395e08ce
Мадрид
Умерено облачно сабота, 17 февруари 2018
10℃
Се чувствува: 8 ℃
Изгрејсонце: 08:06
Зајдисонце: 18:52
Времетраење: 646 минути
Фаза на месечината
Влажност: 66.2 %
Ветер: 11 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 4 ℃
Измерено во: 20:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
23:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0013:0016:0019:0022:00
9 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
10 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
14Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
6Km/h
7Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
2Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %5 %7 %10 %10 %10 %10 %8 %7 %7 %6 %10 %14 %18 %23 %27 %32 %29 %26 %22 %21 %18 %15 %5 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm1.3 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1026 hPa1028 hPa1028 hPa1028 hPa1027 hPa1027 hPa1027 hPa1027 hPa1027 hPa1027 hPa1027 hPa1027 hPa1027 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa
56 %60 %63 %66 %68 %71 %73 %76 %79 %75 %70 %66 %58 %51 %43 %44 %45 %45 %49 %53 %57 %61 %65 %69 %72 %74 %74 %76 %79 %83 %86 %87 %88 %89 %86 %84 %81 %77 %69 %65 %65 %77 %
53 %18 %18 %18 %0 %0 %0 %33 %33 %33 %66 %66 %66 %65 %65 %65 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %71 %71 %71 %71 %23 %23 %23 %49 %49 %49 %92 %92 %92 %54 %54 %54 %97 %74 %100 %68 %
Недела
18.02.2018
мин 5
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 67 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 08:05 h
Зајдисонце 18:53 h
Времетраење 10h : 48 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно
Ветер
13Km/h
11Km/h
8Km/h
6Km/h
4Km/h
9Km/h
9Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %10 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1028 hPa1027 hPa1027 hPa1027 hPa1024 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa
Влажност63 %71 %79 %66 %43 %45 %57 %69 %
Облачност18 %0 %33 %66 %65 %99 %99 %71 %
Понеделник
19.02.2018
мин 5
13 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 30 %
Количество на дожд 2.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 75 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 08:03 h
Зајдисонце 18:54 h
Времетраење 10h : 50 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
4Km/h
2Km/h
6Km/h
2Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %18 %32 %22 %18 %15 %5 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност76 %86 %89 %81 %69 %65 %65 %77 %
Облачност23 %49 %92 %54 %97 %74 %100 %68 %
Вторник
20.02.2018
мин 3
14 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 38 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 08:02 h
Зајдисонце 18:55 h
Времетраење 10h : 53 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
16Km/h
18Km/h
10Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1016 hPa1014 hPa1013 hPa1012 hPa
Влажност82 %86 %89 %76 %51 %51 %52 %67 %
Облачност36 %49 %49 %20 %69 %89 %77 %93 %
Среда
21.02.2018
мин 0
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 40 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:00 h
Зајдисонце 18:56 h
Времетраење 10h : 55 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
11Km/h
8Km/h
16Km/h
22Km/h
23Km/h
15Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1011 hPa1012 hPa1014 hPa1011 hPa1009 hPa1010 hPa1011 hPa
Влажност65 %65 %71 %57 %32 %27 %31 %46 %
Облачност38 %4 %9 %9 %2 %7 %20 %42 %
Четврток
22.02.2018
мин -2
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 12 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:59 h
Зајдисонце 18:57 h
Времетраење 10h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
17Km/h
21Km/h
13Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %4 %6 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност54 %59 %68 %49 %26 %28 %28 %39 %
Облачност12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %
Сабота
17.02.2018
мин 1
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 82 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 08:06 h
Зајдисонце 18:52 h
Времетраење 10h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
13:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Облачно
12 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
15Km/h
14Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %9 %5 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1024 hPa1022 hPa1024 hPa1026 hPa
Влажност57 %55 %53 %53 %
Облачност46 %97 %93 %53 %
Недела
18.02.2018
мин 5
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 67 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 08:05 h
Зајдисонце 18:53 h
Времетраење 10h : 48 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно
Ветер
13Km/h
11Km/h
8Km/h
6Km/h
4Km/h
9Km/h
9Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %10 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1028 hPa1027 hPa1027 hPa1027 hPa1024 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa
Влажност63 %71 %79 %66 %43 %45 %57 %69 %
Облачност18 %0 %33 %66 %65 %99 %99 %71 %
Понеделник
19.02.2018
мин 5
13 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 30 %
Количество на дожд 2.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 75 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 08:03 h
Зајдисонце 18:54 h
Времетраење 10h : 50 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
4Km/h
2Km/h
6Km/h
2Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %18 %32 %22 %18 %15 %5 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност76 %86 %89 %81 %69 %65 %65 %77 %
Облачност23 %49 %92 %54 %97 %74 %100 %68 %
Вторник
20.02.2018
мин 3
14 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 38 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 08:02 h
Зајдисонце 18:55 h
Времетраење 10h : 53 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
16Km/h
18Km/h
10Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1016 hPa1014 hPa1013 hPa1012 hPa
Влажност82 %86 %89 %76 %51 %51 %52 %67 %
Облачност36 %49 %49 %20 %69 %89 %77 %93 %
Среда
21.02.2018
мин 0
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 40 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:00 h
Зајдисонце 18:56 h
Времетраење 10h : 55 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
11Km/h
8Km/h
16Km/h
22Km/h
23Km/h
15Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1011 hPa1012 hPa1014 hPa1011 hPa1009 hPa1010 hPa1011 hPa
Влажност65 %65 %71 %57 %32 %27 %31 %46 %
Облачност38 %4 %9 %9 %2 %7 %20 %42 %
Четврток
22.02.2018
мин -2
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 12 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:59 h
Зајдисонце 18:57 h
Времетраење 10h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
17Km/h
21Km/h
13Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %4 %6 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност54 %59 %68 %49 %26 %28 %28 %39 %
Облачност12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %
Петок
23.02.2018
мин -1
8 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 30 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 33 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:58 h
Зајдисонце 18:59 h
Времетраење 11h : 00 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %10 %13 %20 %28 %29 %30 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност54 %60 %67 %51 %35 %35 %35 %42 %
Облачност33 %33 %33 %33 %33 %33 %33 %33 %
Сабота
24.02.2018
мин 0
10 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 32 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 57 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:56 h
Зајдисонце 19:00 h
Времетраење 11h : 03 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
Ветер
7Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд27 %29 %30 %31 %32 %31 %30 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност48 %54 %61 %53 %45 %55 %42 %75 %
Облачност57 %57 %57 %57 %57 %57 %57 %57 %
Недела
25.02.2018
мин 2
11 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 42 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 80 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:55 h
Зајдисонце 19:01 h
Времетраење 11h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
7Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд27 %30 %34 %37 %41 %40 %40 %35 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност57 %57 %64 %60 %34 %38 %38 %55 %
Облачност80 %80 %80 %80 %80 %80 %80 %80 %
Понеделник
26.02.2018
мин 3
12 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 47 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 81 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:53 h
Зајдисонце 19:02 h
Времетраење 11h : 08 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.36
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
10Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд30 %37 %43 %45 %47 %25 %2 %25 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност50 %47 %69 %64 %31 %74 %36 %84 %
Облачност81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %