4d6d0a38
Лориент
Облачно со дожд среда, 13 декември 2017
11℃
Се чувствува: 11 ℃
Изгрејсонце: 08:53
Зајдисонце: 17:21
Времетраење: 508 минути
Фаза на месечината
Влажност: 98.7 %
Ветер: 30 km/h
Видливост 2 km
Toчка на роса: 11 ℃
Измерено во: 02:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
03:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
12 ℃
Облачно
12 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
22Km/h
19Km/h
18Km/h
18Km/h
17Km/h
20Km/h
22Km/h
24Km/h
27Km/h
30Km/h
33Km/h
28Km/h
23Km/h
18Km/h
22Km/h
26Km/h
31Km/h
33Km/h
36Km/h
38Km/h
35Km/h
31Km/h
27Km/h
28Km/h
28Km/h
29Km/h
28Km/h
28Km/h
27Km/h
29Km/h
30Km/h
32Km/h
34Km/h
37Km/h
39Km/h
39Km/h
38Km/h
38Km/h
36Km/h
34Km/h
33Km/h
32Km/h
32Km/h
31Km/h
33Km/h
34Km/h
34Km/h
36Km/h
31Km/h
24Km/h
23Km/h
30Km/h
29Km/h
19Km/h
11Km/h
80 %72 %56 %40 %24 %21 %18 %15 %25 %35 %46 %59 %72 %86 %67 %48 %29 %25 %22 %18 %21 %23 %26 %25 %25 %25 %27 %29 %32 %36 %41 %46 %55 %64 %73 %79 %84 %90 %88 %86 %84 %63 %42 %21 %21 %21 %21 %22 %32 %10 %5 %14 %14 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm1.6 mm0.0 mm0.0 mm2.8 mm0.0 mm0.0 mm1.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1010 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa999 hPa999 hPa999 hPa1001 hPa1003 hPa1003 hPa1005 hPa1008 hPa1013 hPa
93 %93 %89 %86 %82 %81 %81 %80 %83 %85 %87 %89 %91 %93 %89 %85 %81 %77 %73 %69 %72 %74 %76 %77 %79 %80 %79 %78 %77 %76 %76 %75 %76 %76 %77 %80 %84 %88 %86 %85 %83 %79 %76 %72 %75 %78 %78 %81 %85 %70 %70 %67 %73 %70 %80 %
99 %99 %99 %98 %98 %98 %94 %94 %94 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %90 %90 %90 %93 %93 %93 %88 %88 %88 %76 %76 %76 %62 %62 %62 %72 %72 %72 %87 %87 %87 %65 %65 %65 %51 %51 %51 %19 %19 %19 %19 %79 %79 %21 %0 %53 %66 %45 %0 %3 %
Среда
13.12.2017
мин 7
12 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 86 %
Количество на дожд 1.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
33Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:53 h
Зајдисонце 17:21 h
Времетраење 8h : 27 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.85
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
12 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
Ветер
28Km/h
19Km/h
17Km/h
24Km/h
33Km/h
18Km/h
31Km/h
38Km/h
Веројатност за врнежи од дожд96 %72 %24 %15 %46 %86 %29 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1008 hPa1005 hPa1007 hPa1009 hPa
Влажност93 %93 %82 %80 %87 %93 %81 %69 %
Облачност100 %99 %98 %94 %100 %100 %90 %93 %
Четврток
14.12.2017
мин 6
11 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 95 %
Количество на дожд 5.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
39Km/h
Облачност 70 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:54 h
Зајдисонце 17:21 h
Времетраење 8h : 27 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.88
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Претежно сончево
Ветер
27Km/h
29Km/h
27Km/h
32Km/h
39Km/h
38Km/h
33Km/h
31Km/h
Веројатност за врнежи од дожд26 %25 %32 %46 %73 %90 %84 %21 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1009 hPa1008 hPa1006 hPa1004 hPa1001 hPa1000 hPa1000 hPa
Влажност76 %80 %77 %75 %77 %88 %83 %72 %
Облачност88 %76 %62 %72 %87 %65 %51 %19 %
Петок
15.12.2017
мин 1
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
30Km/h
Облачност 38 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:55 h
Зајдисонце 17:21 h
Времетраење 8h : 26 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.91
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
36Km/h
31Km/h
24Km/h
23Km/h
30Km/h
29Km/h
19Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %32 %10 %5 %14 %14 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок999 hPa999 hPa1001 hPa1003 hPa1003 hPa1005 hPa1008 hPa1013 hPa
Влажност81 %85 %70 %70 %67 %73 %70 %80 %
Облачност79 %21 %0 %53 %66 %45 %0 %3 %
Сабота
16.12.2017
мин -1
9 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 29 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 21 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:56 h
Зајдисонце 17:21 h
Времетраење 8h : 25 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.94
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
14Km/h
14Km/h
10Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %5 %11 %28 %13 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1016 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1021 hPa1022 hPa
Влажност91 %96 %92 %92 %80 %72 %88 %94 %
Облачност12 %24 %64 %72 %37 %26 %12 %99 %
Недела
17.12.2017
мин 3
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 45 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 58 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:56 h
Зајдисонце 17:22 h
Времетраење 8h : 25 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
Ветер
8Km/h
9Km/h
10Km/h
7Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %8 %10 %20 %25 %41 %42 %49 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност98 %98 %87 %98 %82 %82 %98 %100 %
Облачност58 %58 %58 %58 %58 %58 %58 %58 %
Среда
13.12.2017
мин 7
12 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 86 %
Количество на дожд 1.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
33Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:53 h
Зајдисонце 17:21 h
Времетраење 8h : 27 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.85
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
12 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
Ветер
28Km/h
19Km/h
17Km/h
24Km/h
33Km/h
18Km/h
31Km/h
38Km/h
Веројатност за врнежи од дожд96 %72 %24 %15 %46 %86 %29 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1008 hPa1005 hPa1007 hPa1009 hPa
Влажност93 %93 %82 %80 %87 %93 %81 %69 %
Облачност100 %99 %98 %94 %100 %100 %90 %93 %
Четврток
14.12.2017
мин 6
11 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 95 %
Количество на дожд 5.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
39Km/h
Облачност 70 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:54 h
Зајдисонце 17:21 h
Времетраење 8h : 27 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.88
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Претежно сончево
Ветер
27Km/h
29Km/h
27Km/h
32Km/h
39Km/h
38Km/h
33Km/h
31Km/h
Веројатност за врнежи од дожд26 %25 %32 %46 %73 %90 %84 %21 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1009 hPa1008 hPa1006 hPa1004 hPa1001 hPa1000 hPa1000 hPa
Влажност76 %80 %77 %75 %77 %88 %83 %72 %
Облачност88 %76 %62 %72 %87 %65 %51 %19 %
Петок
15.12.2017
мин 1
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
30Km/h
Облачност 38 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:55 h
Зајдисонце 17:21 h
Времетраење 8h : 26 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.91
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
36Km/h
31Km/h
24Km/h
23Km/h
30Km/h
29Km/h
19Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %32 %10 %5 %14 %14 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок999 hPa999 hPa1001 hPa1003 hPa1003 hPa1005 hPa1008 hPa1013 hPa
Влажност81 %85 %70 %70 %67 %73 %70 %80 %
Облачност79 %21 %0 %53 %66 %45 %0 %3 %
Сабота
16.12.2017
мин -1
9 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 29 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 21 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:56 h
Зајдисонце 17:21 h
Времетраење 8h : 25 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.94
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
14Km/h
14Km/h
10Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %5 %11 %28 %13 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1016 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1021 hPa1022 hPa
Влажност91 %96 %92 %92 %80 %72 %88 %94 %
Облачност12 %24 %64 %72 %37 %26 %12 %99 %
Недела
17.12.2017
мин 3
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 45 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 58 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:56 h
Зајдисонце 17:22 h
Времетраење 8h : 25 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
Ветер
8Km/h
9Km/h
10Km/h
7Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %8 %10 %20 %25 %41 %42 %49 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност98 %98 %87 %98 %82 %82 %98 %100 %
Облачност58 %58 %58 %58 %58 %58 %58 %58 %
Понеделник
18.12.2017
мин 7
12 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 25 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 85 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:57 h
Зајдисонце 17:22 h
Времетраење 8h : 24 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
Ветер
7Km/h
12Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
14Km/h
13Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд34 %31 %28 %26 %24 %24 %24 %24 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност96 %99 %91 %91 %91 %96 %100 %100 %
Облачност85 %85 %85 %85 %85 %85 %85 %85 %
Вторник
19.12.2017
мин 7
13 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 56 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
20Km/h
Облачност 100 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:58 h
Зајдисонце 17:22 h
Времетраење 8h : 24 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.04
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
12 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно
Ветер
14Km/h
15Km/h
16Km/h
18Km/h
20Km/h
20Km/h
19Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд25 %32 %40 %43 %47 %52 %58 %49 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %100 %98 %97 %97 %100 %100 %100 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Среда
20.12.2017
мин 7
12 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 26 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 98 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:58 h
Зајдисонце 17:23 h
Времетраење 8h : 24 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.07
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
Ветер
16Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
16Km/h
16Km/h
16Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд40 %35 %29 %24 %18 %22 %25 %25 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %100 %98 %100 %98 %80 %100 %55 %
Облачност98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %
Четврток
21.12.2017
мин 8
12 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 36 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
20Km/h
Облачност 98 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:59 h
Зајдисонце 17:23 h
Времетраење 8h : 24 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
12 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
Ветер
18Km/h
19Km/h
19Km/h
20Km/h
20Km/h
19Km/h
19Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд25 %32 %39 %36 %34 %31 %28 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %89 %98 %89 %98 %95 %100 %91 %
Облачност98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %
Петок
22.12.2017
мин 9
13 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 36 %
Количество на дожд n/a mm
Веројатност за невреме n/a %
Ветер
21Km/h
Облачност n/a %
UV индекс n/a
Изгрејсонце n/a h
Зајдисонце n/a h
Времетраење n/ah : m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус n/a
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
12 ℃
Облачно
12 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
Ветер
19Km/h
19Km/h
19Km/h
20Km/h
21Km/h
19Km/h
18Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %10 %2 %21 %40 %38 %36 %40 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме- %- %- %- %- %- %- %- %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %91 %96 %94 %97 %90 %96 %98 %
Облачност- %- %- %- %- %- %- %- %