2873073a
Мајнц
Ведро/Сончево среда, 23 август 2017
25℃
Се чувствува: 23 ℃
Изгрејсонце: 06:27
Зајдисонце: 20:30
Времетраење: 843 минути
Фаза на месечината
Влажност: 47.8 %
Ветер: 11 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 13 ℃
Измерено во: 14:56 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
16:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0014:0017:0020:0023:00
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Облачно
23 ℃
Облачно
24 ℃
Облачно
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
2Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
10Km/h
11Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %4 %4 %5 %6 %6 %6 %8 %12 %19 %9 %19 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %7 %7 %7 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %43 %
1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa
46 %46 %50 %54 %58 %64 %70 %76 %78 %81 %83 %84 %84 %85 %86 %88 %89 %78 %66 %54 %52 %49 %47 %48 %48 %49 %54 %58 %63 %68 %73 %78 %80 %80 %82 %84 %82 %81 %79 %77 %75 %73 %69 %64 %59 %56 %51 %55 %59 %72 %
6 %6 %40 %40 %40 %75 %75 %75 %69 %69 %69 %82 %82 %82 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %75 %75 %75 %76 %76 %76 %29 %29 %29 %3 %3 %3 %3 %8 %8 %8 %72 %72 %72 %31 %31 %31 %48 %48 %48 %84 %84 %85 %53 %30 %
Четврток
24.08.2017
мин 15
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
13Km/h
Облачност 68 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:29 h
Зајдисонце 20:28 h
Времетраење 13h : 59 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Облачно
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
2Km/h
6Km/h
8Km/h
13Km/h
12Km/h
10Km/h
6Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %7 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност83 %85 %89 %54 %47 %49 %63 %78 %
Облачност69 %82 %74 %74 %75 %76 %29 %3 %
Петок
25.08.2017
мин 17
26 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
9Km/h
Облачност 60 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:30 h
Зајдисонце 20:26 h
Времетраење 13h : 55 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
9Km/h
9Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %5 %6 %12 %19 %9 %19 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %43 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa
Влажност84 %79 %73 %59 %51 %55 %59 %72 %
Облачност8 %72 %31 %48 %84 %85 %53 %30 %
Сабота
26.08.2017
мин 17
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 54 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 50 %
Ветер
20Km/h
Облачност 32 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:32 h
Зајдисонце 20:24 h
Времетраење 13h : 52 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
5Km/h
6Km/h
9Km/h
20Km/h
17Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %12 %6 %12 %18 %41 %23 %12 %
Количество на дожд0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm3.0 mm0.2 mm
Веројатност за невреме49 %4 %6 %6 %7 %65 %63 %65 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност90 %90 %84 %64 %43 %55 %63 %82 %
Облачност3 %1 %6 %48 %65 %90 %54 %56 %
Недела
27.08.2017
мин 16
24 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 42 %
Количество на дожд 10.5 mm
Веројатност за невреме 76 %
Ветер
5Km/h
Облачност 82 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:33 h
Зајдисонце 20:22 h
Времетраење 13h : 48 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
4Km/h
5Km/h
5Km/h
1Km/h
5Km/h
3Km/h
3Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %6 %12 %25 %25 %32 %35 %31 %
Количество на дожд0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm4.6 mm4.1 mm3.1 mm
Веројатност за невреме31 %6 %7 %6 %54 %67 %37 %1 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност93 %94 %88 %73 %80 %89 %80 %93 %
Облачност60 %35 %49 %77 %88 %93 %95 %81 %
Понеделник
28.08.2017
мин 15
25 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 33 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 61 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:35 h
Зајдисонце 20:20 h
Времетраење 13h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
6Km/h
7Km/h
16Km/h
22Km/h
23Km/h
11Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд36 %29 %24 %22 %31 %28 %24 %15 %
Количество на дожд0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност95 %97 %95 %74 %52 %49 %55 %70 %
Облачност61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %
Среда
23.08.2017
мин 15
26 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 20 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 20:30 h
Времетраење 14h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност47 %46 %58 %76 %
Облачност33 %6 %40 %75 %
Четврток
24.08.2017
мин 15
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
13Km/h
Облачност 68 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:29 h
Зајдисонце 20:28 h
Времетраење 13h : 59 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Облачно
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
2Km/h
6Km/h
8Km/h
13Km/h
12Km/h
10Km/h
6Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %7 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност83 %85 %89 %54 %47 %49 %63 %78 %
Облачност69 %82 %74 %74 %75 %76 %29 %3 %
Петок
25.08.2017
мин 17
26 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
9Km/h
Облачност 60 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:30 h
Зајдисонце 20:26 h
Времетраење 13h : 55 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
9Km/h
9Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %5 %6 %12 %19 %9 %19 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %43 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa
Влажност84 %79 %73 %59 %51 %55 %59 %72 %
Облачност8 %72 %31 %48 %84 %85 %53 %30 %
Сабота
26.08.2017
мин 17
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 54 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 50 %
Ветер
20Km/h
Облачност 32 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:32 h
Зајдисонце 20:24 h
Времетраење 13h : 52 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
5Km/h
6Km/h
9Km/h
20Km/h
17Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %12 %6 %12 %18 %41 %23 %12 %
Количество на дожд0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm3.0 mm0.2 mm
Веројатност за невреме49 %4 %6 %6 %7 %65 %63 %65 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност90 %90 %84 %64 %43 %55 %63 %82 %
Облачност3 %1 %6 %48 %65 %90 %54 %56 %
Недела
27.08.2017
мин 16
24 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 42 %
Количество на дожд 10.5 mm
Веројатност за невреме 76 %
Ветер
5Km/h
Облачност 82 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:33 h
Зајдисонце 20:22 h
Времетраење 13h : 48 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
4Km/h
5Km/h
5Km/h
1Km/h
5Km/h
3Km/h
3Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %6 %12 %25 %25 %32 %35 %31 %
Количество на дожд0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm4.6 mm4.1 mm3.1 mm
Веројатност за невреме31 %6 %7 %6 %54 %67 %37 %1 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност93 %94 %88 %73 %80 %89 %80 %93 %
Облачност60 %35 %49 %77 %88 %93 %95 %81 %
Понеделник
28.08.2017
мин 15
25 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 33 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 61 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:35 h
Зајдисонце 20:20 h
Времетраење 13h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
6Km/h
7Km/h
16Km/h
22Km/h
23Km/h
11Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд36 %29 %24 %22 %31 %28 %24 %15 %
Количество на дожд0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност95 %97 %95 %74 %52 %49 %55 %70 %
Облачност61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %
Вторник
29.08.2017
мин 15
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 25 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 19 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:36 h
Зајдисонце 20:18 h
Времетраење 13h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
7Km/h
8Km/h
11Km/h
14Km/h
11Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %10 %14 %18 %22 %22 %22 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност80 %74 %69 %65 %60 %58 %55 %74 %
Облачност19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %
Среда
30.08.2017
мин 12
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 31 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 52 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:38 h
Зајдисонце 20:16 h
Времетраење 13h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.28
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
9Km/h
12Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %10 %12 %22 %31 %28 %25 %22 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %91 %89 %69 %50 %78 %59 %87 %
Облачност52 %52 %52 %52 %52 %52 %52 %52 %
Четврток
31.08.2017
мин 12
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 31 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
10Km/h
Облачност 47 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:39 h
Зајдисонце 20:13 h
Времетраење 13h : 34 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд20 %19 %18 %22 %25 %28 %31 %29 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност87 %83 %95 %66 %88 %85 %78 %84 %
Облачност47 %47 %47 %47 %47 %47 %47 %47 %
Петок
01.09.2017
мин 12
25 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
12Km/h
Облачност 70 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:41 h
Зајдисонце 20:11 h
Времетраење 13h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
11Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд28 %28 %28 %31 %35 %18 %2 %17 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност87 %84 %87 %71 %50 %39 %47 %56 %
Облачност70 %70 %70 %70 %70 %70 %70 %70 %