km/h
15Km/h
19Km/h
16Km/h
13Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд29 %27 %26 %31 %36 %33 %29 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност66 %84 %77 %74 %51 %56 %52 %73 %
Облачност62 %62 %62 %62 %62 %62 %62 %62 %
Понеделник
26.02.2018
мин 10
18 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 41 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
17Km/h
Облачност 56 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:53 h
Зајдисонце 19:08 h
Времетраење 11h : 15 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.36
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
Ветер
11Km/h
11Km/h
12Km/h
14Km/h
17Km/h
14Km/h
11Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд26 %28 %31 %36 %41 %21 %2 %21 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност71 %72 %79 %75 %45 %71 %63 %78 %
Облачност56 %56 %56 %56 %56 %56 %56 %56 %